Cestovní pojištění – kolik zaplatíte když ho nemáte?

Když se vám přihodí nehoda nebo vás potkají zdravotní obtíže doma na zahradě, tak pravděpodobně vyrazíte ke specializovanému lékaři ve vašem okolí. Léčebné výlohy jsou pak hrazeny z vašeho zdravotního pojištění, které povinně odvádíte ze mzdy, případně je hrazeno státem. Pokud se vám taková nehoda stane v zahraničí a vy nemáte cestovní pojištění, tak léčebné výlohy musíte zaplatit ze svého.

Není to nic příjemného a mnohdy se náklady vyšplhají do astronomických výšin – i miliony korun v případě vážnějších zranění. Taková událost vás může dostat do existenčních potíží.

Příklady léčebných výloh běžných onemocnění ve vybraných destinacích

Většina onemocnění uvedených níže může nenadále postihnout kohokoliv z nás. Ať se jedná o operaci slepého střeva nebo zlomeninu končetiny, za léčebné výlohy zaplatíte v závislosti na státu statisíce korun.

OšetřeníStátCena (v Kč)
Poranění hlavyŘecko200 000
Komplikovaná zlomeninaŘecko616 000
Srdeční příhodaŘecko448 000
Zlomená nohaChorvatsko110 000
Ošetření bolesti zubuChorvatsko3 400
Operace slepého střevaŠpanělsko130 000
Zlomená klíční kostEgypt1 200 000
Šitá rána na obličejiEgypt79 000
Infarkt (operace, bypass)Turecko1 300 000
Letecký převozTunis-Praha470 000
Operace slepého střevaUSA500 000

Zdroj: Za ošetření v cizině zaplatíte i milion. Správná pojistka se vyplatí. idnes.cz. dostupný online

Cestovní pojištění jako spolehlivá ochrana – jakou pojišťovnu vybrat?

Ochranu proti rizikům vzniku zdravotních komplikací v zahraničí dnes poskytuje většina tuzemských pojišťoven. Dnes již býva standardem možnost sjednání pojištění online během několika minut bez toho, aniž byste museli pojišťovnu navštívit osobně. Cena takového cestovního pojištění bývá v řádu několika desítek korun za den.

Dejte si velký pozor na to, s jakou pojišťovnou cestovní pojištění sjednáváte. Kriticky důležitá je v tomto ohledu reputace a spolehlivost pojišťovny. Je velmi nepříjemné, pokud si sjednáte cestovní pojištění a následně pojišťovna pojistnou událost neplní (nezaplatí vám) nebo vám neposkytne adekvátní asistenční služby 24 hodin/7 dní v týdnu (prostě se jim nedovoláte :)). To se může stát u malých pojišťoven.

Neméně důležité je také mít také možnost sjednat si připojištění – to se hodí v případě, že vyrazíte na aktivní dovolenou. Pokud hodně sportujete nebo holdujete turistice, tak se vyplatí připojistit se za pár korun navíc.

Příklad dobré pojišťovny – Axa: Prošel jsem nabídku několika pojišťoven a níže uvádím příklad jak má vypadat kvalitní nabídka na cestovní pojištění .

  • Možnost sjednání online se slevou 20 %
  • Kvalitní asistenční služby 24/7
  • Možnost pojistit se až na 365 dní v roce
  • Více variant pojištění podle toho jakou pojistnou ochranu potřebujete – Reference, Komfort a Excelent
  • Řada variant připojištění včetně rizikových sportů
Cestovní pojištění – kolik zaplatíte když ho nemáte?
5 (100%) 1 vote

Poslední aktualizace:

Skompasem.cz

Mám na starosti bezproblémový chod tohoto prostoru, udržování pořádku na webu, aktualizace nových článků a vše kolem webu Skompasem.cz

Skompasem.cz napsal celkem 32 článků. Zobrazit všechny články autora Skompasem.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.