Přešd cestou VI. – Poslední přípravy

Od | 28 června, 2018

Před Cestou VI. – Poslední přípravy

   Dneska jsem poslední celý den na internetu, tak sem píšu před Cestou naposledy. Další zpráva, dá-li Bůh, bude už z Jižní Ameriky (případně z letiště, pokud se tam dostanu na internet).

   Protože jsem velice moderní člověk, i já jsem se přihlásil na Facebook, což už řada z Vás zjistila. Na rozdíl od vrhačů vajec a jiných pochutin jsem se ovšem rozhodl, že tento fenomén zneužiju k propagaci svého cestování. Založil jsem tedy na Facebooku i vlastní skupinu s názvem Kompas. Uděláte mi samozřejmě radost, pokud se do ní také přihlásíte. Víc, víc, ještě víc přátel! J Do skupiny „Kompas“ taky budu psát kratičké zprávičky o tom, kde se zrovna nacházím a také tam uveřejním pár fotografií, leč hlavní médium pro uveřejňování mých samolibých zpráv a spektakulárních fotografií budou samozřejmě tyto stránky. Tož klikejte na ně, přátelé!

   Jelikož mám už prázdniny, mám víc času, a tak ho trávím hlavně u počítače. Rovněž jsem kupoval některé poslední drobnosti. Dolar nám klesnul pod 19 korun, tak jsem přikoupil další tisícovku amerických babek. Škoda, že před 3 nebo 4 měsíci jsem kupoval dolar za 23.50 Kč, leč kurs americké měny je velmi flexibilní… Na školním výletě jsem zjistil, že moje větrovka ze sekáče opravdu není nepromokavá a baťůžek, zakoupený v nejluxusnějším obchoďáku v Colombu, je hezky barevný, avšak pozvolna se rozpadá. Proto jsem zakoupil větrovku, malý batoh a velký batoh Husky, slibující voděodolnou úpravu. Neboť přestože v Čechách je teď monzunové období a v Amazonii je období sucha, pořád to znamená, že na Amazonce leje daleko víc než tady. Asi tak pětkrát denně. Tím jsem ovšem zradil svůj starobylý batoh Gemma, který jsem dostal před 12 lety jako dar k promoci a o kterém jsem se původně domníval, že ho budu mít až do smrti. Leč i batohy stárnou.

   A abych nezapomněl, vypadá to, že budu mít sponzora, z masa a kostí! Sponzora jsem zatím nikdy neměl, tož už jsem fakt asi Cestovatel, čili světoběžník 4. kategorie. Což se samozřejmě uvidí. Nicméně pokud se mezi Vámi najdou nadšení filantropové, kteří rádi přispějí jakoukoliv částkou na moje dobrodružství, mohou posílat peníze na číslo účtu, které jsem vtipně umístil na titulní straně Kompasu. Neboť pokud má svého sponzora třeba klokan nebo lev v pražské ZOO, proč bych nemohl mít sponzora třeba já, že? Jinak co se týče mých financí, tak momentálně mám pro svou Cestu k dispozici cca 290,000 Kč na účtu + 3,000 USD v hotovosti. Což se mi jeví jako slušná částka, ovšem zda to je dost peněz a na jak dlouho mi to vydrží, to ukáže až realita.

   Teď už je přede mnou pouze uklízecí a balící fáze, kterou opravdu nemusím. A 9. července 2009 ve 14:40 se vznesu z Ruzyně na křídlech Airbusu a odletím do Madridu. Teď koukám do itineráře, že z Madridu do Buenos Aires bych měl letět Boeingem 747, což je super, protože Jumbem jsem ještě neletěl. Tak mi držte palce.

3 thoughts on “Přešd cestou VI. – Poslední přípravy

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

  2. Růžena Jeřábková

    Ahojky cestovateli,Maruška Malá mi dala na tebe kontakt,tak tě chci alespon pozdravit a popřát ti štastné cestování,nádherné zážitky a vůbec plnění všech svých úžasných plánů.Moc ti fandím.Jsi prostě suer,že dokážeš plnit své sny.Opatruj se a doufám že se někdy setkáme .papa.Růža-bývalá spolužačka zš Kamenice.

  3. Petr D.

    Ahoj Růžo, díky za přání. Bohužel se asi v blízké době nesetkáme, ale můžeš mi napsat na Facebook nebo na mail, uvedený na těchto stránkách. Měj se fajn 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.