Tag Archives: Kambodža

Neetické zacházení se zvířaty a další pasti na turisty

Od | Květen 5, 2019

Patříte mezi uvědomělé cestovatele a rozhodně nechcete podporovat žádné nekalé praktiky napříč zeměkoulí? Vypíchli jsme pro vás několik těch největších špeků. Možná budete překvapeni, kam plynuly vaše peníze, zatímco vy jste si mysleli, že jste přispěli na charitativní účely!

Vietnam a Kambodža – IV. Konflikty ve světě po druhé světové válce

Od | Leden 15, 2019

Vietnam a Kambodža 1887 – Francouzi spojili své jednotlivé protektoráty a vytvořili Indočínskou unii (Vietnam + Laos + Kambodža). 1940 – většinu Indočíny (především Vietnam) obsadili Japonci po dohodě s francouzskou vládou ve Vichy. Část Laosu a Kambodži obsadil japonský spojenec Thajsko. 1945 – po odchodu Japonců Indočínu opět obsadily francouzské jednotky. 1946-1954  –  Indočínská válka (1. válka ve Vietnamu)… Přečíst »

Kambodža IV. – U moře, Králičí ostrov (Koh Tonsay)

Od | Listopad 12, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Poslední týden v Kambodži jsem strávil u moře. Navštívil jsem… Přečíst »

Kambodža III. – Battambang

Od | Listopad 12, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Ze Siem Reapu jsem přejel do Battambangu, kde jsem… Přečíst »

Kambodža II. – Angkor Chrámy: V Osidlech Templománie

Od | Listopad 12, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Do Siem Reapu jsem přijel především kvůli Angkoru. A… Přečíst »

Kambodža I. – Phnom Penh: Ve stínu Pol Pota

Od | Listopad 12, 2019

Nacházíte se v kategorii Cestování, ve které naleznete deníky z cest a cestopisy. Největší porce zápisků je z velké Cesty kolem světa Petra Daubnera – Kompletní seznam všech seřazených zápisků z této cesty naleznete na stránce – Cesta kolem světa 2009 – 2011 – mapa článků.  Zatímco chrám Angkor Wat je symbolem dávné slávy Kambodži,… Přečíst »