Revolut recenze: jak funguje a ušetříte s ní na cestách?

Od | 5 května, 2022

Obsah

Revolut má sloužit k usnadnění především zahraničních cest. Firma svůj záměr prezentuje jako „první globální super aplikaci na světě“. Účet u Revolutu nabízí výhodnější směnné kurzy, placení v zahraničí s lepšími platebními podmínkami a další funkce a vychytávky. Hodně cestujete a zajímá vás, co všechno služba umožňuje a jak přesně funguje? Jste na správném místě. V recenzi se dozvíte vše důležité, co potřebujete vědět.

Co je Revolut a jak funguje?

Revolut je služba, která byla spuštěna britskou fintech společností Revolut Ltd v roce 2015. Do České republiky přišla v květnu 2018. Představuje alternativu k běžné platební kartě a bankovnímu účtu. Můžete ji používat při platbách v zahraničí, měnových převodech, tuzemských a mezinárodních transakcích, nabízí možnost nákupu a prodeje kryptoměn a další druhy investování včetně obchodování s akciemi. I když hovoříme o účtu, nejde o běžný bankovní účet. Vše obsluhujete přes Revolut aplikaci – Beyond Banking, která funguje pro Android i pro iOS a Revolut kartu.

Firma má bankovní licenci, ale není tradiční bankou a ani se k tomu prozatím nechystá. Priority směřuje především k lidem, kteří rádi cestují a potřebují nejvýhodnější směnný kurz, což se jí v drtivé většině případů také daří.

Pořiďte si kartu Revolut ještě dnes, snadno a rychle přes tento odkaz!

Aplikace Revolut

Aplikace je nutnou součástí Revolut účtu. Stáhnete si jí v Google Play nebo v App Storu. Díky ní můžete platit online, provádět transakce, platit v obchodech, převádět měny apod. Je velmi přehledná, dobře se s ní pracuje a v hodnocení Google Play má velmi kladné hodnocení. Jako bonus je kompletně převedená do češtiny.

Co byste měli vědět o Revolut účtu?

Účet u Revolut je zcela zdarma. Neplatíte za registraci a ani za vedení účtu. Naopak občas můžete nějaké peníze získat vy, protože velmi často jsou akce, kdy získávají peníze noví uživatelé a ti, kdo je doporučili. Účet lze momentálně vést ve více než 30 světových měnách, například CZK, EUR, USD, GBP, AUD, AED, BGD, CHF, CAD, DKK, HKD, HRK, HUF, JPY, ILS, MAD a další. Právě z tohoto důvodu můžete tolik uspořit. Jednoduše v dané zemi platíte jejich měnou, přitom v České republice vložíte peníze v českých korunách.

Také do zahraničí můžete posílat peníze levněji a nemusíte se bát žádných nesmyslných kurzů při mezinárodních směnách, převodech či přijmu peněz. Odjíždíte v létě na dovolenou? Opět můžete využít možnost vedení účtu v cizích měnách a nakupovat například dolary ve chvíli, kdy je výhodný kurz a s dostatečným předstihem. Peníze převádějte raději v týdnu, protože o víkendech jsou převody zpoplatněné předem stanovenými přirážkami k jednotlivým měnám. U většiny standardních měn je to 0,5 %.

Chytré plánování rozpočtu

Osobní nebo rodinný rozpočet bychom měli mít pod palcem všichni. S funkcí plánování rozpočtu – Trezor Vault – to bude hračka. Můžete si nastavit vlastní rozpočet například na cestování, nákupy, jídlo v restauracích apod. U každého pak zvolíte cíl spoření a poté jen sledujete v aplikaci, jak si vedete a kolik vám ještě zbývá k dosažení cíle. S rozpočtem souvisí ještě další funkce Revolut. V aplikaci máte výdaje rozdělené podle jednotlivých kategorií, tudíž na konci své cesty vždy přesně víte, kolik jste zaplatili za jídlo, ubytování, cestu apod.

Revolut karta ideální pro cestovatele

Revolut kartu můžete používat úplně stejně jako kteroukoliv jinou platební kartu. Protože je propojená s jednoduchou mobilní aplikací, máte v případě potřeby k dispozici vždy výhodný kurz a přehled o stavu svých financí na cestách. Ne nadarmo patří karta Revolut k velmi oblíbeným platebním kartám cestovatelů. Můžete s ní hradit nákupy na internetu, v obchodech, vybírat z bankomatů doma i v zahraničí. Kartu lze nechat kdykoliv zablokovat nebo odblokovat. Této funkce lidé často využívají ve chvíli, kdy vybírají v nějakém pochybnějším místě. Před výběrem odblokují a ihned po výběru zase zablokují. Protože jde o debetní kartu, musíte kartu penězi nejdříve dobít, jinak byste peníze čerpat nemohli.

„Revolutku“ ocení hlavně cestovatelé

Revolut karta přináší spoustu výhody pro cestovatele, ale nejen pro ně. Prioritní jsou především výhodné převody měn. U bank zaplatíte za převody vysoké poplatky a při dlouhodobějších cestách se dokážou vyšplhat až do tisíců. Některé měny vám dokonce ani směnárny či banky z českých korun nepřevedou, například při cestě do Egypta vyměníte peníze nejdříve za dolary či eura a pak teprve na egyptské libry. Zaplatíte tedy dvoje poplatky. Cestovatelé s Revolut mají také vstup do letištních salonků po celém světě, zejména u vyšších a placených tarifů, mají jejich uživatelé vstup do salonku zdarma jednou za rok.

I když právě necestujete, karta může být užitečná stejně. Dá se využít i v běžném životě. Přidejte ji do Apple Pay a Google Pay a můžete platit přes telefon, chytré hodinky nebo jiné zařízení. Revolut nabízí cashback, tedy určitou částku z nákupů zpět.

Cestovní pojištění

Lákadlem pro cestovatele budou nejen výhodné převody, ale také nejrůznější cestovní pojištění od pojišťovny White Horse Insurance Ireland. To je dostupné až od placených variant. Ve standardním tarifu tyto výhody dostupné nejsou. Krytí pojištění je na částku přes 440 milionů, za zpožděné zavazadlo můžete dostat asi 9000 Kč.

Revolut je bezpečná služba

Na webu společnosti Revolut se můžete dočíst, že zabezpečení je mnohem lepší (dokonce sedmkrát lepší) než zabezpečení bank. Kartu si můžete kdykoliv zablokovat a zase odblokovat. Hlídaná je poloha vašeho telefonu. Pokud by byl na jiném místě, než právě probíhá transakce, bude vyhodnocena jako nebezpečná. Do aplikace se přihlašujete pomocí hesla, otisku prstu nebo Face ID. U neprověřeného obchodníka je bezpečnější platit virtuální kartou a v aplikaci si můžete nastavit maximální měsíční limit pro útratu. Tím zabezpečíte své peníze a zároveň budete šetřit. Protože má Revolut bankovní licenci, je také pod kontrolou České národní banky.

Jak získat Revolut kartu a odeslat na ní peníze?

Kartu získáte naprosto jednoduše a zdarma po založení svého účtu. Tam si aktivujete v několika krocích virtuální kartu a podáte žádost o zaslání fyzické platební karty.

 • Na webových stránkách revolut.com se musíte zaregistrovat.
 • Do připravené kolonky vyplňte telefonní číslo, na které přijde odkaz ke stažení mobilní aplikace.
 • V aplikaci vyplňte osobní údaje, vyfoťte občanský průkaz a počkejte na potvrzení.
 • Převeďte aktivační poplatek ve výši 300 Kč ze svého bankovního účtu.
 • Podejte žádost o novou platební kartu.

Abyste mohli kartu plnohodnotně využívat, potřebujete mít na svém účtu peníze. Nejjednodušší způsob, jak je tam dostat, je převod z klasické platební karty svého bankovního účtu. Kartu uložíte do aplikace a pak jen jednoduše převádíte peníze, kdykoliv potřebujete. Existuje také funkce automatického nabití, která přepošle potřebné finance vždy, když zůstatek klesne na nastavený limit. Peníze lze poslat i z běžného účtu převodem. Tato služba ovšem není úplně levná, protože Revolut nemá účet u české banky a vy posíláte mezinárodní platbu, za kterou pravděpodobně zaplatíte nějaký poplatek své bance. Poslední variantou jsou platby přes Google Play a Apple Pay.

Placení mobilem a chytrými hodinkami

Platby nemusíte provádět jen kartou, ale jde to i přes chytrý telefon nebo hodinky prostřednictvím Apple Pay a Google Pay. Přidejte si Revolut kartu do aplikace pro Android nebo iOS. Ta si veškeré potřebné údaje načte z aplikace Revolut a vy celý proces plateb výrazně urychlíte a usnadníte.

Tarify Revolut

Uživatelé mohou využít čtyři druhy karet v závislosti na svých potřebách. V nabídce najdete variantu Standard, Plus, Premium a Metal. K dispozici je také Junior účet pro děti.

 • Standardní tarif: pokud necestujete často a investování pro vás není stěžejní záležitost, naprosto si vystačíte se základní variantou. Neplatíte žádný měsíční poplatek, ale zaplatíte za doručení karty od 99 Kč do 199 Kč. Je vhodné pohlídat si různé akce a bonusy, kdy může být doručení karty zdarma. V základním tarifu můžete převádět peníze do zahraničí ve 30 měnách a nakupovat v zahraničí ve více než 150 měnách. Na druhou stranu nemůžete využít cashback, nedá se obchodovat s kryptoměnami, turboplatby jsou za poplatek a je stanoven limit ve výši 4500 Kč při výběru z bankomatu zdarma.
 • Plus tarif: karta Plus nabízí za poplatek 89,90 Kč/měsíc pojištění za náhodně odcizený či poškozený nákup, nárok na vrácení peněz při nekonání akce, nepřetržitou prioritní zákaznickou podporu nebo vytvoření karty na míru. Naopak nezískáte nárok na vstup do letištních salonků, nemáte zdravotní pojištění do zahraničí nebo omezenou směnu deviz bez poplatku.
 • Premium tarif: Premium karta je zpoplatněna poplatkem ve výši 175 Kč/měsíc a hodí se pro náročnější uživatele. Nemá žádný limit na převod měn, získáte automatické pojištění např. na zavazadla či zpoždění letu. Limit pro výběr z bankomatu se zvyšuje na 9000 Kč/měsíc. Získáte přístup do některých letištních salonků a máte k dispozici velmi dobrou zákaznickou podporu.
 • Metal tarif: za Metal Revolut zaplatíte 299 Kč/měsíc. Za tuto sumu získáte spoustu výhod, které se hodí hlavně pro velmi časté cestovatele, kteří jsou v zahraničí víc jak doma. Tarif Metal poskytuje všechny služby jako předchozí karty a k tomu navíc ještě navýšení limitů pro výběry z bankomatů na 22 000 Kč/měsíc, cashback na všechny platby, recepční služba, která slouží jako vaše asistentka. Může vám objednat hotel, zamluvit letenky, vstupenky do divadla apod. Ovšem nepočítejte s tím, že vyhledává podle nejvýhodnější ceny, jen vám pomůže vše zařídit a ušetřit čas.
 • Dětský tarif Junior: dětský účet, který je určen k získávání finanční gramotnosti u dětí. Ty se naučí rozumně nakládat se svými penězi. Pochopí, kdy utrácet, jak šetřit a správně hospodařit. K účtu dostanou kartu a dětskou aplikaci Junior.

Výhody a nevýhody karty Revolut

Jaké má Revolut karta výhody a nevýhody?

Výhody

 • Nejvýhodnější směna za středové kurzy
 • Vedení účtu ve více než 30 světových měnách
 • Transakce zdarma
 • Propracovaná aplikace
 • Výběr z různých tarifů podle potřeby uživatele
 • Bezpečnost
 • Plánování rozpočtu
 • Možnost investování
 • Virtuální platební karty
 • Platby mobilem nebo chytrými hodinkami
 • Různé výhody jako pojištění zavazadel, zdravotní pojištění, cashback a další

Nevýhody

 • Směna o víkendu s poplatkem
 • Výběry z bankomatu s limity (zvyšují se podle vybraného tarifu)
 • U rizikových měn nevýhodné kurzy (např. thajské bahty, gruzínské lari apod.)

Revolut má mnoho předností zejména pro ty, kdo velmi často cestují a chtějí na cestách ušetřit. Aktivace účtu nebudou litovat ani sváteční cestovatelé, protože i pro ně nabízí karta spoustu výhod. Nejdůležitější je samozřejmě výhodnější platba v zahraničí, ale díky poskytování mnoha dalších služeb ulehčí život nejenom lidem na cestách, ale i těm, kdo chtějí šetřit nebo výhodně investovat.

Pořiďte si Revolutku teď, snadno a rychle přes tento odkaz.

One thought on “Revolut recenze: jak funguje a ušetříte s ní na cestách?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.