Cestovní pojištění – kolik zaplatíte když ho nemáte?

Od | 6 dubna, 2023

Když se vám přihodí nehoda nebo vás potkají zdravotní obtíže doma na zahradě, tak pravděpodobně vyrazíte ke specializovanému lékaři ve vašem okolí. Léčebné výlohy jsou pak hrazeny z vašeho zdravotního pojištění, které povinně odvádíte ze mzdy, případně je hrazeno státem. Pokud se vám taková nehoda stane v zahraničí a vy nemáte cestovní pojištění, tak léčebné výlohy musíte zaplatit ze svého.

Není to nic příjemného a mnohdy se náklady vyšplhají do astronomických výšin – i miliony korun v případě vážnějších zranění. Taková událost vás může dostat do existenčních potíží.

Příklady léčebných výloh běžných onemocnění ve vybraných destinacích

Většina onemocnění uvedených níže může nenadále postihnout kohokoliv z nás. Ať se jedná o operaci slepého střeva nebo zlomeninu končetiny, za léčebné výlohy zaplatíte v závislosti na státu statisíce korun.

Ošetření Stát Cena (v Kč)
Poranění hlavy Řecko 200 000
Komplikovaná zlomenina Řecko 616 000
Srdeční příhoda Řecko 448 000
Zlomená noha Chorvatsko 110 000
Ošetření bolesti zubu Chorvatsko 3 400
Operace slepého střeva Španělsko 130 000
Zlomená klíční kost Egypt 1 200 000
Šitá rána na obličeji Egypt 79 000
Infarkt (operace, bypass) Turecko 1 300 000
Letecký převoz Tunis-Praha 470 000
Operace slepého střeva USA 500 000

Zdroj: Za ošetření v cizině zaplatíte i milion. Správná pojistka se vyplatí. idnes.cz. dostupný online

Cestovní pojištění jako spolehlivá ochrana – jakou pojišťovnu vybrat?

Ochranu proti rizikům vzniku zdravotních komplikací v zahraničí dnes poskytuje většina tuzemských pojišťoven. Dnes již býva standardem možnost sjednání pojištění online během několika minut bez toho, aniž byste museli pojišťovnu navštívit osobně. Cena takového cestovního pojištění bývá v řádu několika desítek korun za den.

Dejte si velký pozor na to, s jakou pojišťovnou cestovní pojištění sjednáváte. Kriticky důležitá je v tomto ohledu reputace a spolehlivost pojišťovny. Je velmi nepříjemné, pokud si sjednáte cestovní pojištění a následně pojišťovna pojistnou událost neplní (nezaplatí vám) nebo vám neposkytne adekvátní asistenční služby 24 hodin/7 dní v týdnu (prostě se jim nedovoláte :)). To se může stát u malých pojišťoven.

Neméně důležité je také mít také možnost sjednat si připojištění – to se hodí v případě, že vyrazíte na aktivní dovolenou. Pokud hodně sportujete nebo holdujete turistice, tak se vyplatí připojistit se za pár korun navíc.

Příklad dobré pojišťovny – Axa: Prošel jsem nabídku několika pojišťoven a níže uvádím příklad jak má vypadat kvalitní nabídka na cestovní pojištění .

  • Možnost sjednání online se slevou 20 %
  • Kvalitní asistenční služby 24/7
  • Možnost pojistit se až na 365 dní v roce
  • Více variant pojištění podle toho jakou pojistnou ochranu potřebujete – Reference, Komfort a Excelent
  • Řada variant připojištění včetně rizikových sportů

One thought on “Cestovní pojištění – kolik zaplatíte když ho nemáte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.