Unikátní světové hotely. Kde je nocleh skutečným zážitkem?

Od | 2 listopadu, 2018

Ať už se rozhodnete cestovat kamkoliv, rozhodně platí, že se neobejdete bez kvalitního noclehu. Nebudeme vás zahrnovat běžnými tipy, jak vybrat hotel. My budeme lehce netradiční a podíváme se na to, jaké hotely se pro vás mohou stát skutečným zážitkem. Toto je jejich výčet.

Itálie – Sextantio Le Grotte Della Civita

Začínáme evropskou lokalitou, která pro cestovatele není zase až tak nedostupná. Do Itálie se lze dostat celkem rychle a jednoduše. Pokud tuto zemi plánujete navštívit a zdržet se několik dní, potom zamiřte do oblasti Basilicata, kde se nachází město Matera. Právě tady najdete hotel, který nese název Sextantio Le Grotte Della Civita. Jeho unikátem je, že je inspirovaný středověkem. V daném duchu jsou zařízeny jednotlivé pokoje. I když ne úplně. Postel vás zde čeká kvalitní, teplotu udrží klimatizace a milovníci internetu nejsou chuzeni o Wi-Fi připojení.

Německo – letiště ve Stuttgartu

I tuto zemi navštívíte celkem jednoduše. A kam směřovat svou cestu? Je to prostor bývalého letiště ve Stuttgartu. I když to může svádět k faktu, že vás čeká ubytování v letadle, je tomu jinak. Zde najdete hotel s prostým názvem V8. Ten směřuje k označení poměrně známého motoru. A tady musíme říci, že právě v tomto duchu je hotel laděný. Pokud jste si vždycky přál spát v posteli z historického vozu, je to právě toto místo, které je pro vás doslova jako stvořené.

Rakousko – Dasparkhotel

Poblíž naší země ještě zůstaneme. Tentokrát se vypravíme do Rakouska, konkrétně do hotelu, který nese označení Dasparkhotel. Kde ho najít? Svou cestu směřujte do Lince, odkud zamiřte do Rodlparku v Ottensheimu. Právě zde najdete jedinečné místo, kde se můžete doslova vyspat v kanále. Ne úplně, jelikož místem pro váš nocleh se stanou velké betonové kanalizační roury, které jsou vybaveny postelí a dalšími potřebnými věcmi. Jestliže jste si chtěli zahrát na bezdomovce, můžete to zkusit právě zde.

Švédsko – Utter Inn

Koho láká sever, ten by si neměl nechat ujít možnost vyrazit do Švédska. Výčet lákadel této země je skutečně velký. A mezi ně rozhodně řadíme také hotel s názvem Utter Inn. V čem je unikátní? Neleží na souši. Jedná se o vodní hotel, ke kterému se dostanete jenom lodí. A to z přístavu Västerås. Ten vás zaveze k malému domečku, který pluje na hladině. Do něho vejdete a můžete sejít do ložnice, která je 3 metry pod hladinou. Zážitek, na který se nezapomíná.

Že je Švédsko skutečně unikátní zemí, a to ve spojení se zážitky které nabídne možnost noclehu, to si potvrdíme ještě jednou. A to v rámci hotelu, který nese název Jumbo Stay. Toto místo je jako stvořené pro každého milovníka letadel. Spát totiž budete v letadle Boeing 747-200 Jumbo jet. A nejde o žádnou kopii, ale o reálný stroj, který v minulosti skutečně létal pro Singapore Airlines a poté pro společnost Transjet. A kde hotel najdete? Na tom nejlepším možném místě. Na švédském letišti Stockholm-Arlanda.

Finsko – Kakslauttanen

Když se chcete na severu zdržet delší dobu, rozhodně nesmíte vynechat ani Finsko. I tady je krás mnoho. A zážitků ještě více. Hlavně potom, když zamíříte do hotelu, kterým je Kakslauttanen. Co je na něm tak výjimečného? Přespíte zde v iglú. A to s jednou vychytávkou, kterou je střecha z kvalitního termoskla. Nemusíte se tak bát ani zimy, ani pádu. A navíc máte možnost pozorovat třeba přímo ze své postele nádhernou noční oblohu a polární záři. Láká vás tento unikátní zážitek? Potom své kroky směřujte do obce Saariselkä nedaleko městečka Inari v severním Laponsku.

Nizozemsko – Capsule

Na závěr unikát z Nizozemska. Hotel, který nese název Capsule. Skutečně přespíte ve speciální kapsli, která byla původně na ropné plošině. Zájemci o nocleh mohou být najednou až 3 a své kroky by měli směřovat do Haagu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..