V zimě za teplem do Karibiku. Objevte klenoty Havany

Od | 17 května, 2022

Už vás nudí pohled z okna na smutné ulice bez slunce, suché stromy a lidi navlečené v péřových bundách? Zima už je dlouhá a jen málokdo ji (zejména ve městech) má rád. Pořád dokola jen navlékání do teplých svetrů a krátké dny, které končí dřív, než vůbec začaly. Také máte chuť vyrazit za sluncem, obout žabky a s chutí se ponořit do vln oceánu? Zaleťte si tam, kde zima nemá šanci a po celý rok vás budou vítat rozpálené pláže, kokosové palmy a milí lidé. Vaší příští destinací je Kuba!

  • Užijete si tropické klima Karibiku.
  • Objevíte místní kulturu.
  • Ochutnáte tradiční jídlo i tolik opěvovaný rum a doutníky.

Havana jako vstupní brána na Kubu

Většina turistů zahájí své putování po tomto karibském ostrovu právě v jeho hlavním městě, Havaně. A byla by ohromná škoda toto zajímavé město vidět pouze z okna taxíku nebo hotelu. K návštěvě této metropole si raději vyhraďte hned několik dní – rozhodně nebudete litovat. Ačkoliv se Havana nachází jen coby kamenem dohodil od pobřeží Spojených států, přesto je to jako byste se ocitli v úplně jiném světe, než který známe my, Evropané. Havana je spojením nového a starého, veteránů i barevných domů, španělské koloniální architektury a pulzujícího nočního života. Ačkoliv je to na evropské poměry relativně malé město, přesto má co nabídnout.

Pevnost i okouzlující uličky

Doslova na každém kroku vás čeká něco, co doma určitě nezažijete. Ať už jsou to místní vlnící se v rytmech salsy nebo tradiční kubánské bary s nabídnou těch nejlepších rumů a doutníků. A to jsme se zatím vůbec nedostali ke skutečným památkám. První z nich je určitě pevnost El Morro, která má působivou polohu na cípu zálivu a neméně působivou historii spojenou s piráty. Na odpoledne si naplánujte vycházku po havanském starém městě. Je to snad nejromantičtější a nejkrásnější část Havany, která vás doslova chytne za srdce. Setkáte se zde s místními, kteří mohou být stejně okouzlující jako i vychytralí, dejte si tedy pozor na nejrůznější podvodníky, kteří nabízejí padělané zboží.

Dotyk moře

To, za čím na Kubu pravděpodobně míříte, je oceán. Jeho první dotyk můžete zažít v Havaně na molu zvaném El Malecon. Je to zrekonstruovaná promenáda, kterou určitě budete znát z pohledů a fotografií Havany – je něco jako jejím symbolem. Užijete si nádherné výhledy na příboj vln a uslyšíte šumění oceánu. V okolí promenády najdete také řadu stánků s občerstvením nebo místní prodejce nabízející suvenýry. Nejlepším časem pro návštěvu mola je samozřejmě západ slunce. Obloha i oceán se zbarví do všemožných barev a vytvoří skutečně nezapomenutelnou podívanou. Havana jednoduše uchvátí každého. Pokud už máte zimy po krk a potřebujete na chvíli vypnout od všech starostí běžného života, vyrazte na Kubu a nechte se vtáhnout do pestrobarevného života místních lidí, kteří vás naučí, že starosti nemají v jejich životě žádné místo.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..