Letiště Vídeň (VIE)

Od | 11 října, 2022

Základní informace o letišti Vídeň Schwechat

Letiště Schwechat, známé také jako letiště Vídeň je největším letištěm v Rakousku a používá zkratku VIE. V před-covidové době letiště odbavilo více než 28 milionu cestujících. Letiště se dělí mezi 4 terminály, z nichž všechny jsou veřejné.

Nejsilnější pozici na tomto letišti má rakouská společnost Austrian Airlines, které sekundují společnosti Wizz Air a Ryanair. 

Minimální čas na přestup na letišti ve Vídni je stanoven na 25 minut.  

Levné letenky z letiště Vídeň

Letiště Vídeň nabízí celou řadu zajímavých destinací, které je možné navštívit a je v dnešní době považováno za letiště s nejlevnějšími letenkami ve střední Evropě. Nejlevněji můžete letět se společnostmi Ryanair a Wizz Air. 

Přílety a odlety letiště z letiště Vídeň

Přílety na letiště Vídeň a odlety z letiště Vídeň vás budou pravděpodobně zajímat, pokud bude cestovat někdo z vašich příbuzných. Můžete zkontrolovat, zda v pořádku doletěl. 

Pokud poletíte vy sami, je vhodné přílety a odlety také sledovat například z důvodu zpoždění. Pokud vlastníte platební kartu Revolut (přečtěte si také naši Revolut recenzi), tak by se vám hodinové zpoždění mohlo i hodit. V takovém případě byste získali vstup do letištního salonku zdarma. 

Nezapomeňte, že v případě zpoždění vašeho letu o více než tři hodiny, můžete mít nárok na kompenzaci až ve výši 600 euro. Žádost o kompenzaci za zpožděný/zrušený let doporučujeme podat přes společnost ClaimCloud

Přílety na letiště Vídeň, stejně tak jako odlety z letiště Vídeň můžete sledovat na tomto odkazu

Jak se dostat na/z letiště Vídeň

Jak se dostat do Vídně z České republiky

Do Vídně se dostanete buďto autobusy, nebo vlakem. Doba jízdy je odlišná dle místa, ze kterého vyrážíte, nicméně výběr necháme na vás – jak se vám to bude nejvíce hodit. Vlaky mívají často zpoždění, nicméně nabízí zpravidla větší komfort proti autobusům. 

Spoje můžete hledat na IDOSu a rezervovat pak u dopravců, případně na webu OMIO, kde získáte 10 euro slevu při nákupu nad 40 eur s využitím našeho slevového kódu

Vaše spoje vás pak ve Vídni dovezou buďto na hlavní nádraží, nebo na autobusové nádraží v Erdbergu, pokud cestujete do Vídně s Flixbusem. Řada spojů vás ale doveze také přímo až na letiště, v takovém případě už máte vyhráno. 

Jak se dostat na letiště Vídeň z centra Vídně 

Na letiště ve Vídni jezdí z hlavního vlakového nádraží na letiště společnost CAT, která vás na letiště odveze za 16 minut a za 11 eur. Nicméně můžete využít také i levnějšího spojení s klasickým vlakem ÖBB. 

Z hlavního nádraží můžete využít buď spoje RJ, který trvá na letiště 15 minut a lístek stojí 8,6 eur, případně využít spoj s přestupem, ten budete muset absolvovat na nádraží Wien Rennweg a jízdné pak vyjde na 4,2 eur. Alternativou bez přestupu bude, když se projdete pěšky na zastávku Rennweg. Cesta by vám neměla zabrat více než 20 minut a po cestě půjdete kolem zámku Belvedere. 

Jízdenky můžete koupit buď v automatu, na přepážce, nebo na oficiálních internetových stránkách ÖBB

Pokud do Vídně dojedete na autobusové nádraží Erdberg, bude doprava na letiště poměrně složitější. Budete muset totiž vyrazit z Erdbergu pěšky (případně taxíkem) na vlakové nádraží St. Marx. Cesta by měla zabrat kolem 25 minut chůze. 

Pro přesun můžete samozřejmě využívat také i mobilní aplikace, cesta z/na letiště by měla trvat kolem 15-20 minut z hlavního vlakového nádraží:

Parkování na letišti Vídeň

Expresní parkování 

Expresní parkování u letiště využijete v případě že někoho na letiště odvážíte, případně vyzvedáváte. Expres parkování letišti ve Vídni je zdarma na 10 minut. Poté každých dalších 15 minut vychází na 2,5 eura, proto radíme, abyste si pospíšili.

Krátkodobé parkování

Krátkodobé parkování u letiště využijete pokud chcete své blízké doprovodit k odletu, nebo je uvítat už v letištní hale. Parkování stojí mezi 4 až 5 eury za každou započatou hodinu v závislosti na parkovišti, které si vyberete. 

Dlouhodobé parkování

Dlouhodobé parkování u letiště se vám bude hodit, pokud sami letíte na dovolenou a potřebujete někde nechat své auto. Parkování na delší dobu ve Vídni na letišti je poměrně dražší a proto radíme využít parkoviště ve městě Schwechat, ze kterého můžete na letiště pak dojet vlakem. Pokud byste přece jen chtěli parkovat u letiště ve Vídni, podívejte se na ceny zde

V případě, že vás zaujala možnost parkování na Schwechatu, tak využijte služby Panda-Parken. Parkování na týden vás vyjde na 59 eur. 

Služby na letišti Vídeň 

Vídeňské letiště nabízí řadu služeb, nejvíce vás pravděpodobně bude zajímat internetové připojení, to je pokryté po celém letišti a je zdarma.

Letiště nabízí také celou řadu restaurací, které můžete využít. Na terminálu 1 narazíte na fast-foodový řetězec Burger King, v příletové zóně pak najdete McDonald’s. Využít můžete také Billy v odletové části, případně Sparu v příletové zóně a koupit si sekanou v bulce. 

Salonky na letišti Vídeň  

Pro pohodlné cestování je příjemné využívat letištní salonky. Salonky totiž slouží k odpočinku, nabízí kvalitní internetové připojení, denní tisk, all-inclusive občerstvení, sprchy, dětský koutek, nebo také tablety k zapůjčení. V salonku je vždy také široká nabídka alkoholických nápojů. 

Na letišti Vídeň Schwechat můžete najít 3 letištní salonky. Zajímat nás však bude hlavně SkyLounge, do kterého se můžete dostat případně zdarma s aplikací Revolut

Přístup do salonku zdarma v případě zpoždění většího než je jedna hodina nabízí aplikace Revolut v placeném členství. V případě, že vlastníte Premium účet, může do salonku s vámi jedna osoba, pokud máte Metal účet, můžete s sebou vzít až tři spolucestující. Aplikaci si můžete zřídit přes následující odkaz

Přístupy do salonků můžete mít levněji skrze Priority Pass, který zakoupíte ve třech různých balíčcích. Balíček Standard je poměrně zbytečný, protože nenabízí žádný vstup do salonku, pouze slevu s kterou pořídíte vstup za 28 eur. Jedná se však o běžnou cenu, za kterou si vstup do salonku můžete pořídit i v aplikaci Revolut

Zajímavé jsou však balíčky Standard Plus a Prestige. První balíček vás vyjde při využití naši slevy ve výši 35 % na 168 euro během prvního roku a umožní 10 vstupů do salonku. Pokud cestujete pravidelněji, bude pro vás výhodnější balíček Prestige, který vám za 399 eur na rok zajistí vstupy do všech salonků zdarma. 


Access 1000 airport lounges

Dalšími salonky na letišti Vídeň jsou Vienna Lounge, který najdete na terminálu 2 mezi branami C a D. Na terminálu 3 najdete pak Austrian/Star Alliance salonek. 

Půjčovna aut na letišti Vídeň 

Auto s největší pravděpodobností na vídeňském letišti půjčovat nebudete, nicméně možnost pronájmu vozidla nabízí i toto letiště. Ceny za pronájem zkontrolujte na webech našich partnerů: RentalCars a DiscoverCars, kde naleznete širokou nabídku vozů. 

Ubytování na letišti Vídeň

Přímo v budově letiště narazíte na ubytovací buňky Resting Pods – Zzzleepandgo, o kterých jste možné již v minulosti slyšeli. Nachází se na terminálu 3 a pronajmout si je můžete už od jedné hodiny. Cena pronájmu na jednu hodinu vychází na 9 eur, na celou noc zaplatíte 48 eur. Ze zkušeností cestovatelů se v této buňce pravděpodobně ve dvou pořádně nevyspíte. 

Pokud vyjdete z budovy letiště, narazíte na další dva hotely, prvním z nich je Hotel Moxy, který si můžete pořídit za cenu kolem 100 eur. Další alternativou je pak hotel NH Vienna Airport Conference Center. Ubytování v tomto hotelu vás vyjde na nejméně 120 euro na noc. 

Ceny u hotelů Moxy a NH Vienna Conference Center se liší dle data, kdy objednáváte, tak i dle i termínu, na který děláte objednávku. 

Spaní na letišti Vídeň

Pokud jste nuceni přespat na letišti ve Vídni, doufejte, že tak budete muset učinit až za kontrolou. Před kontrolou totiž na vás pravděpodobně zbyde pouze nepohodlná podlaha. Pokud na letiště ve Vídni doletíte pozdě v noci a spoj do ČR vám jede až ráno, tak raději nevycházejte z neveřejné části. Na terminálech 1 a 3 totiž můžete narazit na odpočinkové zóny. U terminálu 3 u bran F27 až F30 také můžete narazit na dlouhé, pohodlné gauče. 

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..