Až na samotný vrchol. Jaké nejvyšší hory najdeme na jednotlivých světadílech?

Od | 8 listopadu, 2018

Obsah

Říkáte si, jaké to je podívat se na samotný vrchol světa? A víte, že na každém kontinentě může být jiný? Tedy že na každém má nejvyšší hora jinou charakteristiku? Projděte s námi všechny kontinenty a zmapujte jejich nejvyšší hory.

Afrika

Většina z vás si jistě vzpomene na povinnosti spojné se školní docházkou. Jistě vám utkvělo v paměti, že nejvyšší horou Afriky je známé Kilimandžáro. Nachází se v Tanzanii a jeho výška je aktuálně 5 895 metrů.

Amerika

Zde si Ameriku rozdělme na dvě části. Nejprve začneme na severu, kde je nejvyšší horou ta, která leží na Aljašce. A jaký je její název? Je to Denali s výškou 6 188 metrů. A že vám daný název absolutně nic neříká? To proto, že je celkem nový. Horu však jistě znát budete, a to pod dřívějším označením Mount McKinley.

Podívejme se také na jih. Konkrétně do Argentiny, kde se nachází onen nejvyšší vrchol, který měří přesně 6 959 metrů. Horu najdete v provincii Mendoza a její název je Aconcagua.

Antarkdita

Na tento světadíl se celkem často zapomíná. To proto, že navštívit ho je pro většinu lidí v podstatě nemožné. Aby byl máš výčet kompletní, tak ne lokalitu nezapomeneme. Tamní nejvyšší hora měří 4 897 metrů a jejím názvem je Vinson Massif,

Asie

Tady jistě nemusíme dlouho chodit kolem horké kaše, jelikož většina vás čtenářů jistě ví, že zde se nachází zároveň i nejvyšší hora světa. Najdete ji v Nepálu, konkrétně na území Tibetu a nese název Mount Everest. A její výška? 8 850 metrů.

Austrálie

Nejsou to jenom klokani, co je na tomto světadíle zajímavé. Mohou to být i pohoří. Je však pravdou, že místní hory nejsou nijak závratně vysoké. Jasně to dokládá výška té nejvyšší, která je jenom 2 228 metrů. Název hory je Mount Kosciuszko a pokud ji budete hledat, je třeba zamířit do oblasti, která nese název Nový Jižní Wales.

S Austrálií to však může být lehce komplikované, a to z důvodu, že v některých případech je jako světadíl brána celá Oceánie. V takovém případě zapomeňte na výše zmíněnou informaci a zapamatujte si jinou. Tou je hora Carstensz Pyramid, kterou má na svém území Nová Guinea. A jaká je její výška? Je to úctyhodných 4 884 metrů.

Evropa

Čím končíme? Je to samozřejmě naše domovina v podobě Evropy. Je třeba říci, že i zde by mělo být pro každého z nás samozřejmostí zmínit nejvyšší horu. Pokud jde přímo o evropskou část, tak ji najdeme na pomezí Francie a Itálie, v Alpách. Její název je Mont Blanc a vysoká je 4 807 metrů.

Evropou však může být myšlena také oblast Ruska, čímž se mohou informace o  nejvyšší hoře lehce změnit. To proto, že ta se rázem ocitá v této zemi, konkrétně na Kavkaze. Její název je Elbrus a pokud jde o její výšku, je 5 642 metrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.