Jaká je historie karnevalu v Riu?

Od | 11 ledna, 2019

Karneval v Riu připadá na rok 2019 na období mezi sobotou 2. března a sobotou 9. března. Tento karneval je celosvětově známý, málokdo ale zná jeho skutečnou historii. Jedná se o křesťanský karneval, který integruje všechny brazilské kultury a tradice, včetně převládající evropské a africké kultury, spolu s bohatou kulturou hudby, která se rozvinula a vyvíjela v Brazílii.

Samba De Janeiro

Karneval v Brazílii je v podstatě velkým představením samby, na které se mnoho místních škol připravuje po celý rok. Slavná karnevalová přehlídka ve městě Rio De Janeiro je soutěž mezi různými školami samby, které vzájemně soutěží o vítězství v této soutěži – jednak pro získání prestiže, jednak pro odměnu ve výši několika milionů dolarů. Je však důležité vědět, že karneval v Riu není jen karnevalovou přehlídkou, celé město je plné pouličních skupin nazývaných „Blocos“. Některé z těchto skupin jsou malé s několika stovkami členů, jiné skupiny jsou mnohem větší.

Jaký je původ karnevalu?

Každý rok, během pěti dnů předcházejících katolické sezoně půstu (každý únor nebo březen), přebírá ulice města karneval. Ačkoli se tento náboženský rituál oslavuje po celém světě, zejména v katolických zemích, karnevalový festival v Riu je zdaleka největší. Přibližně 2 miliony návštěvníků se každoročně shromažďují do nejzajímavějšího města Brazílie, aby si vychutnali čtyři přímé dny večírku, oslavují a požívají nezapomenutelné slavnosti.

Karneval vznikl někdy v 18. století, kdy si portugalští kolonisté vybírali z tradic afrických otroků a přejímali je do svých vlastních náboženských praktik. Výsledkem byla oslava nazvaná „Entrudo“, která byla představena právě v Brazílii. Dnešní karneval se přeměnil na elektrizující mega-slavnost, která byla považována za důležitý blok brazilské kultury. Ve městě se nachází téměř 600 pouličních „Blocos“, ale srdcem karnevalu je samba, rituální tanec s kořeny v obchodování s otroky.

Co potřebujete vědět předtím, než karneval navštívíte?

Pokud chcete najít slušné ubytování, je potřeba rezervovat si ho daleko předtím, než karneval vůbec začne. Turisté by si měli plánovat rezervaci hotelů nebo ubytoven nejméně šest měsíců před karnevalem. Nenechte si ujít Samba Parade, celosvětovou podívanou, která se koná na Sambodromu. Vstupenky si můžete zakoupit předem na online portálu karnevalu. Věnujte se jak samotným průvodům, tak také oslavě s místními obyvateli („Blocos“). Navštěvujte různé části města.

Stinná stránka karnevalu

Jedinou nevýhodou karnevalu je to, že je období s nejvyšší kriminalitou v Riu, ale existuje spousta způsobů, jak snížit riziko, že budete okradeni. Věnujte pozornost své vlastní osobní bezpečnosti a věcem po celou dobu, nenoste šperky a drahé oděvy a berte si s sebou jen malou hotovost.

Je třeba opakovat, že vzhledem k tomu, že turisté jsou v průběhu karnevalu vystaveni vysokému riziku loupeže, je nezbytné přijmout některá nezbytná opatření. Zůstaňte mimořádně opatrní, pokud se vydáte do turistických míst, jako je Socha Krista Spasitele, Corcovado Trail a pláže Copacabana a Ipanema. Vždy používejte předplacené nebo registrované taxi, které jste si objednali přes hotel nebo na letišti. Konečně nezapomeňte kontrolovat bankovní výpisy nebo výpisy z kreditní karty pro případné neoprávněné poplatky. Bankomaty a podvody s kreditními kartami jsou zdaleka nejobvyklejším zločinem během karnevalu.

Rio de Janeiro

Hlavní město Brazílie žije oslnivým nočním životem, nádhernými zlatými plážemi, historickou hudební scénou a rušnou městskou kulturou. A to nejen v období karnevalu. Město je neuvěřitelným místem k návštěvě kdykoli v roce, ale návštěva každoročního Mardi Gras karnevalu je věc, kterou si musí splnit každý z cestovatelů. Tato epická slavnost je extravagantní smíchání večírků, průvodů, pouličních tanců a dalších tradičních akcí – pokud se chystáte do Brazílie, tak tuto událost prostě nesmíte zmeškat!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..