Praha v číslech – jaká místa berou turisté útokem?

Praha je unikátní tím, že i když v ní setrváte několik týdnů, stejně se vám nepovede projít všechna lákadla, která toto město nabízí. Proto se společně podíváme na ty, které jsou z hlediska turismu nejoblíbenější. A jelikož k nim přidáme i návštěvnost, tak musíme říci, že je turisté berou doslova úrokem.

ZOO Praha

Je celkem zajímavé, že na prvním místě se nenachází žádná historická památka, ale spíše atrakce. Populární hlavně u rodin. Když se podíváme na to, kolik lidí do Troji každoročně zamíří, ta je to zhruba 1,2 milionů lidí. Díky velikosti zahrady však nemusíte mít obavu z tlačenic.

Pražský hrad

Druhé místo již bere památka klasická a rozhodně jedna z nejvýznamnějších. Pražský hrad láká nejenom jako sídlo prezidenta, ale i místo s krásným výhledem, architekturou, nebo zahradami. A kolik lidí si ročně toto lákadlo nenechá ujít? Je to zhruba 1,1 milion.

Aquapalace Čestlice

Třetí míst opět patří zábavě. I když od doby slavnostního otevření uběhla dlouhá doba, zájem o vodní radovánky neutichá. Jak u tuzemských, tak i u zahraničích turistů, kteří tak mohou využít případný deštivý den k zajímavé formě relaxace. Ročně projde bránami aquaparku zhruba 800 tisíc návštěvníků.

Židovské muzeum

Čtvrté místo je poměrně překvapivé, jelikož se málokdy jedná o cíl cestu tuzemských turistů. Židovské muzeum láká a zajímá především ty zahraniční, kteří se tak jasně postarali o to, že jde o jedno z velmi významných míst z hlediska turistického ruchu. Konkrétně sem ročně zavítá zhruba 550 tisíc turistů.

Národní muzeum

Pětici populárních míst uzavírá další muzeum, spojené s možným poznáním mnoha zajímavých věcí. Národní muzeum zaujme jak svými expozicemi, tak i svou výraznou budovou, která dominuje Václavskému náměstí.. kolik do tohoto muzea zamíří ročně lidí? Je to podobný počet, jako výše. Tedy zhruba 550 000.

Jak se Vám líbí tento článek?

Poslední aktualizace:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.