Nudapláže v Chorvatsku

Od | 4 ledna, 2023

Obsah

Hledáte v Chorvatsku místa, kde se můžete opalovat a koupat nazí? V tom případě vítejte u tohoto článku, ve kterém se podíváme na nudapláže v Chorvatsku.

V Chorvatsku bývají nudistické pláže označeny písmeny FKK.

Istrie

Poloostrov Istrie je znám také jako naturistický ráj (chcete-li ráj nudistů). Pro naturisty z Česka je to štěstí, protože Istrie je z Česka celkem blízko. Je zde několik slavných nudistických kempů a pláží. Naturismus je v oblibě zejména u měst Umag, Poreč a Rovinj a na jihu ostrova.

Nudapláže v okolí Umagu

Pláž Savudrija se nachází 8 km severně od města Umag ve městě Savurdrija. Na pláži je restaurace i bar a také převlékací kabinky a wc. Moře u pláže je v oblibě surfařů.

Pláž Ladin Gaj leží 5 km jižně od Umagu v blízkosti městečka Karigador. Je to kamenná pláž a její jižní část je vyhrazena pro nudisty. V blízkosti jsou obchody, restaurace, když do nich zamíříte, musíte obléknout plavky.

Nudapláže v okolí města Poreč

Ostrůvek Sveti Nikola u Poreče je vyhledáván naudisty, pro které je vyhrazena jižní čas asi 100 metrů dlouhého skalnatého pobřeží s nápisy FKK. Jezdí sem pravidelná loďka z města Poreč. Na pláži není žádný také ani možnost občerstvení. Na severu ostrova je restaurace.

Pěkný naturistický kemp Ulika, 8 km severně od města Poreč, nabízí ubytování pro 3000 hostů v mobilních domech nebo stanech. V kempu poskytuje příjemný stín spoustu dubů, které zde rostou. Pro naturisty je Ulika příjemné místo pro strávení dovolené bez oblečení. Kemp má 4 hvězdičky, což znamená, že nabízí rozsáhlé vybavení a špičkové služby. Je zde několik restaurací, barů, obchody se suvenýry a novinami, terasy pro tancování a obchod. V kempu je bazén, tenisová, beach-volejbalová hřiště, stoly na ping-pong, mini golf, je zde možnost půjčení kol, pronájem lodí, windsurfing a podobně. Pobřeží u kempu je dlouhé 2,5 kilometru.

Nudapláže u města Rovinj

Nudistický kemp Valalta – pro naturisty velký pojem, naturistický kemp Valalta má dlouhou tradici od konce 60. let minulého století. Kemp má rozmanitou nabídku ubytování – bungalovy, apartmány, mobilní domky, spoustu místa ke stanování. Jsou zde obchody, restaurace, stánky se zeleninou, ovocem a časopisy, lékárna, ambulance i malý přístav. K dispozici je několik bazénů, fitness centrum, sauna, kadeřnictví, masáže. V kempu jsou různá sportoviště, prolézačky pro děti, vodní trampolíny, tobogán. Během léta je zde celodenní plnohodnotný kulturní i sportovní program a konají se výlety lodí do okolí.

Pláž Koversada u městečka Vrsar severně od Rovinje v naturistickém kempu. Je hojně navštěvována naturisty z celé Evropy. V rámci kempu je dostatek sportovišť, obchodů, restaurací, kaváren, terasy z nočními vystoupeními hudebníků a pod. Pláže jsou skalnaté, ale hlavní pláž je písčitá a oceněná Modrou vlajkou.

Zátoka Veštar leží 5 km od města Rovinj a nabízí kemp (ne naturistický) s pěknou písčitou pláží, která není určena pro naturisty. Pro ty je vyhrazena severní část pláže, která je tvořena oblázky.

Crveni Otok neboli „Červený ostrov“ je malý ostrůvek u pobřeží města Rovinj. Skládá se ze dvou spojených ostrovů Sv. Andrije a Maškin. Pláže zde jsou oblázkové a turisticky oblíbené. Dostanete se sem lodí z přístavu Delfin ve městě Rovinj. Pro hosty hotelu Istra je doprava zdarma.

Swingers pláž Punta Kříž leží 7 km severně od města Rovinj a je známá pro setkání tolerantních lidí. Je to skalnatá pláž, zvykne zde hrát hudba a sex v kteroukoli denní hodinu je zde naprosto normální. S dětmi sem nechoďte.

Nudapláže u města Zadar

Crvena luka – Pláž leží 5 km od města Biograd jižně od Zadaru. Písková laguna na severu této pláže je vyhrazena pro naturisty. Je to jedna z nejkrásnějších pláží v okolí. V textilácké části pláže je zapotřebí vybavení, čili se bude třeba i obléct.

Punta Skala – Přibližně 5 km od města Zadar se nachází zalesněný poloostrov s touto pláží, která byla do 80. let součástí naturistického resortu. Jedna část je však stále vyhrazena pro naturisty (poblíž apartmánů Planika). V nudistické části jsou sprchy, ostatní vybavení je v jiných částech resortu.

Sveta Katarina je maličký ostrov naproti Biogradu a je plně vyhrazen pro naturisty. Pláž je převážně skalnatá a stromy poskytují dostatek stínu. Dostanete se sem taxi lodí z Biogradu.

Nudapláže u Splitu

Nudapláž Kašjuni se nachází u vrchu Marjan západně od Splitu. Je to skalnatá pláž a doporučujeme si sem vzít boty do moře, abyste se nezranili. Během sezóny bývá pláž plná. Jsou zde k dispozici sprchy, převlékací kabinky a dva bary.

Přibližně 7 km jižně od města Omiš u vesnice Ruskamen se nachází u hotelu Ruskamen kamenná nudistická pláž. Nad pláží rostou borovice poskytující příjemný stín.

Na Makarské riviéře nedaleko města Brela doporučujeme navštívit malou nudistickou pláž Vrulja. Je to oblázková pláž, kde rostou borovice a olivy. Nejsnáze se sem dá dostat lodí.

Ostrov Murter

Murter je vlastně poloostrov a nachází se 50 km severně od Splitu. Je to neznámé místo, ale jsou zde 4 nudapláže.Vlastně to ani nejsou značené nudapláže, jsou to jednoduše úseky vzdálené cca 100 metrů napravo od normálních pláží, kde plavky nepotřebujete.

Většina pláží na Murteru je u centru města nebo u kempu. Pláž Kosirina se nachází u kempu, který není nudistický. Pláž Podvrske se nachází u vesnice Murter u Autocampu Slanica. Na textilní pláži jsou bary hrající hlučnou hudbu, na opačné straně naleznete skalnatou nudapláž s minimem lidí. Před vjezdem do města budou od vás chtít 40 kuna za parkování, řekněte, že jedete do kempu a nechají vás jet. Následně snadno zaparkujete někde u cesty. Pláž Jasina se opět nachází v kempu a je tvořena malými ostrými skalami, což je dost nepříjemné jak k sezení a ležení tak i při vstupu do moře. Je zde liduprázdno a ani vám sem nedoporučujeme jít. Pláž Sveti Andrija se nachází vedle městské pláže a po příjezdu na Murter přes most ve městě Tisno zabočte doleva směrem na přístav, dokud nebudete moci pokračovat. Zaparkujte a jděte pěšky vedle textilácké pláže ke skalnaté nudapláži. Jelikož se pláž Sveti Andrija nachází blízko města Tisno, z moře budete mít na město pěkný výhled. Chodí sem však také mnoho turistů v plavkách.

Dubrovnik

V samotném Dubrovníku nenajdete žádnou nudapláž, ale ve vzdálenosti pár km jejich pár je.

Ve vesničce Cavtat se u hotelu Croatia nachází nudapláž, na kterou se dostanete buď přímo přes hlavní vchod hotelu, po schodech, podél bazénu a dolů po schodech. Pokud by vás někdo zastavil, jednoduše řekněte, že jedete na nudapláž. Ta je zde pěkně označena a udržována. Jsou zde mezi skalami vybetonované terasy na opalování a upravený vstup do moře.

Mlini – Opět si budete muset zajet autem pár kilometrů od Dubrovníku, ale najdete nejkrásnější nudapláž v této oblasti. Mlini je maličká vesnice s pár domy, malými hotely a restauracemi. Pláž se jmenuje Mlidi a najdete ji v oblasti známé jako Beterina. Blízko pláže jsou nápisy FKK, které naznačují, že jste na místě. Na pláži je vybetonovaná čtvercová platforma velká asi 15 metrů čtverečních, na kterou navazuje delší pláž.

A dále si o plážích v Chorvatsku přečtěte

3 thoughts on “Nudapláže v Chorvatsku

 1. vorbelutrioperbir

  Whats Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have discovered It absolutely helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & aid other users like its helped me. Good job.

 2. Thaddeus

  Cheap diabetes medication online – how can I find it? Looking for a safe online pharmacy for insulin? We’re as safe as they come (probably)
  Diabetes drugs, now with the convenience of home delivery and low prices
  Mail order pharmacy for Trulicity

 3. sitemap.xml

  Thiss iis the right bllog ffor everyoone wwho wannts to ffind out about tis topic.
  You understand so mufh itss almost hard tto
  argue wiith you (not that I personallyy will neesd to…HaHa).
  Youu certainly put a neew spiin oon a topic tnat has bden discussed for years.
  Wondwrful stuff, just wonderful!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.