Quebec 1

Od | 12 dubna, 2019

Zdravím všechny přátele cestování!

Desátého srpna jsem odletěl na tříměsíční stáž do Quebecu a plánuju nepravidelně psát na různá zajímavá témata, s kterými se tu střetnu. Jelikož jste lidé zvídaví, možná vás budou mé novinky zajímat. Textíky by měly doprovázet i fotky, resp. odkazy na mé fotostránky.

Čím začít? Asi tím, jaký byl…

Obrazek

img accaee

…let…

…byl zcela v pohodě. Ale bohužel na nejatraktivnějším úseku, tj. Frankfurt-Montreal, na mě už nevyšlo místo u okna, takže jsem nic neviděl. Tak jsem místo toho shlédnul dva filmy. Jeden se jmenoval 21 a byl o podvádění u karetních stolů ve Vegas. Druhý byl taky číslicový, jmenoval se 88 minut a můj oblíbenec Al Pacino tam měl posledních 88 minut života. Jak to dopadlo, se podívejte.

V Montrealu jsem úspěšně prošel bedlivou kontrolou custom officera a následně i imigrační úřednice, která mi bez okolků vrazila do pasu pracovní povolení. Pak jsem spěchal na odlet do Quebecu a pramálo si tak vychutnal důkladnou kontrolu u skenerů. Ta se dosti podobala vstupní kontrole u lékaře. Nicméně slušní Kanaďané o všem informují předem: že vám pročekujou záda, oskenujou notebook, prohledají boty. Do Quebecu to bylo jen 40 minut příjemného letu malým vrtulovým letadlem. Na letišti mne vyzvedla…

…Andrée Pelletier…

…paní, co mě pronajímá pokojík ve svém domě, který je z hlediska polohy naprosto fantasticky umístěn. Do centra města, jakož i do institutu, kde pracuji-studuji, to je volnou chůzí 10 minut. Andrée je naprosto pohodová paní, která pronajímá dva pokoje svého domu. Žije sama a v životě už toho dost zažila. Vybírá si totiž samá lepší povolání: dělala s alkoholikama (s jedním i žila), drogově závislýma, HIV pozitivníma. Teď dělá v nemocnici v oddělení, kde prý už lidé jen čekají na smrt. Proškolena těmito nelehkými případy bere život s klidem, z něhož jsem ji vyvedl jen ve chvíli, kdy mi nabídla k večeři sýr, fazole a houby a já vše označil za nepoživatelné. Ale pak jsme si dali salát s kuřecím masem a já ochutnal i ten sejra. To ocenila.

První investicí…

…byl adaptér na evropské zásuvky. Za 10 CAD (150 Kč) mám tedy adaptér, notebook funguje, internet běhá a já tak můžu pilně pracovat na své dizertačce a dalších povinnostech. Zítra vyrážím poprvé do institutu. Takže o tom příště. Sice tady teprve před chvílí zapadlo slunce, ale v Čechách už je půl třetí ráno a mě se začíná chtít spát.

One thought on “Quebec 1

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.