Bora Bora – perla Pacifiku

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků. 

Po čtyřech dnech na ostrově Moorea jsme si mysleli, že ostrovy v Polynésii musí být všechny stejné. Voda stejně modrá, pláže stejně bílé a nemůže být nic hezčího. Může. Už z letadla bylo jasné, že Bora Bora (=prvorozený) je vyjímečné místo. Laguna okolo ostrova tvoří pravidelný kruh. Voda je zbarvená všemi odstíny modré, zelené a tyrkysové a nad tím vším se tyčí zelená hora Otemanu vysoká 727 metrů.

Letiště by se mohlo pyšnit titulem nejúžasnějsí letiště světa, protože stojí hned vedle tyrkysové laguny a z letadla se nastupuje rovnou do přiravených hotelových lodí. Dostávám typický věnec z květin a po 25minutové jízdě podél celého ostrova se ocitáme v malém ráji. Soukromý ostrůvek s výhledem na hlavní ostrov patří celý hotelu Sofitel, stojí tu několik bungalovů, restaurace s barem a molo s pláží.

Jardin corail na Bora Bora – ráj šnorchlování

Na druhé straně našeho ostrůvku je nádherné místo pro šnorchlování – Jardin corail, trávíme tam celé dopoledne mezi korály a hejny různobarevných ryb. Nic podobného jsem nikdy neviděla. Počasí je nádherné a nefouká tady vítr jako na Mooree, takže je opravdu vedro. Občas přijde krátký deštík a příjemné schlazení. Báli jsme se začátku deštivé sezony v listopadu, ale pršelo v podstatě jen jeden den.

Na hlavní ostrov se dostáváme lodičkou za pár minut, opět si půjčujeme skůtr a projíždíme celý ostrov podél pobřeží. Jestli existuje další život, tak se chci narodit jako pes na Bora bora. Jsou tu různé mix rasy a nevypadají, že by jim něco v životě scházelo.

Matira beach na jižním cípu ostrova prý patří k nejkrásnějším na světě, ale po návštěvě Kuby minulý rok nám zas tak dokonalá nepřijde. Samozřejmě ale nabírám písek do sbírky 🙂 Voda je neuvěřitelně průhledná a teplá a pláž úplně prázdná.

Městečko Vaitape je vlastně jen pár budov u silnice, pošta, supermarket, pár obchodů s perlama a banka. Perly jsou všude od pár euro až po tisíce, podle kvality a velikosti. Jako památku na tohle úžasné místo taky jednu kupujeme, přece jen budou Vánoce:)

Američanům chutná slivovice

Už při příjezdu potkáváme moc milý americký pár ze San Diega, který je jen několik dní po svatbě a mají bungalov hned vedle nás. Ochutnávají naší slivovici, kupodivu nejsou zas tak v šoku a docela jim chutná. Zajímá je naše cestování a web se tak dostává dál – díky bráchovi pracuju na anglické verzi.

Bora Bora je pro nás doma tak vzdálené a nedosažitelné místo, že jsem nikdy nevěřila, že se sem podívám. Kdo by taky dal tři sta tisíc za týden dovolené na jednom místě, 20hodin letěl z Evropy tam a 20 hodin zpět. Při naší cestě je to ale úžasná zastávka, pár dní odpočinku a možnost vidět něco tak nádherného.Troufám si tvrdit, že to je nejkrásnější ostrov na světě, a nikdy nezapomenu tu sladkou vůni květů ibišku.

Libí se vám článek?

Petr Daubner

Jmenuji se Petr Daubner. V “civilu” jsem normálně učitel zeměpisu a dějepisu, občas se však změním v cestovatele a vyrazím do světa. Neboť cestování je mojí největší vášní.

  Petr Daubner has 866 posts and counting. See all posts by Petr Daubner

  3 komentáře: „Bora Bora – perla Pacifiku

  • Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

   Reagovat
  • Ahoj Eli.Jestli se chceš v přištim životě narodit jako pes tak to bych ti poradil rači než na bora bora tak v Běli u Děčina.Tam to je fakt bomba.Bobik ti to muže potvrdit.Jinak na sebe davejte pozor.Pa Ruda

   Reagovat

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.