Lago di Garda, jak ho neznáte. Seznamte se se zajímavými místy

Od | 17 května, 2022

Obsah

Italské jezero Lago di Garda je mezi turisty velmi známou lokalitou, která láká hlavně milovníky vodních radovánek i vodních sportů. I proto se o lokalitě kolem jezera Lago di Garda hovoří hlavně v tomto duchu. Daná oblast však nabídne lákadel mnohem více. Seznamte se s lokací i z pohledu, který není tolik známý. Co by nemělo ujít vaší pozornosti?

Hrad Buonconsiglio

Zajímavý hrad Buonconsiglio je ideálním výchozím bodem objevování zajímavostí, a zároveň místem, kde se dá trávit skutečně celý den. Hrad má nespočet různých expozic, kterým pochopitelně dominují historické nálezy, které souvisí s prvním osídlením této oblasti a jeho následným vývojem. Nechybí ale ani expozice výtvarného umění, které doplňují fresky na samotném hradu. Některé expozice jsou stálé, jiné se průběžně mění a tak je na místě si cestu na hrad naplánovat.

Lanovka do obce Sardagna

Kdo se chce pokochat zajímavými výhledy do okolí, ten má v okolí jezera Lago di Garda. Umožní mu je populární lanovka do obce Sardagna. Není nijak drahá a její start je na břehu řeky Adiže. Jakmile jako turisté vystoupíte a uděláte pár kroků, ocitnete se na místě s nádherným výhledem, a to jak na samotné město, tak i na okolní pohoří. Pro milovníky krásných výhledů rozhodně jasná volba.

Vinice v městečku Arco

Itálie je vyhlášenou destinací pro pěstování vína. A tak není výjimkou, že zde najdete vinice na každém kroku. Jedny z nich se nacházejí i u městečka Arco. Ty by vám neměly uniknout. To proto, že kromě pěstování vína se na místních svazích často pěstuje i něco jiného. Jsou to olivy. I ty k Itálii a její kuchyni neodmyslitelně patří. Právě městečko Arco je však nejseverněji položeným italským místem, kde se ještě olivovníky pěstují. Severněji je už nenajdete.

Horská turistika Gardského pohoří

Skalnaté kopce, majestátní vrcholy, stejně jako vápencové skály. To je kombinace Gardského pohoří. To nabídne zajímavé sportovní vyžití na mnoha trasách, které jsou určené jak pro méně zdatné jedince, tak jsou určené také pro zkušené horolezce. Jako turistům vám doporučujeme volit ty nejjednodušší cesty, určené pro skutečné amatéry. Nebudete potřebovat ani výbavu, ani průpravu či školení, ani průvodce.

Hrad Castello di Arco

Pokud se od olivovníků, vinic a také horských masivů vydáte do středu města Arco, najdete zde schody. Kam vedou? Přímo na hrad Castello di Arco. Prvním lákadlem tohoto místa jsou opět krásné výhledy do okolí. Samotná zřícenina středověkého hradu následně upoutá svou rozsáhlostí, která na první pohled rozhodně není patrná.

Řeka Sarca

Podél řeky Sarca se můžete vydat oběma směry. Jak proti proudu, tak i po proudu. Ideální je vyrazit směr Ceniga, což je jedno z měst, ve kterém se nachází i přemostění, díky kterému se dostanete na druhou stranu, kterou se lze vydat zpět. Čím je řeka unikátní? V první řadě nelze zapomenout na to, že se jedná o řeku ledovcovou. Dále zaujme hlavně její rozmanité okolí. Jsou to lesní porosty, jsou to skály, stejně jako řada církevních staveb, ale i otevřenější pláně nabízející výhledy na okolní pohoří. Pro milovníky pěší turistiky se jedná o výlet, na který by rozhodně neměli zapomínat.

Poustevna svatého Pavla

Jedna z významných sakrálních staveb, která se nachází právě u řeky Sarca. Toto místo nese originální pojmenování Eremo di San Paolo, což v překladu znamená poustevna sv. Pavla. Jde unikátní stavbu, která je zasazena do jednoho z výrazných skalnatých masivů. Pokud překonáte mírně nebezpečné schody, je možné nahlédnout i dovnitř. Zde najdete hlavně zajímavou výzdobu ve formě celkem dochovaných nástěnných maleb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.