Co si přibalit na dovolenou k moři?

Od | 14 listopadu, 2018

Letní sezóna a období dovolených je tady! Jedna z věcí, kterou byste si měli s sebou na dovolenou k moři přibalit, je kvalitní plážová osuška. Tu využijete téměř na každé dovolené. To ale není vše, ve článku se dozvíte další naše doporučení, co dále si sebou na dovolenou vzít.

Doporučení, co vše si přibalit do kufru na dovolenou k moři

Jistě to znáte, balení na poslední chvíli a neustále přemýšlení, co vše si s sebou do kufru přibalit, abyste nezapomněli na nic důležitého. Na většinu věcí je totiž lepší myslet s předstihem, abyste měli čas na případnou koupi nové plážové osušky či nového cestovního kufru, pokud zjistíte, že ten, se kterým vždy cestujete, již odsloužil. Nejhorší situace je ta, pokud to zjistíte až v den odjezdu. První pravidlo tedy zní, začněte se balit s předstihem! Případně si alespoň dopředu sepište seznam věcí, které si s sebou na dovolenou chcete vzít.

Přinášíme Vám krátký soupis doporučení co si s sebou na dovolenou k moři přibalit:

 • Plavky (raději i dvoje, nikdy nevíte, co se Vám přihodí)
 • Pohodlnou obuv k vodě (nazouváky či žabky)
 • Opalovací krémy a gely po opalování
 • Sprej první pomoci – v případě odřenin, spálení od slunce a podobně (nejvíce se nám osvědčil Emergency sprej od značky LR)
 • Sluneční brýle
 • Pokrývku hlavy (kšiltovku, klobouk, šátek)
 • Plážovou osušku (široký výběr mají například v internetovém obchodě Goldea.cz)
 • Nafukovací lehátko
 • Cestovní adaptér, pokud cestujete do zemí s jinými zásuvkami

plážová osuška goldeaNyní Vám ještě přinášíme pár tipů k výběru vhodné osušky na pláž či lehátko. Plážovou osušku můžete zakoupit jak v kamenném obchodě, tak v mnoha e-shopech. Rozdíl je však převážně v rozměrech osušky, v materiálu (gramáži) a samozřejmě v dostupných vzorech. Nás zaujala nabídka plážových osušek v e-shopu Goldea.cz, kde mají širokou nabídku různých vzorů.

Jistě oceníte také rozměry nabízených osušek, kdy většina je o rozměrech 100x180cm. Takto velkou plážovou osušku oceníte jak při přehození přes lehátko, tak také při natažení osušky přímo na pláž, kde se bez problému vejdete i ve dvou.

A co vy, máte nějaký další tip, co si s sebou na dovolenou přibalit a co naopak klidně nechat doma? Budeme rádi za jakékoliv doporučení.

 

2 thoughts on “Co si přibalit na dovolenou k moři?

 1. Romana

  Skvělé tipy, díky. Sprej první pomoci je velice dobrý pomocník na cestách, nejednou jsem využila při odřeninách a popálení od sluníčka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.