Nový člen ŽK – Miroslav Panský

Od | 9 dubna, 2018

Miroslav Panský o sobě:

   Jsem 25letý student 4. ročníku Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, obor učitelství zeměpisu a občanské výchovy pro základní školy. Pocházím a bydlím v malém městečku Habry nedaleko Havlíčkova Brodu. Mou celoživotní zálibou je pěší a vysokohorská turistika a všechny formy cestování, a to navzdory tomu, že od narození trpím dětskou mozkovou obrnou a pohybuji se o francouzských holích. I s tímto handicapem jsem však vylezl např. Kriváň v Tatrách (2494 m) nebo Pico de Teide na kanárském ostrově Tenerife (3718 m). V součastné době mám procestováno celkem 23 zemí + několik autonommních území (Grónsko, Faerské Ostrovy, Kanárské ostrovy). Seznam procestovaných zemí přikládám v příloze.

Kdyby někdo nevěřil, že se dá s berlemi vylézt na 3,718 metrů vysoký kopec (Pico de Teide na ostrově Tenerife), tak tady je důkaz!

Nejraději se však věnuji klasické turistice a to především v tuzemsku. Reportáže z mých (převážně sólových) výprav můžete nalézt na mých osobních internetových stránkách – www.mountainer.estranky.cz, kde najdete i spoustu dalších informací a také hromadu fotografií, neboť ve volném čase a především právě při svých výpravách rád čistě amatérsky fotím. Nejraději se toulám po malých a bezejmenných kopcích, ale nepohrdnu i jakoukoliv vetší příležitostí. V roce 2008 jsem absolvoval studijní expedici na Island a do Grónska.
Jsem také jedním ze skalních členů Klubu sběratelů turistických suvenýrů (www.ksts.info), které sdružuje členy z celé republiky se zájmem o turistiku, sběratelství a smyslem pro recesi. Též se věnuji cyklistice na speciálním kole.

Miroslav Panský – navštívené státy (k 7.6.2009):

Belgie, Bulharsko, Dánsko (Faerské ostrovy, Grónsko), Egypt, Francie, Island, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Makedonie, Monako, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Srbsko, Španělsko (Kanárské ostrovy), Švýcarsko, Tunisko, Turecko, Velká Británie (Anglie, Skotsko, Wales).

Celkově: 23 zemí, 4 světadíly (Evropa, Asie, Afrika, Severní Amerika)

One thought on “Nový člen ŽK – Miroslav Panský

  1. Skompasem.cz

    Pokud se vám článek líbil, okomentujte ho. Potěšíte tím autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..