Tag Archives: Idaho

Velký Přesun z Wyomingu do Kalifornie – Divoký západ 12

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cesta po Divokém Západě USA – kompletní seznam všech seřazených deníků z cest naleznete na stránce – Divoký západ USA 2012 – mapa článků. Po návštěvě Yellowstonu jsme absolvovali dlouhatánský přesun z Wyomingu přes kousíček Montany, Idaho a Nevadu zpět do Kalifornie. Cestou jsme navštívili vodopády Shoshone Falls v Idahu, města Reno a… Přečíst »

Stopem do Oregonu – Divoký západ 15 – Stopování v Americe

Od | 12 listopadu, 2019

Nacházíte se v kategorii Cesta po Divokém Západě USA – kompletní seznam všech seřazených deníků z cest naleznete na stránce – Divoký západ USA 2012 – mapa článků. Mirek se Šárkou odjeli zpátky do L.A. a já jsem se vydal ze San Franciska směrem na sever, do Oregonu. Jako prostředek dopravy jsem tentokrát zvolil autostop.… Přečíst »

Státy USA – Idaho

Od | 4 dubna, 2018

Rozlohou  214 000 km2 má Idaho podobnou jako třeba Bělorusko, počet obyvatel Idaha je však pouze 1,4 milionu, čemuž odpovídají 2 reprezentanti v Kongresu USA. Hlavním a největším městem Idaha je Boise (190 000 obyvatel). Nejužívanější přezdívkou je „The Gem State“ – stát drahokamů.      Území Idaha bylo původně osídleno několika indiánskými kmeny z nichž asi nejznámější jsou Šošoni. Idaho bylo původně součástí… Přečíst »