Tag Archives: Dominikánská republika

Doprava v Dominikánské republice není nic jednoduchého

Od | 17 května, 2022

Když se podíváme na seznam populárních exotických destinací, okupuje Dominikánská republika přední příčky. Lidé si především Dominikánskou republiku vybírají pro krásy celé země, pláží i moře. Velkou výhodou jsou také jednoduché letecké spoje z Evropy a v neposlední řadě lákavé ceny na místě. Pojďme si však projít v tomto článku jak funguje doprava v Dominikánské… Přečíst »

Hlavní Města Severní Ameriky

Od | 1 března, 2022

V Severní Americe je poměrně veliký počet nezávislých států i závislých území hlavně díky oblasti Karibského moře. Zvláště v oblasti Malých Antil se dá s malou nadsázkou říct, že co ostrov, to jiný nezávislý stát či závislé území. Představujeme hlavní města Severní Ameriky. Hlavní města Severní Ameriky – nezávislé státy V současné době (červen 2008) se v Severní Americe nalézá… Přečíst »

Kanada, Mexiko, Střední Amerika a Karibik

Od | 30 listopadu, 2018

Kanada Rozloha:10 milionů km2 Počet obyvatel:   34 milionů  (CIA 2011) Konstituční monarchie –  Hlavou státu je britská královna Alžběta II., zastoupená generálním guvernérem. Reálnou moc má předseda vlády. Kanada je federací a skládá se z 10 provincií a 3 teritorií. Provincie Kanady (od východu k západu):  Newfoundland and Labrador, Nova Scotia, Prince Edward Island, New Brunswick, Québec (rozlohou největší provincie!, cca 1.5 mil.… Přečíst »