Letiště Ostrava (OSR)

Od | 11 října, 2022

Základní informace o letišti Leoše Janáčka Ostrava

Letiště Leoše Janáčka, známé také jako letiště Mošnov, či letiště Ostrava je třetím největším letištěm v České republice a používá zkratku OSR. V před-covidové době letiště odbavilo přes 320 tisíc cestujících. Letiště má pouze jeden veřejný terminál.

Letiště slouží hlavně jako charterová základna pro společnost Smartwings. Z letiště létá také pravidelně linka Ryanairu do Londýna a LOT do Varšavy. 

Levné letenky z letiště Ostrava

Ostravské letiště nenabízí moc zajímavých letenek, levně pak můžete letět pouze s Ryanairem do Londýna. Zajímavé jsou cenově občas také letenky do Varšavy.  

Přílety a odlety letiště z letiště Ostrava

Přílety a odlety z Ostravského letiště vás budou zajímat, pokud bude cestovat někdo z vašich příbuzných, či známých – můžete zkontrolovat, zda v pořádku doletěli do cílové destinace. 

V případě, že poletíte vy sami, je vhodné přílety a odlety také sledovat například z důvodu zpoždění. Pokud vlastníte platební kartu Revolut (přečtěte si také naši Revolut recenzi), tak by se vám hodinové zpoždění mohlo i hodit. V takovém případě byste získali vstup do letištního salonku zdarma. 

Nezapomeňte, že v případě zpoždění vašeho letu o více než tři hodiny, můžete mít nárok na kompenzaci až ve výši 600 euro. Žádost o kompenzaci za zpožděný/zrušený let doporučujeme podat přes společnost ClaimCloud

Přílety na letiště Ostrava, stejně tak jako odlety z letiště Ostrava můžete sledovat na tomto odkazu

Jak se dostat na/z letiště Ostrava

Na ostravské letiště se dostanete z centra města buď vlakem, nebo autobusem. 

Pokud na letiště Leoše Janáčka budete cestovat vlakem, dostanete se na letiště za zhruba 30 minut a jízdenka vás bude stát 52 Kč. Doporučujeme zakoupit jízdenku předem, ať už přes eshop, mobilní aplikaci nebo na nádražní pokladně. Za nákup stejné jízdenky ve vlaku se totiž připlácí 40 Kč. 

V případě, že se rozhodnete na letiště cestovat autobusem, můžete využít společnosti Arriva Morava. Autobus odjíždí z autobusového nádraží, nastoupit můžete taky ve Vítkovicích, Hrabůvce a v Dubině. Jízdenku koupíte u řidiče. Cesta na letiště vám zabere 45 minut a zaplatíte 41 Kč.  

Pro přesun na letiště Leoše Janáčka můžete využít i mobilní aplikace, cesta z/na letiště by měla trvat kolem 30 minut na vlakové nádraží v Ostravě:

  • LIFTAGO –  cesta by měla vyjít od 550 Kč, s využitím promo kódu FILIP16204 získáte slevu ve výši 150 Kč na první jízdu s Liftagem 

Parkování na letišti Ostrava  

Expresní parkování 

Pokud někoho vezete na letiště, bude vás pravděpodobně zajímat expresní parkování. To vychází na 15 minut zdarma, poté se platí 40 Kč za hodinu.

Krátkodobé parkování

V případě, že své blízké chcete doprovodit až k odletu, či je uvítat v příletové hale, bude vás zajímat krátkodobé parkování. Najdete ho přímo před odletovou halou a vychází na 40 Kč na hodinu. 

Dlouhodobé parkování

Dlouhodobé parkování u letiště pak využijete, pokud sami letíte na dovolenou a potřebujete někde nechat své auto. Doporučujeme využít parkování P3, P3A a P4. Všechny z nich jsou zhruba 5 minut chůze od odletové haly. Cena vychází na 70 Kč na každý den. 

Služby na letišti Ostrava 

Ostravské letiště nabízí poměrně chudou nabídku obchodů oproti jiným letištím, nicméně i odsud byste neměli odletět hladoví. Ve veřejné části letiště narazíte na kavárnu i bistro. Za odbavením pak na malý obchůdek a dva bary. 

Letiště Leoše Janáčka nabízí také WIFI připojení zdarma a dětské koutky. Na letišti se nachází i salonek. 

Salonky na letišti Ostrava  

Letištní salonky slouží převážně k odpočinku a nabízí internetové připojení, denní tisk, all-inclusive občerstvení, sprchy, dětský koutek a tablety k zapůjčení. K dostání je také široká nabídka alkoholických nápojů.

Letiště v Ostravě nabízí pouze jeden letištní salonek a nejvýhodnější je ho zakoupit přes stránky ostravského letiště, nebo rovnou na informační přepážce na letišti. Takto ho můžete pořídit již za 549,- Kč.

Nicméně do salonku se můžete dostat i zdarma v případě, že váš let bude mít zpoždění více než jednu hodinu. Takovéto vstupy nabízí aplikace Revolut pro uživatele Premium účtů (ti mohou vzít s sebou jednu osobu navíc) a pro uživatele Metal účtů (mohou vzít s sebou 3 spolucestující).

Přístupy do salonků můžete pořídit také přes Priority Pass, který je možné koupit ve třech různých balíčcích. Balíček Standard je poměrně zbytečný, protože nenabízí žádný vstup do salonku, pouze slevu s kterou pořídíte vstup za 28 eur (což je v případě ostravského letiště více, než cena přes oficiální stránky letiště). Za tuto cenu si můžete pořídit vstup i v aplikaci Revolut

Zajímavé začínají však být balíčky Standard Plus a Prestige. První zmiňovaný vás vyjde při využití naši slevy ve výši 35 % na 168 euro během prvního roku a zajistí vám 10 vstupů do salonku. Pokud cestujete pravidelněji, bude pro vás zajímavější balíček Prestige, který vám za 399 eur na rok zajistí vstupy do všech salonků zdarma. 

<a href=“https://www.jdoqocy.com/click-100520742-10393501″ target=“_top“>

<img src=“https://www.tqlkg.com/image-100520742-10393501″ width=“468″ height=“60″ alt=“Access 1000 airport lounges“ border=“0″/></a>

Půjčovna aut na letišti Ostrava 

S největší pravděpodobností se vás tato možnost týkat nebude, avšak i na letišti v Ostravě  si můžete pronajmout automobil. Ceny pronájmu se pohybují od 1 500 korun na den. 

Auto na letišti v Ostravě doporučujeme pronajmout na webu našeho partnera: RentalCars, bohužel neoplývá příliš velkou nabídkou vozů. 

Ubytování na letišti Ostrava

V budově ostravského letiště naleznete jedno ubytování – Elmontex Air. Toto ubytování nabízí poměrně skromné možnosti, ale přece jen i jednu zajímavost – z ubytování budete mít výhled přímo na letištní runway. Ubytování vychází na 1 131 Kč na noc pro dvě osoby.  

Případně můžete hledat také nabídku ubytování v centru Ostravy

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..