Až na samotný vrchol. Jaké nejvyšší hory najdeme na jednotlivých světadílech?

Říkáte si, jaké to je podívat se na samotný vrchol světa? A víte, že na každém kontinentě může být jiný? Tedy že na každém má nejvyšší hora jinou charakteristiku? Projděte s námi všechny kontinenty a zmapujte jejich nejvyšší hory.

Afrika

Většina z vás si jistě vzpomene na povinnosti spojné se školní docházkou. Jistě vám utkvělo v paměti, že nejvyšší horou Afriky je známé Kilimandžáro. Nachází se v Tanzanii a jeho výška je aktuálně 5 895 metrů.

Amerika

Zde si Ameriku rozdělme na dvě části. Nejprve začneme na severu, kde je nejvyšší horou ta, která leží na Aljašce. A jaký je její název? Je to Denali s výškou 6 188 metrů. A že vám daný název absolutně nic neříká? To proto, že je celkem nový. Horu však jistě znát budete, a to pod dřívějším označením Mount McKinley.

Podívejme se také na jih. Konkrétně do Argentiny, kde se nachází onen nejvyšší vrchol, který měří přesně 6 959 metrů. Horu najdete v provincii Mendoza a její název je Aconcagua.

Antarkdita

Na tento světadíl se celkem často zapomíná. To proto, že navštívit ho je pro většinu lidí v podstatě nemožné. Aby byl máš výčet kompletní, tak ne lokalitu nezapomeneme. Tamní nejvyšší hora měří 4 897 metrů a jejím názvem je Vinson Massif,

Asie

Tady jistě nemusíme dlouho chodit kolem horké kaše, jelikož většina vás čtenářů jistě ví, že zde se nachází zároveň i nejvyšší hora světa. Najdete ji v Nepálu, konkrétně na území Tibetu a nese název Mount Everest. A její výška? 8 850 metrů.

Austrálie

Nejsou to jenom klokani, co je na tomto světadíle zajímavé. Mohou to být i pohoří. Je však pravdou, že místní hory nejsou nijak závratně vysoké. Jasně to dokládá výška té nejvyšší, která je jenom 2 228 metrů. Název hory je Mount Kosciuszko a pokud ji budete hledat, je třeba zamířit do oblasti, která nese název Nový Jižní Wales.

S Austrálií to však může být lehce komplikované, a to z důvodu, že v některých případech je jako světadíl brána celá Oceánie. V takovém případě zapomeňte na výše zmíněnou informaci a zapamatujte si jinou. Tou je hora Carstensz Pyramid, kterou má na svém území Nová Guinea. A jaká je její výška? Je to úctyhodných 4 884 metrů.

Evropa

Čím končíme? Je to samozřejmě naše domovina v podobě Evropy. Je třeba říci, že i zde by mělo být pro každého z nás samozřejmostí zmínit nejvyšší horu. Pokud jde přímo o evropskou část, tak ji najdeme na pomezí Francie a Itálie, v Alpách. Její název je Mont Blanc a vysoká je 4 807 metrů.

Evropou však může být myšlena také oblast Ruska, čímž se mohou informace o  nejvyšší hoře lehce změnit. To proto, že ta se rázem ocitá v této zemi, konkrétně na Kavkaze. Její název je Elbrus a pokud jde o její výšku, je 5 642 metrů.

Až na samotný vrchol. Jaké nejvyšší hory najdeme na jednotlivých světadílech?
Libí se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.