San Francisco – jedinečnost, liberálnost a preciznost

Od | 17 května, 2022

San Francisco je hned po New Yorku druhým nejnavštěvovanějším městem Spojených států amerických a dokonce se řadí i mezi nejkrásnější města na světě. Ve městě jako takovém bydlí asi jen 875 000 obyvatel, město i s aglomerací ale čítá okolo 7,6 milionů obyvatel.

San Francisco

Historie San Francisca

Město je známé pro svoje kopcovité ulice, časté mlhy i v létě, zajímavou moderní architekturu a liberálnost, jelikož zde najdete nejrůznější komunity obývající svoje čtvrti.

V San Franciscu žili až do roku 1776 původní obyvatelé, město pak ale osídlili Španělé. Na těch bylo město závislé až do roku 1821, kdy se připojilo k Mexiku. V roce 1846 byl ale stát Kalifornie prohlášen za americký. V roce 1848 zde následovala zlatá horečka, během které se město výrazně rozrostlo. Dnes je město finanční, kulturní a dopravním centrem celé Ameriky. Díky své historii, unikátnosti a rozmanitostí zároveň také oblíbenou turistickou destinací.

San Francisco ročně navštíví asi 16 milionů turistů, je zde totiž spousta zajímavých míst k vidění. Kromě eklektické směsi viktoriánské a moderní architektury je zde i několik zajímavých pamětihodností.

Golden Gate Bridge

Co určitě vidět v San Franciscu

Patrně nejznámější památkou v San Franciscu je slavný Golden Gate Bridge, který patří také mezi symboly celé Ameriky. Tento most je jedním z nejdelších a nejznámějších visutých mostů na světě a spojuje San Francisco s okresem Marin. Most denně přejede přes 120000 aut. Bohužel je most také často vyhledávaným místem pro sebevrahy.

Dalším zajímavým místem je i Fishermanś Wharf, oblast města, ve které se nachází i Pier 39, Náměstí Ghirardelli, spousta restaurací i obchodů a odplouvají odsud výletní lodě, například na známý ostrov Alcatraz.

Ostrov leží asi 2 km od pobřeží a v minulosti se zde nacházela pevnost a federální věznice. Právě proto zde i dnes při návštěvě uvidíte kromě známé bývalé věznice i pozůstatky opevnění a maják. Další významností je pak i Chinatown, nejstarší čínská čtvrť v celé Severní Americe a zároveň největší čínská komunita sídlící mimo Asii. Zajímavé by vám mohly ale připadat i další místa, například Nob Hill a Russian Hill, dvě luxusní čtvrti, nebo třeba Haight, centrum pro hippies v 60.letech.

San Francisco je navíc bankovním a finančním centrem, jelikož zde sídlí spousta mezinárodních finančních společností, což z města dělá 9. největší finanční centrum na světě.  Město se také pyšní hned několika významnými univerzitami. Patrně nejznámější je prestižní University of California, Berkeley. Třeba právě proto sem vyrazí i nemálo zahraničních studentů na studium v USA. San Francisco je ale také oblíbené na jazykové pobyty, jazykové školy zde totiž nabízí jak kvalitní intenzivní kurz angličtiny, tak i bohaté vyžití ve volném čase.

San Francisco si zkrátka díky své excentričnosti zalíbí i ti, kteří nejsou nutně milovníky všeho amerického. Věřte, že i vy si město zamilujete!

2 thoughts on “San Francisco – jedinečnost, liberálnost a preciznost

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

  2. Marketa Novakova

    New York jsem loni navstivila, je to zajimave mesto, ktere urcite stoji za navstevu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.