Tag Archives: Nauta

Iquitos – město nejdůležitější, největší a nejznámější – Historie a Praktické Informace

Od | 1 března, 2022

Iquitos je nejenom největším, ale také nejdůležitějším, nejznámějším a neturističtějším městem peruánské Amazonie. Pokud jedete do Peru a chcete poznat Amazonii, tohle je to správné místo pro Vás!  Historie Iquitos Iquitos byl založen jako jezuitská misie někdy kolem roku 1750. Zpočátku byl Iquitos vcelku bezvýznamnou osadou. Při prvním sčítání lidu v roce 1808 zde žilo 81 obyvatel,… Přečíst »

Na veliké řece – Ucayali

Od | 1 března, 2022

Letos jsem se rozhodl, že si uskutečním další dětský sen – sjet Amazonku na lodi. Jako malý kluk jsem četl 800 mil po Amazonce od Julesa Verna a říkal jsem si, že by nebylo špatné jeho hrdiny napodobit. A pojedu mnohem delší trasu než oni! Pravda, ne na voru, nýbrž lodí – sjíždím Ucayali!  Z Pucallpy… Přečíst »

Prales – Welcome to The Jungle – Průvodce, Delfin Camp, Piraně, Kempování v Pralese

Od | 1 března, 2022

Co by to bylo za cestu do Amazonie, kdybych se neviděl prales, že? Jako výchozí bod čtyřdenního pobytu v džungli jsem si zvolil peruánské město Iquitos. Do pralesa! Průvodce se vyplatí Vyrazit do pralesa na vlastní pěst, to zní dobrodružně. Nicméně: „Do pralesa zvolte cestu s cestovní kanceláří, s ubytováním zajištěným ve stylových eko-lodžích, zásobovaných pitnou… Přečíst »