12 nejúžasnějších pláží v Chorvatsku

Od | 5 prosince, 2022

Obsah

Pláže v Chorvatsku jsou vrcholem země a absolutním magnetem pro návštěvníky z celého světa. Na 2 000 kilometrů dlouhém pobřeží chorvatského Jaderského moře a na více než tisícovce ostrovů najdete bezpočet zátok a pláží s doslova pohádkovou kvalitou vody.

102 pláží v Chorvatsku nese modrou vlajku a některé z nich jsou dokonce označovány za nejkrásnější pláže na světě. Mnoho z nich jsou oblázkové pláže, ale objevují se také nádherné písečné pláže!

Modrá vlajka je mezinárodní ocenění za ekologii a ochranu životního prostředí, které se uděluje plážím a přístavem a které zaručuje udržované prostředí, čistotu moře a pláže, upravenost a vysokou kvalitu služeb. Toto ocenění se uděluje po splnění přísně stanovených kritérií, a to výhradně na jednu sezónu.

Kde jsou ale nejlepší chorvatské pláže? Díky neuvěřitelně rozmanitým možnostem koupání může být těžké rozhodnout se, kterou pláž v Chorvatsku si pro vaši dovolenou vybrat.

V tomto plážovém průvodci jsme shrnuli nejdůležitější body co se nejkrásnějších pláží v Chorvatsku týče. Tyto pláže jsou naprosto ideální pro vaši příští dovolenou.

1. Pláž Zlatni Rat | Zlatý roh, Brač

Pláž Zlatni Rat

Pláž Zlatni Rat

Slavný Zlatý roh (Golden Horn) na ostrově Brač, známý také jako Pláž Zlatni Rat, je pravděpodobně jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. Zlatni Rat, který je často považován za písečnou pláž, je ve skutečnosti oblázková pláž, která se táhne jako obří zlatý roh 500 metrů do azurově modrého moře.

Díky svému jedinečnému tvaru je pláž světově proslulou a stala se velmi oblíbenou destinací pro dovolenou na pláži v Chorvatsku. Další vesnicí na vysněné pláži je Bol, krásné místo pro dovolenou se spoustou možností k ubytování.

2. Pláž Sakarun | Dugi Otok

Pláž Sakarun

Pláž Sakarun

Pláž Sakarun, často psaná i jako Saharun, je určitě nejslavnější pláží v oblasti Dugi Otok a je jednou z nejlepších písečných pláží v Chorvatsku. Zátoka široká 800 metrů okouzluje zářivě bílým pískem a také karibské modré mořské barvy jsou naprostým poutačem.

Díky své mimořádné kráse pláž Sakarun často inzeruje samotné Chorvatsko v různých časopisech a reklamách.Přesto je ostrov Dugi Otok stále docela klidný a plážovou dovolenou zde rozhodně doporučujeme.

3. Pláž Dubovica | Ostrov Hvar

Pláž Dubovica

Pláž Dubovica

Naprosto nádherná pláž Dubovica je skutečným vrcholem ostrova Hvar. Krásná zátoka se nachází na jihu Hvaru a dostanete se k ní pouze ze silnice po poměrně strmé pěšině.

Její zvláštní atmosféra a jedinečnost z ní činí jednu z nejlepších pláží v Chorvatsku. Tato zátoka je tak krásná a zvláštní, jako by právě vyskočila z cestovního časopisu či reklamy!

Zde je moře křišťálově čisté a třpytí se v nejkrásnějších odstínech modré. Malebný kamenný dům a útulný plážový bar dovytvářejí zajímavou a zvláštní plážovou atmosféru.

4. Pláž Punta Rata | Brela

Pláž Punta Rata

Pláž Punta Rata

Pláž Punta Rata se slavným kamenem je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku. I časopis Forbes již zařadil tuto vysněnou pláž mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě.

Nachází se na malebné Makarské riviéře, v prázdninovém letovisku Brela, a pláž Punta Rata každoročně přitahuje mnoho turistů z celého světa. Díky svým nádherným barvám moře a malebným skalám je tato pláž parádním motivem pro pohlednice a získala si místo i na našem seznamu nejkrásnějších pláží v Chorvatsku.

5. Pláž Pupnatska Luka | Korčula

Pláž Pupnatska Luka

Pláž Pupnatska Luka

Dalším vrcholem mezi nejkrásnějšími plážemi v Chorvatsku je pláž Pupnatska Luka na oblíbeném prázdninovém ostrově Korčula. Tato zátoka se nachází na jihu ostrova a zaujme jemnou oblázkovou pláží a úžasně krásnou atmosférou uprostřed nedotčené přírody.

Tato zátoka je obklopena hustými borovicovými lesy, které v létě poskytují příjemný, chladný stín. Ale i tak je pláž Pupnatska Luka snadno dostupná autem a je oblíbeným cílem turistů na Korčule.

6. Pláž Banje | Dubrovník

Pláž Banje

Pláž Banje

Pláž Banje je městskou pláží známého jihodalmatského města Dubrovník a je určitě jednou z nejoblíbenějších pláží v Chorvatsku. Tato nádherná pláž se nachází v těsné blízkosti historického starého města, a tak si při koupání v azurově modrém moři můžete vychutnat nádherný výhled na Dubrovník a pobřežní ostrov Lokrum.

Pláž Banje je oblázková pláž, na kterou se dostanete pouze po strmém kamenném schodišti.

7. Pláž Nugal | Makarska

Pláž Nugal

Pláž Nugal

Pláž Nugal se nachází na Makarské riviéře, mezi Tučepi a starým městem Makarské a je jednou z nejkrásnějších přírodních zátok v tomto regionu. Tato skrytá pláž byla různými časopisy a médii několikrát zvolena jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku.

Je „uhnízděná“ mezi vysokými skalami a hlubokým lesem, okouzluje úžasně krásnou přírodní scenérií. Jelikož se do této zátoky dostanete pouze pěšky nebo lodí, nabízí pláž Nugal nádherný pocit ústraní a soukromí.

8. Pláž Mala Raduca | Primošten

Pláž Mala Raduca

Pláž Mala Raduca

Pláž Mala Raduca je hlavní pláží Primoštenu a zároveň je jednou z nejkrásnějších zátok této vysoce doporučované prázdninové oblasti. Zde si můžete užít neuvěřitelnou atmosféru a při plavání v tyrkysově modrém moři máte vždy malebný výhled na krásné staré město.

Místo v přirozeném stínu zde téměř neexistují, ale plážová lehátka a slunečníky si lze na pláži pronajmout

9. Pláž Podvrske | Ostrov Murter

Pláž Podvrske

Pláž Podvrske

Ostrov Murter je díky své nádherné atmosféře a fantastickým plážím ideálním místem pro strávení dovolené na pláži v Chorvatsku. Na ostrově samotném je několik úžasných pláží, včetně skvělých písečných pláží.

Nejkrásnější je tyrkysově modrá křišťálově čistá pláž Podvrske, pravděpodobně jedna z nejhezčích písečných pláží v Chorvatsku. Díky kombinaci jemného štěrku a písečné pláže je tento mírně svažitý plážový klenot oblíbený i u rodin s dětmi.

10. Pláž Malo Zarace | Ostrov Hvar

Pláž Malo Zarace

Pláž Malo Zarace

Pláž Malo Zarace je jednou z nejpozoruhodnějších pláží Hvaru a také jednou z nejzvláštnějších pláží Chorvatska. Přírodní scenérie je prostě úchvatná a ty nejúžasnější tyrkysově modré barvy moře jsou zde prostě parádní.

Při šnorchlování v křišťálově čistém moři zažijete nádherný podmořský svět a při koupání si užijete velmi zvláštní atmosféru. Díky své ultra kráse se pláž stala oblíbeným místem návštěvníků z celého světa.

11. Pláž Velika Plaza | Omiš

Pláž Velika Plaza

Pláž Velika Plaza

Dalším vrcholem Chorvatska a jednou z nejlepších písečných pláží na chorvatském pobřeží je hlavní pláž Omiše, překrásná Velika Plaza. Tato skvělá písečná pláž má délku asi 700 metrů, a proto nabízí dostatek prostoru pro každého, a to i v hlavní sezóně.

Protože se tato pláž jen velmi pozvolna svažuje do moře, je oblíbená zejména u rodin, starších lidí a neplavců. Díky perfektní poloze na Omišské riviéře a blízkosti starého města Omiš je Velika Plaza ideálním místem pro strávení dovolené na pláži v Chorvatsku!

12. Pláž Pinizule | Přírodní park Kamenjak, Istrie

Pláž Pinizule

Pláž Pinizule

Pláž Pinizule se nachází v přírodním parku Kamenjak na Istrii a je pravděpodobně jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Tato pláž nabízí nejen skvělé přírodní prostředí a křišťálově čistou vodu, ale také pěkný plážový bar se stínem.

Kromě toho najdete na skalnatém pobřeží stopy dinosaurů období křídy, které je možné navštívit během krásné procházky po pláži. Během dovolené na Istrii byste rozhodně měli zahrnout návštěvu tohoto přírodního klenotu a koupání na neuvěřitelně krásné pláži Pinizule.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.