Sbalte se do příručního zavazadla. Snadno, rychle a prakticky

Od | 18 května, 2022

Cestování letadlem může být někdy až překvapivě levné. Stačí jen vychytat ten správný moment a mnohokrát se vám podaří ulovit letenky na jiné kontinenty doslova za pár korun. Jediným problémem je často to, že si s sebou můžete vzít jen příruční zavazadlo. Pro řadu lidí je to neřešitelný problém, ale pokud neplánujete jít zrovna na audienci ke královně, dá se na dovolenou zabalit i do příručního zavazadla. Stačí se držet následujících rad a na cestu na druhý konec světa budete zcela jistě připraveni.

Základem dobrého balení je zodpovědět si následující otázky:

  • Bude ve zvolené destinaci zima nebo teplo?
  • Na jak dlouho jedu?
  • Co mám v plánu?

Odpovědi na tyto jednoduché otázky už vám samy o sobě poskytnou poměrně přímočarý návod jak na to. Pak už stačí stát se alespoň na moment minimalistou a vybrat to nejvhodnější, co doma najdete.

Všestranné oblečení

Základem je samozřejmě oblečení. Musíte vybrat takové, které vám poslouží při co nejvíce příležitostech. Na léto tedy budou oproti sukni vhodnější kraťasy, protože je využijete častěji, v zimě zase zvolte spíše bundu než kabát. Módní trendy asi musí jít na chvíli stranou. Může se stát, že vám něco nebude úplně stoprocentně ladit, ale taková daň se dá zaplatit. Netahejte se s žádnými doplňky – šperky nechte doma, s sebou vezměte jen hodinky, příruční tašku a pokrývku hlavy.

Využijte prostor

Při balení využijte doslova každé skulinky. Do bot srolujte ponožky nebo spodní prádlo, mezi jednotlivé kusy oblečení nacpěte nabíječku nebo foťák. Oblečení srolujte do pevných ruliček, které do sebe musí zapadnout jako Tetris. S balením si klidně dejte načas, dokud nebudete zcela spokojeni. Se spodním prádlem to nepřehánějte. Prakticky ve všech zemích funguje prádelní servis, který vám za pár korun umožní pár kousků přeprat a v kufru vám zbude místo třeba i na nějaké suvenýry.

Zapomeňte na „co kdyby“

Řada lidí si s sebou zabalí spoustu věcí tzv. pro strýčka příhodu. Obecně to samozřejmě není vůbec špatný nápad, ale pokud je prostor vaše omezení, pak se s těmito věcmi „pro sichr“ budete muset rozloučit. V nejhorším případě si budete muset chybějící věc dokoupit na místě. A věřte mi, že se to stává jen málokdy. Jediné, co je vhodné si pojistit, je vaše bezpečnost. Určitě tedy nenechávejte doma kopie dokladů ani důležité kontakty a mobilní telefon. Na cesty by se vám mohl hodit například některý z outdoorových mobilů z tohoto srovnání. To vše se vám určitě může hodit.

Zvolte zavazadlo, které přesně odpovídá požadovaným rozměrům a ujistěte se, že není rozbité a dobře se vám nosí. Pokud má nějaký organizér nebo boční kapsičky, nezapomeňte využít i je. Pokud opravdu bojujete s prostorem, stále existuje možnost vzít si s sebou hodně oblečení na palubu. Pokud tedy letíte do zimy, necpěte teplou bundu do kufru, ale vezměte si ji s sebou rovnou do letadla. Nejen že ušetříte místo, ale ihned po příletu vaši prozíravost určitě sami oceníte.

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..