5+1 důvod proč navštívit Finsko

Od | 4 října, 2022

Obsah

Nemáte rádi příliš mrazivé teploty a chladno? Raději vyhledáváte destinace, které vám nabídnou teploty převyšující hranici 30 stupňů celsia? Uvidíte, že níže uvedené důvody vás přesvědčí o tom, proč tentokrát udělat výjimku a vydat se tak do země, ve které se bez teplejší bundy neobejdete. Ačkoliv říjen nabízí relativně přívětivé teploty. Podívejme se společně na hlavní důvody, proč navštívit Finsko.

Jaká je finská kuchyně?

Češi se v první řadě zajímají o kuchyni. Finská kuchyně patří k jednodušším kuchyním. Pokrmy jsou chutné a zároveň i zdravé. Velké množství finských jídel si člověk může dopřát i v jiných zemích, mezi které patří například Rusko nebo Švédsko. Pokud jste jednu z těchto zemí navštívili, pak jste s největší pravděpodobností jedno z Finských jídel již bezesporu vyzkoušeli. Podmínky Finska zajišťují čerstvost surovin a jednoduchost, jak jsme již uvedli na začátku tohoto odstavce. Díky čerstvým surovinám, jednoduchému receptu a správném postupu patří Finská kuchyně mezi jednu z nejzdravějších vůbec.

Děti ocení Santovu vesničku v Rovaniemi

V nejsevernější částí finské provincii Laponsko se nachází městečko plné Santa Clausu. Městečko nese název Rovaniemi. Jde o Finské městečko, ve kterém máte možnost se potkat se Santa Clausem. Z letiště se do Santovy vesnice dostanete za pár minut, protože cesta vám nezabere ani 3 kilometry cesty. Možnost je také využití kyvadlového autobusu. Ten vás bezpečně dopraví do Santovy vesnice. Záleží na tom, jak se do daného městečka dopravíte a odkud budete cestovat. Ať už ale vyberete kyvadlový autobus nebo cestu z letiště, v obou případech je cesta poněkud krátká a jednoduchá. Děti se mohou těšit na místo plné krásných zážitků, jež jim potvrdí, že Santa Claus skutečně existuje. O to více poté bude věřit na Ježíška v České republice.

santova vesnička

Památky UNESCO ve Finsku

Dalším důvodem, proč navštívit Finsko jsou památky UNESCO. Těch naleznete ve Finsku celkem 7. Pro památkáře je toto číslo poněkud malé. Jestliže jste ale laikem ve světě památek, pak výše uvedené číslo bezpochyby oceníte. Stačí si jen vyhledat jednotlivé památky a sestavit vlastní mapu tak, aby cestování pro vás bylo příjemné a krátké. Některé památky jsou relativně blízko sebe. U jiných ovšem počítejte s delším cestováním.

Země tisíce jezer

Památek UNESCO nabízí Finsko celkem 7, jak jsme uvedli v předchozím odstavci. Co se týče jezer, těch je tady mnohonásobně více. Počet jezer se blíží k hranici 190 tisíc. Vy si tak můžete vybrat jedno z nich a poté se v něm vykoupat. Je až neuvěřitelné, jak velké množství jezer dokáže jeden stát svým návštěvníkům nabídnout. Na jezero tady narazíte svým způsobem na každém rohu, jak se říkává v České republice o hospodách.

Polární záře? Ve Finsku je možné vše!

Věděli jste, že v severní části Finska je možné vidět polární záři z jakéhokoliv místa? Navštivte skutečný skvost, který tato země nabízí a poznejte opravdovou krásu. Pokud si polární záři budete chtít o to více užit, doporučujeme vám navštívit malou vesničku jménem Saariselka. Podle odborníků jde o vesničku, jež je označována za nejvyhledávanější místo, co se týče rozhledny na polární záři.

Ubytování v iglú a zahřátí ve finské sauně

V zimním období je možnost se nechat ubytovat v iglú. Budete si tak připadat jako poustevníci. Tento typ ubytování ale volte pouze v případě, že necestujete s dětmi. I přes to, že jsou iglú zateplené, není tento typ pobytu vhodný pro menší děti. Zahřát se ovšem můžete následně ve finských saunách, jež jsou tady často využívanou aktivitou.

Nákupy na závěr

Na závěr nesmí chybět ani nákupy. Ty si tady náramně užijete. Finsko nabízí zajímavé trhy i obchodní centra. V těch si můžete nakoupit nádherné suvenýry, a to včetně vesnice Santa Clause. Pochopitelně bude záviset na tom, v jakém městě na nákupy vyrazíte. Vyberte si z větších měst a zažijte nákupní horečky. Tento typ aktivity ocení zejména ženy. Po nákupech si dopřejte relax a výbornou Finskou restauraci, ve které si dopřejete lososa. Losos je místní specialitou a patří k Finské kuchyni. Uvidíte, že si návštěvu Finska náramně užijete a další rok se sem budete chtít vrátit.

3 thoughts on “5+1 důvod proč navštívit Finsko

  1. Eye health tips

    Incredible! This blog looks exactly like my old one!
    It’s on a completely different subject but it has pretty much the same layout and design. Wonderful choice of colors!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.