Tag Archives: KES

Lamu – Ostrov Oslů

Od | 17 února, 2022

Podobně jako u Zanzibaru, má i slovo Lamu tři významy. Za prvé je to název souostroví, za druhé název nejdůležitějšího ostrova tohoto souostroví a za třetí se tak i jmenuje hlavní město ostrova. Navštívili jsme pouze tento jeden ostrov a na něm, kromě města Lamu, i vedlejší městečko Shela. Souostroví Lamu v Keni – Geografie… Přečíst »

Nairobi

Od | 17 února, 2022

Nairobi je hlavní město Keni a má přibližně 4,5 milionu obyvatel. Je to město dosti živé a poměrně nové. Všude dominuje nová zástavba, v centru Nairobi to někde díky mrakodrapům malinko připomíná New York a budov z koloniálního období tu naleznete pomálu. Není divu – Nairobi vzniklo zhruba před 100 lety a je to tedy město hodně… Přečíst »

Viktoriino Jezero

Od | 17 února, 2022

Viktoriino jezero je jezero gigantických rozměrů. Má rozlohu asi 68,800 km2,  takže je jen o málo menší než Česká republika a o jeho pobřeží se dělí tři státy – Keňa, Tanzanie a Uganda. Viktoriino jezero – základní informace Český název je Viktoriino jezero, anglický Lake Victoria. Tento název se používá i v Keni, kde je angličtina, stejně jako v Tanzanii… Přečíst »