Chcete si zajet na tu nejkrásnější pláž?

Od | 6 dubna, 2023

Obsah

Cestování nemusí být spojeno jenom s návštěvou různých pamětihodností, nebo s obdivováním krás přírody. Nelze zapomínat také na relaxaci. A kde jinde si ji užít, než na krásné pláži. Aby byl váš zážitek opravdu dokonalý, je dobré vědět, které pláže jsou aktuálně ty nejkrásnější. My přinášíme aktuální výsledky portálu FlightNetwork, který na rozdíl od řady jiných nebere v potaz klasická cestovatelská hodnocení, ale vychází z názorů více než 1 200 profesionálů, pro které je cestovní ruch zdrojem obživy. Jak vypadá výsledek?

Navagio, Řecko

Dobrá zpráva pro každého z vás je to, že za nejkrásnější pláží planety podle portálu FlightNetwork nemusíte nikam daleko. Stačí vyrazit do osvědčené turistické destinace, kterou je Řecko. Zde se nachází pláž Navagio, která je někdy známá také jako Shipwreck Beach. To proto, že její součástí je opuštěný vrak lodi. Ten není jediným lákadlem, jelikož zaujme také dokonalá čistota vody a krásný písek. Kdo vyrazí na ostrov Zakynthos, neměl by si ji nechat ujít. Nejlépe však mimo sezonu, jelikož během léta je doslova přecpaná turisty.

Whitehaven, Austrálie

Druhá nejkrásnější pláž planety už je z České republiky přece jenom vzdálená. Najdete ji v Austrálii, konkrétně na ostrově Whitsunday. To výrazně stěžuje její dostupnost, což má však pozitivní vliv na to, že není tolik přecpaná jako řecký vítěz. Dodejme však, že pláž Whitehaven neohromuje ani tak ve chvíli, když na ní stojíte, ale zujme až ve chvíli, kdy ji vidíte z ptačí perspektivy. A jelikož se dá na ostrov dostat i hydroplánem, můžete si užít oba dva pohledy.

Hidden Beach, Filipíny

Koho láká exotická dovolená, může zamířit na Filoipíny, kde se nachází třetí nejkrásnější pláž v pořadí, kterou je Hidden Beach. Už její název jasně ukazuje na to, že ji jenom tak nenavštívíte. Není sice ani tak skrytá, ale doprava na ni je přece jenom komplikovanější. Nejprve své kroky směřujte na ostrov Busuanga a z něho pokračujte na jeden z místních přilehlých ostrůvků. Místní velmi rádi poradí.

Baia do Sancho, Brazílie

Není to jenom typické Rio, které je bodem zájmu všech turistů, kteří do Brazílie míří. Pokud vás zajímá pláž která se umístila na čtvrtém místě, rozhodně zamiřte na tu s názvem Baia do Sancho. Najdete ji v oblasti Fernando de Noronha. Kromě krásného zlatého písku a také tyrkysové vody rozhodně zaujmou i monumentální útesy, které pláž v podstatě chrání. Pozor však na přístup,. Který nemusí být po kovovém žebříku úplně ideální.

Tulum Beach, Mexiko

Když už budete v Brazílii, nebude na škodu odskočit si také do Mexika. To proto, že zde se nachází pátá nejkrásnější pláž. Ta nese jednoduchý název, a to Tulum Beach. Jednoduše podle oblasti, kde se nachází. Kombinace tyrkysové vody a dokonale bělostného písku je kombinace, která oslní.

Jaké jsou další možnosti?

Portál FlightNetwork sice sestavil žebříček, kde je celkem 50 nejkrásnějších pláží, ale nutno říci, že mnoho z nich se už celkem podobá a mnoho lidí může mít na jejich unikáty rozdílný názor. Proto náš přehled uzavřeme tím, že se podíváme pouze na desítku nekrásnějších. A to musíme uzavřít poslední pěticí. Tu si zmapujeme už jenom v bodech.

  • Grace Bay, Turks a Caicos
  • Seven Mile Beach, Kajmanské ostrovy
  • Anse Source D’Argent, Sechely
  • Maya Bay, Thajsko
  • Varadero, Kuba

Jak je z přehledu nejkrásnějších pláží jasně patrné, pokud nepatříte do skupiny vášnivých cestovatelů, přichází v úvahu jenom možnost první, v podobě Řecka. Ostatní mohou být pro běžného cestovatele v podstatě geograficky, ale i finančně nedostupné. Na druhou stranu platí, že kdo se k cestě odhodlá, neměl by dané unikáty přehlížet a měl by je zařadit do svého itineráře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.