Praha v číslech – jaká místa berou turisté útokem?

Od | 6 dubna, 2023

Obsah

Praha je unikátní tím, že i když v ní setrváte několik týdnů, stejně se vám nepovede projít všechna lákadla, která toto město nabízí. Proto se společně podíváme na ty, které jsou z hlediska turismu nejoblíbenější. A jelikož k nim přidáme i návštěvnost, tak musíme říci, že je turisté berou doslova úrokem.

ZOO Praha

Je celkem zajímavé, že na prvním místě se nenachází žádná historická památka, ale spíše atrakce. Populární hlavně u rodin. Když se podíváme na to, kolik lidí do Troji každoročně zamíří, ta je to zhruba 1,2 milionů lidí. Díky velikosti zahrady však nemusíte mít obavu z tlačenic.

Pražský hrad

Druhé místo již bere památka klasická a rozhodně jedna z nejvýznamnějších. Pražský hrad láká nejenom jako sídlo prezidenta, ale i místo s krásným výhledem, architekturou, nebo zahradami. A kolik lidí si ročně toto lákadlo nenechá ujít? Je to zhruba 1,1 milion.

Aquapalace Čestlice

Třetí míst opět patří zábavě. I když od doby slavnostního otevření uběhla dlouhá doba, zájem o vodní radovánky neutichá. Jak u tuzemských, tak i u zahraničích turistů, kteří tak mohou využít případný deštivý den k zajímavé formě relaxace. Ročně projde bránami aquaparku zhruba 800 tisíc návštěvníků.

Židovské muzeum

Čtvrté místo je poměrně překvapivé, jelikož se málokdy jedná o cíl cestu tuzemských turistů. Židovské muzeum láká a zajímá především ty zahraniční, kteří se tak jasně postarali o to, že jde o jedno z velmi významných míst z hlediska turistického ruchu. Konkrétně sem ročně zavítá zhruba 550 tisíc turistů.

Národní muzeum

Pětici populárních míst uzavírá další muzeum, spojené s možným poznáním mnoha zajímavých věcí. Národní muzeum zaujme jak svými expozicemi, tak i svou výraznou budovou, která dominuje Václavskému náměstí.. kolik do tohoto muzea zamíří ročně lidí? Je to podobný počet, jako výše. Tedy zhruba 550 000.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.