V zimě za teplem do Karibiku. Objevte klenoty Havany

Už vás nudí pohled z okna na smutné ulice bez slunce, suché stromy a lidi navlečené v péřových bundách? Zima už je dlouhá a jen málokdo ji (zejména ve městech) má rád. Pořád dokola jen navlékání do teplých svetrů a krátké dny, které končí dřív, než vůbec začaly. Také máte chuť vyrazit za sluncem, obout žabky a s chutí se ponořit do vln oceánu? Zaleťte si tam, kde zima nemá šanci a po celý rok vás budou vítat rozpálené pláže, kokosové palmy a milí lidé. Vaší příští destinací je Kuba!

  • Užijete si tropické klima Karibiku.
  • Objevíte místní kulturu.
  • Ochutnáte tradiční jídlo i tolik opěvovaný rum a doutníky.

Havana jako vstupní brána na Kubu

Většina turistů zahájí své putování po tomto karibském ostrovu právě v jeho hlavním městě, Havaně. A byla by ohromná škoda toto zajímavé město vidět pouze z okna taxíku nebo hotelu. K návštěvě této metropole si raději vyhraďte hned několik dní – rozhodně nebudete litovat. Ačkoliv se Havana nachází jen coby kamenem dohodil od pobřeží Spojených států, přesto je to jako byste se ocitli v úplně jiném světe, než který známe my, Evropané. Havana je spojením nového a starého, veteránů i barevných domů, španělské koloniální architektury a pulzujícího nočního života. Ačkoliv je to na evropské poměry relativně malé město, přesto má co nabídnout.

Pevnost i okouzlující uličky

Doslova na každém kroku vás čeká něco, co doma určitě nezažijete. Ať už jsou to místní vlnící se v rytmech salsy nebo tradiční kubánské bary s nabídnou těch nejlepších rumů a doutníků. A to jsme se zatím vůbec nedostali ke skutečným památkám. První z nich je určitě pevnost El Morro, která má působivou polohu na cípu zálivu a neméně působivou historii spojenou s piráty. Na odpoledne si naplánujte vycházku po havanském starém městě. Je to snad nejromantičtější a nejkrásnější část Havany, která vás doslova chytne za srdce. Setkáte se zde s místními, kteří mohou být stejně okouzlující jako i vychytralí, dejte si tedy pozor na nejrůznější podvodníky, kteří nabízejí padělané zboží.

Dotyk moře

To, za čím na Kubu pravděpodobně míříte, je oceán. Jeho první dotyk můžete zažít v Havaně na molu zvaném El Malecon. Je to zrekonstruovaná promenáda, kterou určitě budete znát z pohledů a fotografií Havany – je něco jako jejím symbolem. Užijete si nádherné výhledy na příboj vln a uslyšíte šumění oceánu. V okolí promenády najdete také řadu stánků s občerstvením nebo místní prodejce nabízející suvenýry. Nejlepším časem pro návštěvu mola je samozřejmě západ slunce. Obloha i oceán se zbarví do všemožných barev a vytvoří skutečně nezapomenutelnou podívanou. Havana jednoduše uchvátí každého. Pokud už máte zimy po krk a potřebujete na chvíli vypnout od všech starostí běžného života, vyrazte na Kubu a nechte se vtáhnout do pestrobarevného života místních lidí, kteří vás naučí, že starosti nemají v jejich životě žádné místo.

V zimě za teplem do Karibiku. Objevte klenoty Havany
Libí se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.