Tag Archives: Crater Lake

Jezero Naivasha – Joy Adamsonová, Fisherman’s Camp, Crater Lake

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků. Naivasha je sladkovodní jezero, ležící nedaleko Nairobi. Nachází se… Přečíst »

Crater Lake, Oregon

Od | 13 ledna, 2019

   V USA, a to zejména v jejich západní části, je spoustu nádherných přírodních scenérií. Jednou z nejznámějších je i jezero Crater Lake ve státě Oregon. Jak už název napovídá, toto jezero je sopečného původu a je velmi, velmi hluboké.    Crater Lake (Kráterové jezero) v Oregonu leží na dně vyhaslé sopky Mazama, v jižní části Kaskádového pohoří. Je to typické kráterové jezero, kde voda… Přečíst »

Světové zeměpisné rekordy III. – Příroda a vodstvo

Od | 13 listopadu, 2018

Světové zeměpisné rekordy III.    (Příroda – vodstvo) Nejdelší řeka Jednoznačně nejdelší řekou světa je Amazonas (-Ucayali-Apurímac-Carhuasanta), jejíž tok měří 7,062 kilometrů. Některé anglosaské zdroje sice favorizují Nil, tento údaj však nemůže obstát. Je založen pouze na jméně řeky (Amazonka se „Amazonas“ nazývá až po soutoku obou zdrojnic – Marañonu a Ucayali poblíž města Nauta (nedaleko Iquitosu). Není však… Přečíst »