Práce a cestování ruku v ruce? Žádný problém!

Od | 24 května, 2019

Podívat se do zahraničí je dnes možné nejen v rámci dovolených, ale existuje i mnoho prací, které lze vykonávat na dálku během cestování. Mnozí lidé navíc hodně cestují i v rámci zaměstnání.

Cestování jako drahý koníček? Nikoli nezbytně!

Mnoho lidí se domnívá, že je cestování drahým koníčkem. V současné době si lze ovšem pořídit levně nejen letenky, ale v zahraničí je možné i alternativně bydlet zadarmo (existují možnosti jako např. couchsurfing). Díky slevovému kódu na Aboutyout.cz, případně na další e-shopy s módou si navíc můžete pořídit levněji oblečení na cesty, plavky i doplňky jako tašky nebo sluneční brýle. Na stránkách typu https://kuponer.cz/ přitom najdete všechny podobné slevy na jednom místě, takže je nemusíte pracně hledat. Co je ale nejdůležitější, při cestování lze dokonce vydělávat nemalé peníze. Ptáte se jak? Možností máte opravdu velké množství! Nevěříte? Pak čtěte dále.

Práce, jež lze provozovat na cestách

Aktuálně existuje fenomén, kterému se říká digitální nomádství, o němž jste již pravděpodobně něco zaslechli. Jedná se o freelancery, tedy o lidi, kteří nemají žádné stále zaměstnání, ale pracují (často pro více firem najednou) na volné noze. Takto mohou pracovat např. programátoři či grafici, kteří potřebují pouze notebook, internet a mohou být celý rok mimo domov. Na cestách lze také fotografovat, a pokud to umíte, je možné prodávat fotky do různých fotobank. Navíc je možné na cestách natáčet videa. Vzhledem k tomu, že jsou fenoménem doby i tzv. youtubeři, kteří si při vysoké sledovanosti mohou vydělat opravdu hodně peněz, můžete na cestách natáčet i zajímavá videa.

Mezi výše zmíněné freelancery patří i tzv. copywriteři, tedy lidé, jež tvoří reklamní a marketingové texty pro různé e-shopy a další weby. Na volné noze pak ostatně mohou být i různí redaktoři. Pokud si myslíte, že dovedete psát, lze si na cestách vydělat rovněž dalšími způsoby. Nejenže totiž můžete psát pro různé internetové stránky, ale zároveň je možné tvořit texty o svých prožitcích pro různé cestovatelské weby, lze se věnovat blogování a v neposlední řadě můžete psát statusy na sociální sítě, z nichž některé jako např. Steemit umožňují svým členům vydělat na tvorbě obsahu.

Zaměstnání, při kterých se hodně cestuje

Kromě prací na volné noze existují také zaměstnání, jež vám přímo umožňují poznat velký kus světa. Můžete se např. stát členy posádky letadla. Tím samozřejmě nemyslíme přímo pilota, protože to je na jednu stranu dobrodružné, ale zároveň složité a velmi drahé. Praktický výcvik si totiž absolventi leteckých škol hradí v podstatě sami, takže to může vyjít i na dva miliony korun, což není právě za hubičku. Vhodnější je tedy stát se stewardem nebo letuškou, protože to není drahé a důležité jsou schopnosti jako na jiných pozicích (např. komunikativnost, znalost cizího jazyka či fyzická zdatnost).

Další možnost představuje práce na zaoceánských lodích. Opět přitom nemusíte být hned lodním důstojníkem či inženýrem, ale potřeba jsou rovněž kuchaři, číšníci anebo kadeřnice. Do zahraničí se často vydávají i zaměstnanci cestovních kanceláří, tzn. řidiči autobusu, případně průvodci. Ale ani to ještě není všechno. Hodně času na cestách, a to i v zahraničí stráví např. řidiči kamionů, ale také strojvedoucí či průvodčí, kteří pracují na mezinárodních vlakových tratích. Cestování si ovšem mohou užít i zaměstnanci řady firem, čímž máme na mysli třeba montéry nebo obchodní zástupce. Možností zkrátka existuje mnoho i v rámci zaměstnaneckého poměru. Stačí pouze najít to pravé místo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..