Provence, to nejsou jen lány levandule…

Od | 17 května, 2022

Obsah

Čím vším vás ještě tenhle půvabný kout Francie okouzlí? Stačí mít jen trochu chuť objevovat a mezi doušky lahodného vína se můžete vydat například k četným historickým památkám, navštívit národní parky, projet se na kajaku a pochutnat si na mnoha vyhlášených lahůdkách.

Hned první perfektní pozvánkou do Provence je počasí. Většina dní v roce je báječně slunečných s velmi příjemnými teplotami. Moře přivítá náruživé plavce prakticky v každé roční době a milovníci skutečných cestovatelských zážitků se mohu bez obav vyspat třeba i pod širákem.

Azurové pobřeží aneb pláž za každým rohem

Legendární Saint-Tropez asi nemusíme dlouze představovat. Pro skutečně dlouhé procházky bělostným pískem se však více hodí pláže Port Saint Louis du Rhone či Saintes Maries de la Mer. Dojít můžete třeba až do národního parku Camarque, který je ideální pro pozorování majestátních pelikánů, ale také pro jízdu na koni nevšední krajinou. A ta největší romantika vás pak rozhodně čeká na ostrůvku Porquerolles. Romantických klidných zákoutí je tu dost a dost, stejně jako míst přetékajících pulsujícím životem. Pověstná průzračná voda s typickou barvou je pak už jen onou příslovečnou třešničkou na dortu.

Za historií a kulturou

Mezi největší lákadla oblasti rozhodně patří Marseille s katedrálou Notre-Dame de la Garde, avignonský palác či nejzachovalejší akvadukt na světě – Pont du Gard. Ovšem pokud toužíte spíše po doteku autentického Provence s lidovými hospůdkami, vinicemi a levandulovými farmami, napište si na seznam zejména romantická městečka:

Provence, to nejsou jen lány levandule...

  • Aix-en-Provence
  • Saint-Rémy-de-Provence
  • Ménerbes
  • Gordes
  • Roussillon

Báječné víno za lidové ceny a lahodná kuchyně si vaše srdce získají už napořád.

Když do toho chcete tak trochu šlápnout

Pojďme se podívat na méně známou stránku Provence. Například Grand Canyon Du Verdon vám nabídne výzvu v podobě několika turistických tras, ale i adrenalinovou vyjížďku na kajaku na hladině divoké řeky. Chcete tip na jednodenní trek? Pak určitě zamiřte na horu Sainte-Victoire, která vás odmění báječným výhledem, nebo na pobřežní trasu Niolon, prozatím turisty téměř neobjevenou.

Hledáte další skvělé tipy na nezapomenutelné zájezdy? Vyzkoušejte ty od specialistů na Zajezdarna.cz. Do kraje Provence vás rádi vezmou v časech nejintenzivnější fialové (hledejte PROVENCE – VŮNĚ LEVANDULE) nebo vám představí to nekrásnější z vyhlášených pláží (FRANCOUZSKÁ RIVIÉRA A OSTROV PORQUEROLLES). Tak co říkáte, necháte se nalákat?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.