Kam se vydat za obří vánoční štolou nebo za vánoční mílí?

Od | 17 května, 2022

Obsah

Německé Drážďany mají pro tu pravou sváteční pohodu všechno, co potřebujete. A nejsou to jen planá slova. Pokud máte vánoční trhy v oblibě, určitě tušíte, že jeden z nejstarších a největších se koná právě v Drážďanech. Ale rozhodně tam není sám. Navíc ho doplňuje množství zajímavých aktivit a v Drážďanech se díky několika skvělým detailům budete cítit opravdu jako doma.

Prozradíme vám, jak si letos vánočně vyzdobené Drážďany užít nejlépe, jak se tam dostat a co při návštěvě určitě nevynechat. A samozřejmě také to, které datum si zapsat do kalendáře.

V Drážďanech není vánoční trh jenom jeden

To je pro mnoho lidí poměrně novinka. Tak trochu s nadsázkou lze říct, že vlastně celé Drážďany jsou jedním velkým vánočním trhem. Ale pokud chcete zamířit na opravdu vánočně vybavená náměstíčka s množstvím stánků a chutného občerstvení, najdete jich po Drážďanech asi tak 10.

Za tím nejslavnějším a také nejstarším v Německu (ale nenechte se mýlit, není největší – najdete jich pár, kterého překonají) musíte zamířit na Striezelmarkt. Nabízí množství tradičních vánočních pochoutek, punč apod. Samozřejmě nesmí chybět bratwurst, ale chybu neuděláte ani s plněnou kachnou (k dostání s kaštanovou nádivkou) pečenou rybou nebo zapečenou rebarborou. Ano, i ta je totiž v Německu vánočním pokrmem. A nesmí samozřejmě chybět ani řemeslné výrobky nebo nejrůznější důmyslné dárky.

vánoční trhy v drážďanech

Většinu vánočních trhů v Drážďanech spojuje vánoční míle

Tento pojem byste si měli zapamatovat, pokud si chcete zdejší atmosféru vychutnat se vším všudy. Dobrou zprávou pro všechny, kteří nemají nebo nechtějí použít vlastní automobil, je to, že vánoční míle začíná už na hlavním nádraží, vede skrz ulici Prager Strasse a odtud volně pokračuje na náměstí Altmarkt. A kam zamíří dál? Přece kolem kostela Frauenkirche, dále přes náměstí Neumarkt a nakonec ještě překlene Labe na druhou stranu za pomoci mostu a skončí na ulici Hauptstrasse u trhu Augustusmarkt. V zásadě se ale nemůžete odchýlit od správné trasy. Tradiční výzdoba po celé délce vás nenechá na pochybám o tom, že právě procházíte nějakými výjimečnými místy.

Na Štolový průvod do Drážďanech

Tahle slavnost je opravdu jedinečná. Kde jinde potkáte velikánský průvod, nesoucí městem obří vánoční štolu? A co víc, na závěr ji může i ochutnat. Průvod startuje 7. prosince. Letos vychází tento den na sobotu, takže o důvod víc se na výlet opravdu vypravit. Zhruba ve 12 hodin, tedy v poledne, dorazí obří štola na náměstí Altmarkt, kde bude postupně rozkrájena a nabídnuta k prodeji.

Mimochodem pokud byste si chtěli udělat víkendový výlet, pak byste neměli zapomenout na to, že neděle 8.12. je jedinou prodejní nedělí v době adventu, během níž mají všechny obchody otevřeno. Jde o ideální příležitost k posledním předvánočním víkendovým nákupům – tedy alespoň v Drážďanech. Otevírací doba většiny obchodů se pohybuje mezi 12.-18. hodinou.

Zaujal vás tento článek? Poznejte Vánoční trhy v Drážďanech!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.