Jaké jsou nejbezpečnější země světa?

Od | 6 dubna, 2023

Obsah

Máte v plánu doslova procestovat svět, ale zároveň máte obavy z bezpečnosti mnoha míst? Není důvod sedět doma, jelikož jsou lokality, kde vám skutečně nic nehrozí. O jaké se jedná? Podívejte se společně s námi na přehled nejbezpečnějších zemí světa.

Island

Nejenom, že tato země láká na mnoho zajímavých, hlavně přírodních míst. Dokáže nalákat i toho, kdo chce být při svém pobytu v cizině ve skutečném bezpečí. Na něho má vliv i ne příliš husté osídlením, stejně jako fakt, že Island má nulovou toleranci vůči drogám. Dá se tedy říci, že pokud jde o běžnou kriminalitu, tak se zde objevuje opravdu jenom velmi zřídka.

Nový Zéland

I toto je hojně navštěvovaná země, a to hlavně díky mnoha přírodním krásám. Kdo na Nový Zéland zavítá, ten se může těšit i z toho, že mu zde nehrozí téměř žádné nebezpeční. Důvodem je celkově nízká kriminalita místních, ale i fakt, že do země nepustí jenom tak někoho. Cestovatelé musí například prokázat účel své cesty, ale i to, že zde mají ke svému pobytu dostatek peněz. To vše se podepisuje na velké bezpečnosti země.

Portugalsko

Pokud hledáte lokalitu, která bude přece jenom bližší, můžete zůstat v Evropě a vyrazit do Portugalska. Právě tato země na Pyrenejském poloostrově se také řadí mezi jednu z těch nejbezpečnějších na světě. I když je temperament místních často velkým překvapením, pokud jde o bezpečí, není důvod se čehokoliv obávat.

Rakousko

Zamířit je možné i k našim jižním sousedům. Tedy do Rakouska. To je navštěvované hlavně v zimě, jelikož přináší velmi dobré podmínky milovníkům zimních sportů. Ti nejenom na sjezdovkách ocení to, že kriminalita v zemi je na celkem přijatelné úrovni a běžné jevy jsou celkem minimální.

Dánsko

Další z evropských a další z celkem vyspělých zemí, což má vliv také na to, že se zda jako turisté budete cítit bezpečně. Dánsko je vyhledávanou zemí jak pro milovníky přírody, tak i milovníky zajímavé architektury. Tu si můžete užívat plnými doušky, bez obav z toho, že byste museli stále hlídat své věci. Určité problémy zde samozřejmě jsou, ale nic hrozného.

Česká republika

I možnost zůstat doma se může jevit jako celkem dobrá volba. To proto, že do žebříčku bezpečných zemí patří i Česká republika. Pokud pomineme různé kapesní krádeže ve velkým městech, nebo odcizení nezabezpečených věcí, je tu skutečně celkem bezpečno. A to nejenom pro našince, ale pochopitelně také pro turisty.

Slovinsko

Jedná se o celkem opomíjenou zemi, kterou zná mnoho cestovatelů jenom proto, že Slovinskem projíždění při své cestě do Chorvatska. Ve skutečnosti může nabídnout zajímavé přírodní krásy, stejně jako může nabídnout i možnosti lyžování během zimy. A jelikož se nachází i v našem výčtu, je jasné, že dalším kladem je i to, že je v této zemi celkem bezpečno.

Kanada

Země spojená s nejlepším hokejem, ale také drsnou a přitom krásnou přírodou. To je Kanada. O té se také říká, že místní obyvatelé jsou vcelku přívětiví a milí. Na tom rozhodně něco bude, jinak by tato velká země nepatřila do desítky nejbezpečnějších destinací na celém světě.

Švýcarsko

Hodinky, čokoláda, ale také typický nůž. To je jenom zlomek věcí, kterým je Švýcarsko vyhlášené. Jde o vyspělou zemi, čemuž odpovídá i fakt, že je zde velmi vysoká životní úroveň. Ta se následně velmi pozitivně podepisuje na tom, že z kriminality zde není nutné mít obavy.

Irsko

Poslední zemí v našem přehledu je Irsko. Je jedno, zda vyrazíte poznávat místní krajinu, místní obyvatelstvo a zvyky, nebo míříte za douškem whisky. Bát se tady nemusíte, jelikož i tato země patří mezi bezpečné. V našem přehledu uzavírá přehled desítky těch, kam můžete jako turisté vyrazit bez obav, a to třeba i s celou rodinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.