Bora Bora – perla Pacifiku

Od | 15 ledna, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků. 

Po čtyřech dnech na ostrově Moorea jsme si mysleli, že ostrovy v Polynésii musí být všechny stejné. Voda stejně modrá, pláže stejně bílé a nemůže být nic hezčího. Může. Už z letadla bylo jasné, že Bora Bora (=prvorozený) je vyjímečné místo. Laguna okolo ostrova tvoří pravidelný kruh. Voda je zbarvená všemi odstíny modré, zelené a tyrkysové a nad tím vším se tyčí zelená hora Otemanu vysoká 727 metrů.

Letiště by se mohlo pyšnit titulem nejúžasnějsí letiště světa, protože stojí hned vedle tyrkysové laguny a z letadla se nastupuje rovnou do přiravených hotelových lodí. Dostávám typický věnec z květin a po 25minutové jízdě podél celého ostrova se ocitáme v malém ráji. Soukromý ostrůvek s výhledem na hlavní ostrov patří celý hotelu Sofitel, stojí tu několik bungalovů, restaurace s barem a molo s pláží.

Jardin corail na Bora Bora – ráj šnorchlování

Na druhé straně našeho ostrůvku je nádherné místo pro šnorchlování – Jardin corail, trávíme tam celé dopoledne mezi korály a hejny různobarevných ryb. Nic podobného jsem nikdy neviděla. Počasí je nádherné a nefouká tady vítr jako na Mooree, takže je opravdu vedro. Občas přijde krátký deštík a příjemné schlazení. Báli jsme se začátku deštivé sezony v listopadu, ale pršelo v podstatě jen jeden den.

Na hlavní ostrov se dostáváme lodičkou za pár minut, opět si půjčujeme skůtr a projíždíme celý ostrov podél pobřeží. Jestli existuje další život, tak se chci narodit jako pes na Bora bora. Jsou tu různé mix rasy a nevypadají, že by jim něco v životě scházelo.

Matira beach na jižním cípu ostrova prý patří k nejkrásnějším na světě, ale po návštěvě Kuby minulý rok nám zas tak dokonalá nepřijde. Samozřejmě ale nabírám písek do sbírky 🙂 Voda je neuvěřitelně průhledná a teplá a pláž úplně prázdná.

Městečko Vaitape je vlastně jen pár budov u silnice, pošta, supermarket, pár obchodů s perlama a banka. Perly jsou všude od pár euro až po tisíce, podle kvality a velikosti. Jako památku na tohle úžasné místo taky jednu kupujeme, přece jen budou Vánoce:)

Američanům chutná slivovice

Už při příjezdu potkáváme moc milý americký pár ze San Diega, který je jen několik dní po svatbě a mají bungalov hned vedle nás. Ochutnávají naší slivovici, kupodivu nejsou zas tak v šoku a docela jim chutná. Zajímá je naše cestování a web se tak dostává dál – díky bráchovi pracuju na anglické verzi.

Bora Bora je pro nás doma tak vzdálené a nedosažitelné místo, že jsem nikdy nevěřila, že se sem podívám. Kdo by taky dal tři sta tisíc za týden dovolené na jednom místě, 20hodin letěl z Evropy tam a 20 hodin zpět. Při naší cestě je to ale úžasná zastávka, pár dní odpočinku a možnost vidět něco tak nádherného.Troufám si tvrdit, že to je nejkrásnější ostrov na světě, a nikdy nezapomenu tu sladkou vůni květů ibišku.

3 thoughts on “Bora Bora – perla Pacifiku

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

  2. Ruda

    Ahoj Eli.Jestli se chceš v přištim životě narodit jako pes tak to bych ti poradil rači než na bora bora tak v Běli u Děčina.Tam to je fakt bomba.Bobik ti to muže potvrdit.Jinak na sebe davejte pozor.Pa Ruda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.