Letiště Brno (BRQ)

Od | 16 listopadu, 2022

Obsah

Základní informace o letišti Brno-Tuřany

Letiště Brno, známé také jako letiště Tuřany je druhým největším letištěm v České republice a používá zkratku BRQ. V před-covidové době letiště odbavovalo kolem 500 tisíc cestujících ročně. Letiště má pouze jeden veřejný terminál.

Letiště slouží hlavně jako charterová základna pro společnost Smartwings. Z letiště létá také pravidelně linka Ryanairu do Londýna.

Levné letenky z letiště Brno

Brněnské letiště nenabízí moc zajímavých letenek, levně můžete letět pouze s Ryanairem do Londýna. 

Přílety a odlety z letiště Brno

Přílety a odlety z letiště v Brně vás budou zajímat v případě, že bude cestovat někdo z vašich příbuzných, či známých. Zkontrolujte, zda doletěli v pořádku do cílové destinace. 

V případě, že poletíte vy sami, je vhodné přílety a odlety také sledovat například z důvodu zpoždění. Pokud vlastníte platební kartu Revolut (přečtěte si také naši Revolut recenzi), tak by se vám hodinové zpoždění mohlo i hodit. V takovém případě byste získali vstup do letištního salonku zdarma. 

Nezapomeňte, že v případě zpoždění vašeho letu o více než tři hodiny, můžete mít nárok na kompenzaci až ve výši 600 euro. Žádost o kompenzaci za zpožděný/zrušený let doporučujeme podat přes společnost ClaimCloud

Přílety na letiště v Brně, stejně tak jako odlety z letiště Brno můžete sledovat na tomto odkazu

Jak se dostat na/z letiště Brno

Na brněnské letiště se dostanete z centra města městskou dopravou, jezdí pak linky E76 a N89, obě linky vyjíždějí z hlavního nádraží. Linka N89 se stahuje pouze na noční spoje a jezdí mezi 23:00 – 5:00, zastávku na hlavním nádraží najdete na ulici Benešova, ze stanoviště číslo 6. Jízda trvá zhruba 20 minut a vyjde vás na 25 Kč, zlevněné jízdné pak vychází na 12 korun. 

Pro přesun na letiště v Brně můžete využít i mobilní aplikace, cesta z/na letiště by měla trvat kolem 15 minut na vlakové nádraží v Brně:

  • LIFTAGO –  cesta by měla vyjít od 200 Kč, s využitím promo kódu FILIP16204 získáte slevu ve výši 150 Kč na první jízdu s Liftagem 

Parkování na letišti Brno  

Expresní parkování 

Pokud někoho vezete na letiště, bude vás pravděpodobně zajímat expresní parkování. Expresně, konkrétně na 20 minut, můžete na letišti zaparkovat zdarma. 

Krátkodobé parkování

V případě, že své blízké chcete doprovodit až k odletu, či je uvítat v příletové hale, bude vás zajímat krátkodobé parkování. Takové parkování vás pak vyjde na 50 korun za hodinu. 

Dlouhodobé parkování

Dlouhodobé parkování u letiště pak využijete, pokud sami letíte na dovolenou a potřebujete někde nechat své auto. Dlouhodobé parkování na letišti v Brně vás pak vyjde na 150 Kč pokud zde budete parkovat den, v případě, že auto zde necháte na týden, vás parkování vyjde na 800 Kč. 

Služby na letišti Brno 

Brněnské letiště nabízí poměrně chudou nabídku obchodů oproti jiným letištím, nicméně i odsud byste neměli odletět hladoví. Ve veřejné části letiště narazíte na STAROBRNO Bar, v neveřejné části pak na vás bude čekat Aviette Bar a Travel Fun Shop .

Letiště v Tuřanech nabízí také WIFI připojení zdarma, na letišti se nachází i salonek. 

Salonek na letišti Brno  

Letištní salonky slouží převážně k odpočinku a nabízí internetové připojení, denní tisk, all-inclusive občerstvení, sprchy, dětský koutek a tablety k zapůjčení. K dostání je také široká nabídka alkoholických nápojů.

Letiště v Brně nabízí pouze jeden letištní salonek a nejvýhodnější je ho zakoupit na informačním centru na letišti. Takto můžete vstupenku pořídit již za 450,- Kč.

Nicméně do salonku se můžete dostat i zdarma v případě, že váš let bude mít zpoždění více než jednu hodinu. Takovéto vstupy nabízí aplikace Revolut pro uživatele Premium účtů (ti mohou vzít s sebou jednu osobu navíc) a pro uživatele Metal účtů (mohou vzít s sebou 3 spolucestující).

Přístupy do salonků můžete pořídit také přes Priority Pass, který je možné koupit ve třech různých balíčcích. Balíček Standard je poměrně zbytečný, protože nenabízí žádný vstup do salonku, pouze slevu s kterou pořídíte vstup za 28 eur (což je v případě brněnského letiště více, než cena přes oficiální stránky letiště). Za tuto cenu si můžete pořídit vstup i v aplikaci Revolut

Zajímavé začínají však být balíčky Standard Plus a Prestige. První zmiňovaný vás vyjde při využití naši slevy ve výši 35 % na 168 euro během prvního roku a zajistí vám 10 vstupů do salonku. Pokud cestujete pravidelněji, bude pro vás zajímavější balíček Prestige, který vám za 399 eur na rok zajistí vstupy do všech salonků zdarma. 

 

Access 1000 airport lounges

Půjčovna aut na letišti Brno 

S největší pravděpodobností se vás tato možnost týkat nebude, avšak i na letišti v Brně  si můžete pronajmout automobil. Ceny pronájmu se pohybují od 1 000 korun na den. 

Auto na letišti v Brně doporučujeme pronajmout na webu našeho partnera: RentalCars, v nabídce bývá zpravidla více než 50 vozů k pronájmu. 

Ubytování na letišti Brno

V budově brněnského letiště není k dispozici žádná nabídka ubytování, nicméně je možné se ubytovat v blízkých Tuřanech. Pokud však potřebujete přestat v blízkosti brněnského letiště, doporučujeme se podívat na nabídku ubytování v Brně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.