Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků

Všechny moje články v kategorii Cesta kolem světa, vykonané v letech 2009 – 2011, najdete na stránkách www.skompasem.cz v těchto rubrikách:

Níže uvádím kompletní seznam odkazů na všechny články, které na Kompasu o mé Cestě vyšly. Články jsou řazené chronologicky (až na výjimky) podle data vydání. Budu rád, když si počtete.

Na cestě kolem světa 2009

Před Cestou – přípravy

Peru, Kolumbie a Brazílie

Venezuela

Guyana

 • 6.9.2009          Guyana

Surinam

Francie

Brazílie křížem krážem

Paraguay, Brazílie

Brazílie/Argentina

Paraguay křížem krážem

Argentina, Uruguay

Na Cestě kolem světa 2010

Falklandy

Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Antarktida

Chile

Argentina ještě jednou

Bolívie

Chile

Bolívie

Bolívie/Argentina/Chile

Chile křížem krážem

Pitcairnovy ostrovy

Francouzská Polynésie

Nová Kaledonie

Nová Kaledonie a Vanuatu

Vanuatu

Fidži

Samoa

Tonga

Nový Zéland

Na Cestě 2011

Nový Zéland

Austrálie

Singapur

Malajsie

Filipíny

Malajsie

Brunej

Malajsie

Kambodža

Malajsie

Francie

Epilog

Cesta kolem světa (2009-2011) byla i v rádiu! Mluvil jsem o ní na rádiu Wave v pořadu Casablanca (vysíláno 28.8. a 4.9.2011). Zde si můžete legálně stáhnout záznam tohoto povídání, které je rozděleno na dvě části: odkaz na záznam

10 thoughts on “Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků

 1. Jara Klement

  Konečně je to přehledné, přečtu asi všechno, ale pro nás následníky Tvých cest, je to bomba a vždy máme informace z první ruky!!!!!

 2. Jana Boušková

  Nemohu se odlepit od monitoru. Je úžasné číst zážitky přímoo tom co znám jen z literatury. Hrozně Vám fandím,těším se na další zprávy a přeji, abyste se ve zdraví vrátil domů.

 3. Martin Habřinský

  Tomu se musí zatleskat. Realizovat něco takového a mít odvahu jít do toho. Výborně „pančiteli“ 🙂

 4. Vaclav Cermak

  Desne me to laka se take vydat mam snad jedinou otazku jak si vydelavas na cestu

 5. Petr Daubner

  Vaškovi: Velká většina peněz na Cestu jsou moje celoživotní úspory, které jsem vydělal ještě jako student na brigádách, dále v práci a něco jsem i vyhrál. Cestou pak nikde klasicky nepracuji, jen mám menší příjem z mých článků, které „otiskuje“ ještě jeden český server. Teď jsem v Malajsii a pomalu se chystám domů, protože peníze došly :-(.

 6. Tomasius

  ahoj Petře, chtěl jsem se zeptat, jak jsi se plavil přes Pacifik, stálo tě to něco nebo jsi ještě dostával mzdu. A také, jak a kde jsi získal těch zhruba 250 tisíc, což je rozdíl mezi počátečním obnosem sebou a konečnou sumou v shrnutí. Dále kolik jsou reálné výdaje v průměru v Jižní Americe na den, při tvém stylu cestování…alespoň pár zemí, prosím, nevím, mohu-li se spolehnout na LP nebo RG…mám s tím nedobré zkušenosti. Díky Tom

 7. Petr Daubner

  Ahoj Tome. K Tvým dotazům: Co se týče toho finančního rozdílu, tak větší část jsem získal jednoduše tak, že jsem dodatečně vybral z účtů i peníze, které původně na Cestu nebyly určeny a prostě jsem je utratil. Menší část jsem potom získal za honoráře za mé články… Na lodi mi nic neplatili. V podstatě jsem fungoval jako člen posádky, takže jsem tam musel i pracovat a kromě toho jsem platil 10 EUR na den, což bylo de facto na jídlo a naftu do motoru. Něco málo jsem pak utratil navíc při výletech na jednotlivých ostrovech. Výdaje v J. Americe si úplně přesně nepamatuji, neboť mi byl ukraden deník. Mám pocit, že za prvních asi 5.5 měsíce (než jsem odjel do Antarktidy) jsem utratil kolem 100000 Kč, není v tom ovšem započítána jednosměrná letenka z Prahy do Limy (cca 23000 Kč). Ze začátku (Peru, brazilská Amazonie) jsem cestoval velmi levně, ale výdaje naskákaly v drahých zemích (Guyany, Brazílie), a to především za dopravu. V Argentině je trochu levněji, ale i tam jsem jezdil obrovské vzdálenosti busem, takže jsem se prohnul. Dá se dost ušetřit, pokud si vybereš menší území, ale objet celou JA, to byly tisíce a tisíce kilometrů v autobuse a na lodi. Co se týče LP, tak vždycky platí, že ceny jsou vyšší, než píšou v posledním vydání, většinou to bylo tak o 30-50% víc. Záleží také na kursu místních měn vůči dolaru a tak.

 8. Tomasius

  Díky moc za info, škoda, že už jsi zpět, dobře se mi sledovala tvoje cesta….Já vyrážím 3.10.do Ria, už se nemůžu dočkat.
  Hodně štěstí do dalších cest.

 9. Bohus

  Proboha?Jak si mohol usetrit takovejhle balik penez s brigad???
  Vsak ja nevim usetrit ani korunu a to vydelavam nadprumerne a docela se snazim setrit.Proste nic realniho pro mne, jedine ak bych delal v zahranici.

 10. 9d82cc05a2.360

  Sppot oon with thhis write-up, I honestly believe tis
  web sitfe needs far more attention. I’ll probably be returning
  to see more, thhanks for the information!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.