Tag Archives: Penang

Malajsie VIII. – Ostrov Penang, aneb dva roky na cestě

Od | 22 března, 2022

Z Kuala Kangsar (stát Perak) jsem se přesunul do Georgetownu na ostrově Penang. Toto krásné město je od roku 2008 společně s Melakou zařazeno na Seznam světového dědictví UNESCO. Georgetown je jedním ze tří hlavních měst malajských států, ležících na ostrově. 9. stát – Penang (Pulau Pinang) Penang (malajsky Pulau Pinang) je druhým nejmenším malajským státem (po Perlisu), zabírá rozlohu… Přečíst »

Malajsie IX. – Langkawi a Kangar

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Po návštěvě Penangu jsem zavítal do severozápadního cípu Malajsie,… Přečíst »

Malajsie XI. – poslední dny v Asii, aneb každá sranda jednou skončí

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Každá sranda jednou skončí. A tak končí i můj… Přečíst »