Tag Archives: Keňa

Hlavní města Afriky – Nezávislá a Závislá území

Od | 22 února, 2022

Hlavní města Afriky: V současné době (9. července 2011) je v Africe celkem 54 nezávislých států (nepočítáme-li Španělsko, Portugalsko, Francii, Jemen a Západní Saharu – viz dále) – tedy nejvíc ze všech kontinentů. Posledním nezávislým státem, který vzniknul 9. července 2011, je Jižní Súdán. Pokud se pro hlavní město používá více názvů, uvádím na prvním místě opět vžitý český název,… Přečíst »

Jezero Naivasha

Od | 17 února, 2022

Naivasha je sladkovodní jezero, ležící nedaleko Nairobi. Nachází se na dně Velké příkopové propadliny. Jezero Naivasha mění svoji velikost a bývávaly doby, kdy mělo i 1,000 km2.  V současnosti je však jeho rozloha pouhých 170 km2. Břehy jezera jsou porostlé papyrovými houštinami, v kterých se skrývají hroši a mnoho druhů vodního ptactva. V okolí jezera je mnoho přírodních zajímavostí… Přečíst »

Nairobi

Od | 17 února, 2022

Nairobi je hlavní město Keni a má přibližně 4,5 milionu obyvatel. Je to město dosti živé a poměrně nové. Všude dominuje nová zástavba, v centru Nairobi to někde díky mrakodrapům malinko připomíná New York a budov z koloniálního období tu naleznete pomálu. Není divu – Nairobi vzniklo zhruba před 100 lety a je to tedy město hodně… Přečíst »

Afrika II. – Vybrané Africké státy a Jejich Rozloha, Obyvatelsvo, Města, Ekonomika a Náboženství

Od | 11 listopadu, 2019

Tento příspevěk navazuje na díl Afrika I – Přírodní podmínky, Historie, Obyvatelstvo Severní Afrika (7) 5 afrických států + dva evropské (Španělsko, Portugalsko) + jedno okupované území (Západní Sahara) Obyvatelstvo Národy: severoafrické státy se řadí mezi arabské země – převažují Arabové a úředním jazykem je arabština (semitský jazyk). Arabové přišli do severní Afriky v 7. století a přinesli islám.… Přečíst »