Srí Lanka – Den mínus šestý

Od | 17 dubna, 2018

 Srí Lanka-den mínus šestý

   Proč zrovna na Srí Lanku? Někde jsem četl, že kolem Vánoc jezdí na Srí Lanku uprchlíci před evropskou zimou. Tak to jsem přesně já, uprchlík před zimou! Zimu moc nemusím a tak rád vyrazím někam do tepla. Navíc mám jako učitel 14 dní vánoční prázdniny, které si ještě o pár dní prodloužím.

Obrazek

   Celá cesta včetně leteckých přesunů by měla trvat 20 dní. Srí Lanka (rozloha cca 66,000 km2, počet obyvatel 21 milionů, hlavní město Colombo) je nepatrně menší než Česká republika, takže se dá za tu dobu docela procestovat. Navíc v zimě je v jihozápadní části Srí Lanky období sucha, takže bychom snad neměli příliš zmoknout (na severovýchodě ostrova mají sice období sucha a dešťů obráceně, ale tam se nechystáme). Marco Polo prý napsal, že Srí Lanka je nejkrásnější ostrov na světě. Je tam hodně památek, hory, pláže, zvířata (sloni, levharti…), čajové plantáže. A také místní obyvatelé, Sinhálci a Tamilové. Prý jsou velice milí, i když sebe navzájem zrovna příliš v lásce nemají. Tak si myslím, že by se nám tam mělo dost líbit. Ale tohle všechno jsou vyčtené informace a není nad osobní zkušenost. Takže uvidíme. Také jsem zvědav, jak se budu mimo Čechy a domov cítit zrovna o Vánocích a na Silvestra. Silvestrovské oslavy tedy moc nemusím (proč bujaře slavit fakt, že jsme zase o rok starší?), ale na Vánoce jsem byl od kojeneckého věku až do svých 34 let (tedy přesně 35x) vždy doma s rodiči a s bráchou. Tož zase padne jedna tradice. Letos tedy strávím Vánoce s Jardou na Srí Lance. S Jardou jsme byli letos spolu měsíc v Africe, takže se už myslím známe docela dobře.

Obrazek

   Ale to všechno jsou spíše úvahy akademické, proto v návalu pracovních povinností nemám zatím ani moc času na Srí Lanku myslet. Takže teď ještě trýden strávím v práci, v sobotu ráno vstanu, sbalím batoh a vyrazím na letiště. Budu se opět snažit psát zprávy z cesty na Kompas, kdykoliv se dostanu k internetu. Tentokrát si vezmu i USB kabel, takže u článků by měla být vždy i fotografie. Z technických důvodů budou další články opět psány bez háčků a bez čárek.

   A budu moc rád, když během cesty napíšete – ne však na můj mail, nýbrž do komentářů k jednotlivým článkům.   

One thought on “Srí Lanka – Den mínus šestý

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.