Tag Archives: Crater Lake

Kráterové jezero

Od | 17 května, 2022

V USA, a to zejména v jejich západní části, je spoustu nádherných přírodních scenérií. Jednou z nejznámějších je i Kráterové jezero, anglicky: Crater Lake ve státě Oregon. Jak už název napovídá, toto jezero je sopečného původu a je velmi, velmi hluboké. Původ Kráterového jezera Kráterové jezero (Crater Lake) v Oregonu leží na dně vyhaslé sopky Mazama, v jižní části Kaskádového pohoří. Je to… Přečíst »

Jezero Naivasha

Od | 17 února, 2022

Naivasha je sladkovodní jezero, ležící nedaleko Nairobi. Nachází se na dně Velké příkopové propadliny. Jezero Naivasha mění svoji velikost a bývávaly doby, kdy mělo i 1,000 km2.  V současnosti je však jeho rozloha pouhých 170 km2. Břehy jezera jsou porostlé papyrovými houštinami, v kterých se skrývají hroši a mnoho druhů vodního ptactva. V okolí jezera je mnoho přírodních zajímavostí… Přečíst »

Světové zeměpisné rekordy III. – Příroda a vodstvo

Od | 13 listopadu, 2018

Světové zeměpisné rekordy III.    (Příroda – vodstvo) Nejdelší řeka Jednoznačně nejdelší řekou světa je Amazonas (-Ucayali-Apurímac-Carhuasanta), jejíž tok měří 7,062 kilometrů. Některé anglosaské zdroje sice favorizují Nil, tento údaj však nemůže obstát. Je založen pouze na jméně řeky (Amazonka se „Amazonas“ nazývá až po soutoku obou zdrojnic – Marañonu a Ucayali poblíž města Nauta (nedaleko Iquitosu). Není však… Přečíst »