Řím

Od | 17 května, 2022

Obsah

Sídlo papeže musíme vidět

Vatikán je sice nejmenším státem v Evropě, ovšem má velkou duši. Podívat se do sídla papeže je bezpochyby lákavé, zejména když se jedná o chrám svatého Petra a malebnou Sixtinskou kapli, která je opravdovým skvostem. Pokud budete mít zájem, můžete si vyjít až nahoru do kaple, avšak nesmíte se bát zúžených prostor, protože tady je opravdu jen málo místa. Ale za to se vám nabídne krásný pohled a to nejen do vatikánských zahrad, které jsou opravdu skvostně vysázeny, ale také na celý Řím, který vám bude ležet jako na dlani.

Krvavé divadlo v Římě

Jednou z největších atrakcí Říma v roce 80 po Kristu bylo Koloseum. K tomuto významnému otevření amfiteátru vyhlásil císař Titus sto denní bitvy. Pravdou je, že tyto bojové hry není nic pro slabou náturu a dnes by takováto jatka opravdu neprošla, ale přesto je Koloseum krásnou a oblíbenou památkou. Bývalý amfiteátr pojme spoustu turistů, proto někdy budete muset vystát řadu, než se budete moci podívat dovnitř, ale opravdu to stojí za to, protože takový kolos už nikde neuvidíte.

Romantika a historie na každém rohu

Velice romantické místo, které vzniklo před více, než 3000 lety je Forum Romanum. Dnes už to tak sice nevypadá, ale stále je to velice romantické a okouzlující místo, odkud si ponesete krásný zážitek. Poté se můžete projít a objevovat další krásy města, jako je Fontána di Trevi. Pokud si budete chtít i na dovolené udržet kondici, tak si můžete vyšlapat španělské schody. Řím má i velice krásné podzemí. Dokonce během výkupu podzemí ve 40. letech 20. století byla objevena tak zvaná červená zeď, kde byl údajně popraven svatý Petr.

Stejně tak můžete v podzemí objevit i Neronův palác, které původně vůbec nebylo podzemní. Ať už se budete procházet po ulici anebo se dostanete pod ulici, vždy vás čeká něco krásného. Rozhodně byste při své procházce Římem neměli zapomenout na sousoší Romala a Rémula. To jsou bratři, které podle báje vychovala vlčice, a právě tito dva bratři by měli být podle pověsti zakladatele Říma.

Chceme se dozvědět více

Velkou výhodou je, že spousta muzeí, galerií i jiných antických památek mají vlastního průvodce, který vás památkami velice rád provede. Dokonce je to v mnoha památkách v ceně vstupného, takže za průvodce nebudete muset doplácet. A v některých případech vás bude čekat i audio průvodce, který je zejména v muzeích a ten bývá zpoplatněn.

Jak pohodlně do Říma

Jak se říká, všechny cesty vedou do Říma, ale pravdou je, že cesta do Říma autem je zdlouhavá a pro lidi, co nejsou zvyklí jezdit na dlouhé vzdálenosti také náročná, a proto je mnohem jednodušší koupit si letenku do Říma. Letadlem budete v Římě mnohem rychleji a cesta bude mnohem pohodlnější. Vzhledem k tomu, že všechny nejatraktivnější památky jsou poměrně blízko u sebe, tak je můžete jednoduše projít pěšky. Vůbec tak nevadí, když budete bez vlastního auta. A kdybyste přece jenom potřebovali někam daleko převést, tak můžete využít zdejší místní dopravu.

Řím je krásné historické a romantické místo, které není vhodné jen pro zamilované páry, ale také pro milovníky antiky, pokud se chcete dozvědět více o Starověkém Římu, přejděte do tohoto článku.

One thought on “Řím

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.