Turecko: dovolená pro celou rodinu

Od | 29 července, 2022

Turecko dovolená nabízí spousty možnosti pro trávení dovolené a je tak vhodnou destinací pro mladé aktivní lidi, zamilované páry, rodiny s dětmi či seniory. Naleznete zde malé klidné hotely, ale i živé resorty s aquaparky, kde se vyřádíte vy i vaše ratolesti. Dny na pláži a u bazénu můžete oživit nákupem v některém z typických tureckých tržišť nebo výletem za poznáním kultury a přírodních krás.

Jaké letovisko si vybrat pro dovolenou v Turecku

Nejvíce letovisek je koncentrováno na jihozápadě poloostrova. K nejoblíbenějším patří jednoznačně Antalyas úžasnými scenériemi borovic. Naleznete zde ty nejčistší pláže a také ikonickou modrou lagunu Olu Deniz, která je nejfotografovanějším místem tureckých břehů.

Dalším oblíbeným letoviskem je Marmaris, kde se střetávají tradiční Staré město s moderním přístavem. Velmi romantickým letoviskem, vhodným například pro svatební cesty, je Bodrum. Jedná se o bývalé antické město Halikarnassos. Mezi nejmodernější letoviska patří Izmir. Naleznete zde mrakodrapy, luxusní hotely a restaurace. Náročnější klientela často volí pro svou dovolenou v Turecku letovisko Kemer, kde jsou sice vyšší ceny, ale dostane se vám za ně také kvalitnějších služeb.

Turecko – dovolená s poznáváním

Kdo by rád poznal blíže historii a kulturu této země, neměl by minutou hlavní město Istanbul, ve kterém se nachází impozantní mešity a byzantské stavby. Turistickým lákadlem je také Velký bazar – městské tržiště s ručními výrobky, které má jedinečnou atmosféru. Dalším historií opředeným městem je Efez.

Při dovolené v Turecku si na své si přijdou také milovníci přírody. Obzvláště při západu slunce je úchvatný pohled na skalní útvary v Kappadokii. Za návštěvu stojí také koupele v horkých pramenech Pamukkale.

Last minute Tunisko

Nechali jste nákup dovolené na poslední chvíli a váš oblíbený hotel v Turecku už je obsazený? Nevadí. Vyberte si z bohaté nabídky last minute Tunisko. I zde však termíny rychle mizí, tak na nic nečekejte a kontaktujte nás ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.