Toto jsou nejnavštěvovanější země světa. Některé skutečně zaujmou

Od | 26 září, 2018

Obsah

Chcete vědět, které jsou ty nejnavštěvovanější země světa? Tedy jaké jsou lokality, kam kdes míří nejvíce turistů? Pokud ano, přinášíme vám přehledná statistická data. Některé země jistě překvapí.

Francie

Kuchyně, víno, památky, móda a mnoho dalších věcí. To láká na této zemi tolik, že je Francie na prvním místě našeho žebříčku. Tipnete si, kolik ji ročně navštíví lidí? Je to necelých 83 milionů turistů.

USA

Vzhledem k velikosti je jasné, že Spojené státy americké musí dominovat. Jsou však až na druhém místě, což jim lehce kazí reputaci. Vliv má na turistický ruch určitě vízová povinnost. A jaká je tedy jejich návštěvnost? Necelých 76 milionů turistů za rok.

Španělsko

Vracíme se do Evropy. Krásné pláže, víno, ale i temperament a architektura. To je zlomek lákadel slunného Španělska. Zajme i polohou a tak je na dobrém místě pro cestovatele z USA i Evropy. Kolik lidí sem ročně zamíří? Je to necelých 76 milionů turistů.

Čína

Další z velkých zemí. Tentokrát je to Čína, kde zájem o turistický ruch každým rokem stoupá. Zatím je tato země na čtvrtém místě. Dá se však předpokládat, že počet turistů poroste. Aktuálně se číslo blíží 60 milionům turistů za rok.

Itálie

Lákadla jako Řím či Benátky jsou opravdu velká lákadla. I proto do této celkem malé země míří skutečně téměř davy turistů. Když se podíváme na konkrétní číslo, tak je jich ročně necelých 53 milionů.

Velká Británie

Zájem v poslední době roste. A to dost možná i pro aktuální politické dění, kdy v budoucnu návštěva nebude až tak jednoduchá. Nebudeme předvídat a rovnou uvedeme, že hlavně metropole v čele s Londýnem přitáhnou ročně necelých 36 milionů turistů.

Německo

Poslední, sedmé místo patří Německu. Lákají metropole jako Berlín či Mnichov, stejně jako celá řada přírodních krás. Nebo folklorní akce, jako je celosvětově vyhlášený Oktoberfest. Celkem do Německa ročně dorazí téměř 36 milionů turistů.

2 thoughts on “Toto jsou nejnavštěvovanější země světa. Některé skutečně zaujmou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.