Nejromantičtější místa světa, která nejspíš unikla vaší pozornosti

Od | 12 dubna, 2019

Obsah

Hledáte-li inspiraci na netradiční dovolenou pro dva, plnou mámivě něžné atmosféry a nevšedních zážitků, nenechte si ujít náš malý seznam. Záměrně jsme vynechali ta nejprofláklejší místa jako je Paříž, kde se pro samé turisty většina jedinečného romantického kouzla nenávratně ztratí. Takže pokud si chcete dovolenou užít vážně jen ve dvou, tady se vám to povede se vším všudy.

Místo do Benátek vyrazte do Belgie, uvítají vás Bruggy

Chtěl byste si užít trochu toho romantického povyražení na lodičkách, ale nechce se vám bojovat o malebné gondoly s davem stejně chtivých návštěvníků v italských Benátkách? Pak vám jistě přijdou vhod belgické Bruggy.

Bruggy

Přezdívá se jim také „Benátky severu“ a najdete je asi 90 km severozápadně od Bruselu. Jde o menší město protkané sítí vodních kanálů, zčásti vedoucích dokonce i do sousedních měst. Můžete si zaplatit dlouhou projížďku večerním městem nebo se vydat na výlet k sousedům. V roce 2 000 byly navíc Bruggy díky nevšední architektuře v centru města zapsány na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

A až si dosytosti užijete vodních radovánek, nezapomeňte navštívit také kostel Panny Marie se známou soškou Madony s dítětem od Michelangela.

Portugalská Sintra s paláci jako z pohádky

Jakmile dorazíte na místo, okamžitě pochopíte, proč si Sintru za své sídlo portugalští vládci zvolili. Na malebném místě, sevřeném svahem žulového hřebene, zalesněnými roklemi a prudce poskakujícími bystřinami, postavili hned dva paláce, které dnes potěší svým nádherným vzhledem i možností báječných vycházek po krásném okolí.

Sintra

Toužíte-li po klasice v podobě maurského slohu, navštivte Palac nacional ze 14. – 16. století se zachovalými historickými kuchyněmi a zajímavými interiéry.

Doslova pastvu pro oči však nabídne Palacio da pena se směsí architektonických stylů. Už v exteriéru vás zaujme svou barevností, která si však nijak nezadá s vybavením interiéru. Prostě zámek jako z pohádky s vytkávanými koberci, křišťálovými lustry a luxusním nábytkem. Milenci se nejraději fotografují v hlavní bráně zdobené kamennými vlasy a ozdobami. Budete si připadat jako na návštěvě v malebném orientu a ne jako návštěvník, který ani nevytáhl paty z matičky Evropy.

Kousek horské romantiky v Himálaji

Výlet na Mount Everest patříte k nesplnitelným snům mnoha z nás. Co tahle se na něj však alespoň podívat? A to hned z té nejlepší vyhlídky na tuto dominantu zeměkoule vůbec! Je jí travnatý kopeček Kala Patthar ležící na svahu ještě méně známé hory Pumori. Právě odsud je podle mnoha cestovatelů výhled na „Everestovu horu“ nejkrásnější, a navíc vás cestou k němu nečeká žádné závratné ani nebezpečné stoupání, takže se sem můžete vydat i bez předchozí přípravy. Právě na tomto místě si milenci rádi vyznávají lásku a slibují si společnou cestu životem. Kulisy k tomu mají vskutku neobyčejné.

Mount Everest

Skalní most Bastei potěší vyhlídkou jen kousek za hranicemi

Zatím jsme vás poslali do všech možných i nemožných světových směrů, další romantické místečko však leží doslova jen pár kroků od českých hranic. Pokud už máte propátrané České Švýcarsko, pak se jednou přemluvte a navštivte i to Saské.

Najdete tu první turistický most v Evropě, spojující hrad Neurathen a skály Bastei (česky Bašty). Klene se přes úchvatnou hlubokou propast Mardertelle (Kuní jáma) a nabídne 76 metrů romantické procházky s výhledem na malebné lázeňské městečko Rathen a další prvky nevšední krajiny. Tu pravou romantiku tu zažijete zejména na podzim, kdy se okolní stromy zbarví do mnoha odstínů rudé, oranžové a žluté.

Most Bastei

V oblasti Bastei najdete také přírodní rezervaci Naturschutzgebiet Bastei s rozlohou kolem 800 hektarů. A doporučujeme také blízké Kosí jezero (Amselsee), po které během sezón křižují malé loďky, jež vás ochotně převezou z jednoho břehu na druhý.

Cinque Terre – malebný kousek Itálie

Po celá staletí vedla na toto místo jen velmi obtížná a téměř nevyužívaná cesta, i proto si až do dnešních dní zachovala oblast Cinque Terre (Pět zemí) v Itálii svůj jedinečný historický ráz. Pět vesniček, pět různých barevných stylů – tak by sedala tato památka, zapsaná do seznamů UNESCO v roce 1997 nejlépe charakterizovat.

Domky v jednotlivých vesničkách často stojí namačkány na útesech v působivých formacích, které navíc dotváří i jedinečné barevné efekty. Dalším romantickým plusem jsou i úzké křivolaké uličky, polozapomenutá schodiště i všudypřítomné šumění blízkého moře.

Cinque Terre

Ve vesničce Riomaggiore dokonce najdete jednu z nejslavnější „zamilovaných“ cestiček na světě. Je to Via dell´Amore neboli Stezka milenců vytesaná do útesu vedoucího nad mořem, odkud se vám do daleka otevřou neuvěřitelné výhledy. Zvláště pohled na zapadající slunce tu patří mezi obzvláště vyhledávané.

Přírodní přístav Vermazza zase nabídne i nevšední historickou památku – v kapli Panny Marie z Regia je totiž k vidění slavná Africká Madona neboli černá Panna Marie.

Hunza – údolí meruňkových květů v Pákistánu

Toužíte se někdy zajet podívat na velkolepě kvetoucí sakury během japonských slavností Hanami? Nechte si místo toho doporučit mnohem méně komerční zážitek, a to cestu do pákistánského údolí Hunza, odkazující názvem na bývalé knížectví. Během jara rozkvetou všudypřítomné třešně, jabloně i meruňky nespočtem květů, které působí na pozadí himalájských panoramat skoro až nepatřičně.

Hunza – Pákistán

Pokud máte jen trochu dobrodružnou povahu, půjde o romantickou dovolenou zcela podle vašeho gusta. V hlavním městě Karimabád si pak užijete proslulé pákistánského pohostinnosti a můžete se obdivovat paláci postaveném v tradičním mughalském stylu. Jen se nelekněte, pokud vám na rameni přistane špetka mouky – jde o symbol uvítání a přátelských vztahů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.