Tag Archives: Tanzanie

Hlavní města Afriky – Nezávislá a Závislá území

Od | 22 února, 2022

Hlavní města Afriky: V současné době (9. července 2011) je v Africe celkem 54 nezávislých států (nepočítáme-li Španělsko, Portugalsko, Francii, Jemen a Západní Saharu – viz dále) – tedy nejvíc ze všech kontinentů. Posledním nezávislým státem, který vzniknul 9. července 2011, je Jižní Súdán. Pokud se pro hlavní město používá více názvů, uvádím na prvním místě opět vžitý český název,… Přečíst »

Zanzibar – Plavání s Delfíny a Stone Town, Spice Tour, Pláže

Od | 22 února, 2022

Nejdřív opět pár zeměpisných a historických údajů, jak je mým dobrým zvykem. Tak především – co to je vlastně Zanzibar? Tento název má totiž celkem tři významy. Za prvé je to název ostrova, za druhé je to název hlavního města tohoto ostrova a za třetí je to také název autonomího území. Zanzibar má totiž v rámci Sjednocené… Přečíst »

Viktoriino Jezero

Od | 17 února, 2022

Viktoriino jezero je jezero gigantických rozměrů. Má rozlohu asi 68,800 km2,  takže je jen o málo menší než Česká republika a o jeho pobřeží se dělí tři státy – Keňa, Tanzanie a Uganda. Viktoriino jezero – základní informace Český název je Viktoriino jezero, anglický Lake Victoria. Tento název se používá i v Keni, kde je angličtina, stejně jako v Tanzanii… Přečíst »

Afrika II. – Vybrané Africké státy a Jejich Rozloha, Obyvatelsvo, Města, Ekonomika a Náboženství

Od | 11 listopadu, 2019

Tento příspevěk navazuje na díl Afrika I – Přírodní podmínky, Historie, Obyvatelstvo Severní Afrika (7) 5 afrických států + dva evropské (Španělsko, Portugalsko) + jedno okupované území (Západní Sahara) Obyvatelstvo Národy: severoafrické státy se řadí mezi arabské země – převažují Arabové a úředním jazykem je arabština (semitský jazyk). Arabové přišli do severní Afriky v 7. století a přinesli islám.… Přečíst »