Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků

Všechny moje články v kategorii Cesta kolem světa, vykonané v letech 2009 – 2011, najdete na stránkách www.skompasem.cz v těchto rubrikách:

Níže uvádím kompletní seznam odkazů na všechny články, které na Kompasu o mé Cestě vyšly. Články jsou řazené chronologicky (až na výjimky) podle data vydání. Budu rád, když si počtete.

Na cestě kolem světa 2009

Před Cestou – přípravy

Peru, Kolumbie a Brazílie

Venezuela

Guyana

 • 6.9.2009          Guyana

Surinam

Francie

Brazílie křížem krážem

Paraguay, Brazílie

Brazílie/Argentina

Paraguay křížem krážem

Argentina, Uruguay

Na Cestě kolem světa 2010

Falklandy

Jižní Georgie a Jižní Sandwichovy ostrovy

Antarktida

Chile

Argentina ještě jednou

Bolívie

Chile

Bolívie

Bolívie/Argentina/Chile

Chile křížem krážem

Pitcairnovy ostrovy

Francouzská Polynésie

Nová Kaledonie

Nová Kaledonie a Vanuatu

Vanuatu

Fidži

Samoa

Tonga

Nový Zéland

Na Cestě 2011

Nový Zéland

Austrálie

Singapur

Malajsie

Filipíny

Malajsie

Brunej

Malajsie

Kambodža

Malajsie

Francie

Epilog

Cesta kolem světa (2009-2011) byla i v rádiu! Mluvil jsem o ní na rádiu Wave v pořadu Casablanca (vysíláno 28.8. a 4.9.2011). Zde si můžete legálně stáhnout záznam tohoto povídání, které je rozděleno na dvě části: odkaz na záznam

9 komentářů: „Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků

 • Konečně je to přehledné, přečtu asi všechno, ale pro nás následníky Tvých cest, je to bomba a vždy máme informace z první ruky!!!!!

  Reagovat
 • Nemohu se odlepit od monitoru. Je úžasné číst zážitky přímoo tom co znám jen z literatury. Hrozně Vám fandím,těším se na další zprávy a přeji, abyste se ve zdraví vrátil domů.

  Reagovat
 • Tomu se musí zatleskat. Realizovat něco takového a mít odvahu jít do toho. Výborně “pančiteli” 🙂

  Reagovat
 • Desne me to laka se take vydat mam snad jedinou otazku jak si vydelavas na cestu

  Reagovat
 • Vaškovi: Velká většina peněz na Cestu jsou moje celoživotní úspory, které jsem vydělal ještě jako student na brigádách, dále v práci a něco jsem i vyhrál. Cestou pak nikde klasicky nepracuji, jen mám menší příjem z mých článků, které “otiskuje” ještě jeden český server. Teď jsem v Malajsii a pomalu se chystám domů, protože peníze došly :-(.

  Reagovat
 • ahoj Petře, chtěl jsem se zeptat, jak jsi se plavil přes Pacifik, stálo tě to něco nebo jsi ještě dostával mzdu. A také, jak a kde jsi získal těch zhruba 250 tisíc, což je rozdíl mezi počátečním obnosem sebou a konečnou sumou v shrnutí. Dále kolik jsou reálné výdaje v průměru v Jižní Americe na den, při tvém stylu cestování…alespoň pár zemí, prosím, nevím, mohu-li se spolehnout na LP nebo RG…mám s tím nedobré zkušenosti. Díky Tom

  Reagovat
 • Ahoj Tome. K Tvým dotazům: Co se týče toho finančního rozdílu, tak větší část jsem získal jednoduše tak, že jsem dodatečně vybral z účtů i peníze, které původně na Cestu nebyly určeny a prostě jsem je utratil. Menší část jsem potom získal za honoráře za mé články… Na lodi mi nic neplatili. V podstatě jsem fungoval jako člen posádky, takže jsem tam musel i pracovat a kromě toho jsem platil 10 EUR na den, což bylo de facto na jídlo a naftu do motoru. Něco málo jsem pak utratil navíc při výletech na jednotlivých ostrovech. Výdaje v J. Americe si úplně přesně nepamatuji, neboť mi byl ukraden deník. Mám pocit, že za prvních asi 5.5 měsíce (než jsem odjel do Antarktidy) jsem utratil kolem 100000 Kč, není v tom ovšem započítána jednosměrná letenka z Prahy do Limy (cca 23000 Kč). Ze začátku (Peru, brazilská Amazonie) jsem cestoval velmi levně, ale výdaje naskákaly v drahých zemích (Guyany, Brazílie), a to především za dopravu. V Argentině je trochu levněji, ale i tam jsem jezdil obrovské vzdálenosti busem, takže jsem se prohnul. Dá se dost ušetřit, pokud si vybereš menší území, ale objet celou JA, to byly tisíce a tisíce kilometrů v autobuse a na lodi. Co se týče LP, tak vždycky platí, že ceny jsou vyšší, než píšou v posledním vydání, většinou to bylo tak o 30-50% víc. Záleží také na kursu místních měn vůči dolaru a tak.

  Reagovat
 • Díky moc za info, škoda, že už jsi zpět, dobře se mi sledovala tvoje cesta….Já vyrážím 3.10.do Ria, už se nemůžu dočkat.
  Hodně štěstí do dalších cest.

  Reagovat
 • Proboha?Jak si mohol usetrit takovejhle balik penez s brigad???
  Vsak ja nevim usetrit ani korunu a to vydelavam nadprumerne a docela se snazim setrit.Proste nic realniho pro mne, jedine ak bych delal v zahranici.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.