Na cestě 1 – Let do Limy

Od | 28 června, 2018

Na Cestě 1

   Tak konečně nastal den D a vyrážím do světa! Ráno 9.července 2009 jsem nasedl v Kamenici na autobus a dorazil v pořádku na letiště.

   Až se budete balit na cestu kolem světa, pořiďte si velký batoh! Jak jsem bohužel zjistil, že skutečnost, že je na batohu nějaké firmy napsán počet litrů obsahu, zdaleka neznamená, že batoh skutečně disponuje uvedenou kapacitou. Takže jsem byl při balení nemile překvapen faktem, že funglnový batoh Husky, který jsem zakoupil těsně před cestou a na němž se skví číslice 65, je asi tak dvakrát menší než moje sedmdesátilitrová prastará Gemma. Tudíž jsem nový batoh nechal doma, protože do něj bych svoje věci nenarval ani náhodou. Další vyhozené peníze… Ať žije Gemma!

Obrazek

                                                            Ruzyně 09-07-2009

   Odbavení v Praze proběhlo bez problémů. Velmi mě potěšil vzkaz od „Péti, Vaška a Verči“ (z oktávy?) v podobě balení Monte, které mi předal úředník za přepážkou v Check-inu. Děkuji, přátelé J.

   Zato odbavení v Madridu neproběhlo bez problémů ani náhodou. Letiště Madrid – Barajas má celkem 4 terminály. Přejel jsem nejdřív ze čtyřky na jedničku. Není to hned vedle sebe, autobus to jede po dálnici asi 20 minut – Madrid je zkrátka krapet větší letiště než Ruzyně. Na terminálu 1  jsem se především dozvěděl, že let společnosti Aerolineas Argentinas byl zrušen, respektive přeložen na další den ráno, takže bych nestihnul přípoj do Limy. Naštěstí mě šoupli do letadla jiné společnosti (Air Europa), která  letí pět minut po půlnoci. Musel jsem si ale vyzvednout zavazadlo a to jsem nemohl najít! Pán od Argentinců se mi dokonce snažil namluvit, že moje zavazadlo ukradli v Praze, ale nakonec přece jenom asi po hodině a půl na ten pás můj bágl vyjel. Následovala dlouhatánská fronta na odbavení u Air Europe. Uff!

   Let do Buenos Aires proběhl bez zádrhelů, je to ale štreka – 10.000 kilometrů a 12 hodin letu. Ráno byl krásný výhled na Buenos Aires a Río de la Plata, bohužel jsem neseděl u okénka. V Buenos Aires na letišti je o pět hodin méně než u nás. Musel jsem vyplnit nějaký zdravotní dotazník. Někteří pracovníci letiště a i někteří pasažéři tu pobíhají s rouškou přes obličej, že by se báli chřipky???

Obrazek

                                                         Argentinské Andy z letadla

   Následující let do Limy vyletěl asi o 1.5 hodiny později, než bylo původně v letovém řádu. Jinak už vše proběhlo bez problémů. Během letu krásné výhledy na zasněžené Andy. V Limě proběhlo na letišti kupodivu vše velmi rychle. Vyplnil jsem asi 3 lejstra, minul mnoho dalších osob s rouškami na ústech a vylezl ven. Batoh dorazil v pořádku a prakticky okamžitě. Hned na letišti jsem vyměnil dolary v jediné místní směnárně (1 USD = cca 3 soly, takže jeden sol je něco málo přes 6 Kč). Vzápětí jsem stopnul taxika do hostelu España. Taxi stálo 20 solů (vzdálenost z letiště do centra tak 12 km), ubytování pro jednu osobu v dormitory (společný pokoj pro 7 lidí) vyjde na 14 S. Ještě jsem se stačil nadlábnout a zkouknout net a jsem zralý jít spát – cesta byla dlouhá…Let z Buenos Aires do Limy trval 5 hodin. V Limě je sucho, ale zamračeno – všude se válí zdejší všudypřítomná mlha garúa, ze které ovšem téměř neprší.  V Limě je o 7 hodin méně než v Praze. Dobrou noc!

22 thoughts on “Na cestě 1 – Let do Limy

 1. Skompasem.cz

  Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

 2. bambuslot

  I’m often to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

 3. live draw

  I’m often to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

 4. togel singapore

  Hi there to all, for the reason that I am genuinely keen of reading this website’s post to be updated on a regular basis. It carries pleasant stuff.

 5. bambubet

  Very well presented. Every quote was awesome and thanks for sharing the content. Keep sharing and keep motivating others.

 6. data sgp

  Try to slowly read the articles on this website, don’t just comment, I think the posts on this page are very helpful, because I understand the intent of the author of this article.

 7. Prediksi HK Lexitoto

  I’m often to blogging and i really appreciate your content. The article has actually peaks my interest. I’m going to bookmark your web site and maintain checking for brand spanking new information.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.