Tag Archives: Manaus

Podnebí Jižní Ameriky – průměrné teploty a srážky

Od | 17 května, 2022

   Jelikož uvažuji, že bych jel v létě do Jižní Ameriky, zajímalo mě, kde v létě nejvíce prší a kde naopak nejméně. Moknu totiž krajně nerad. A zjistil jsem, že knižní zdroje jaksi nejsou po ruce. Narazil jsem ale na pěknou internetovou adresu – http://www.worldclimate.com/. O údaje zde uvedené se s Vámi prostě musím podělit. Přebírám údaje o průměrných měsíčních… Přečíst »

Manaus – Velkoměsto v Pralese

Od | 1 března, 2022

Po mnohadenním putování po největší řece světa jsem se konečně dostal do Manaus, největšího města Amazonie a hlavního města brazilského státu Amazonas. Manaus, Amazonie – zeměpisné a historické údaje Zeměpisné údaje Brazílie je federativní republika, která se skládá ze 26 států a jednoho federálního distriktu, jímž je hlavní město celé země, Brasilia. Rozlohou (8.5 milionu km2 –… Přečíst »

Amazonka – 700 mil na Řece Solimões

Od | 1 března, 2022

Dnes Vám chci vyprávět, jak jsem plul po veliké řece z kolumbijsko-brazilské hranice až do města Manaus. Všude na světě by řekli, že je to Amazonka, jen samotní Brazilci nazývají tuto řeku Solimões. Vzhůru do Brazílie! Názvosloví nejdelší řeky světa je zkrátka trochu zmatené a řeka několikrát mění svůj název (viz velký článek o Amazonce). Ačkoliv Brazilci tvrdohlavě trvají… Přečíst »