Nejmenší státy podle počtu obyvatel? Toto jsou ony

Od | 30 září, 2018

Obsah

Jak je na tom Česká republika s ohledem na počet obyvatel? Aktuálně na našem území žije zhruba 10,5 milionu lidí. To nás řadí přibližně na 80. místo v celkovém žebříčku. U něj zamíříme na samotný chvost a zaměříme se na to, jaké jsou nejmenší státy dle počtu obyvatel.

Pitcairnovy ostrovy

Jsou zámořským územím Velké Británie. Jedná se o skupiny 4 ostrovů, které se nacházejí v Tichém oceán. Poslední sčítání lidu zde proběhlo v roce 2013. Jaké informace přineslo? Na tomto území žije přesně 56 lidí. To je 0,00001 % z celkového počtu obyvatel celého světa.

Kokosové ostrovy

Pod tímto označením najdeme v Indickém oceánu dva atoly. Jde o území, které oficiálně patří Austrálii. Od té jsou Kokosovy ostrovy vzdáleny zhruba 2 200 kilometrů. A kolik zde žije lidí? Procentuálně je to 0,00002 % celkové světové populace. Konkrétně je to 550 lidí. Údaj je z posledního sčítání, které proběhlo v roce 550.

Vatikán

Jeden z nejznámějších malých států ve světě. Jedná se o takzvaný městský stát, který najdete v Itálii, konkrétně v Římě. Jeh rozloha je okolo 44 hektarů. My se však zaměříme na počet obyvatel. Jelikož zde oficiální sčítání neprobíhá, je třeba využít kvalifikovaných oficiálních odhadů. A ty říkají, že ve Vatikánu žije 836 obyvatel. V poměru k celé planetě to dělá 0,00002 %.

Tokelau

Jsou to tři tropické korálové atoly v jižní části Tichého oceánu. Oficiálně tato země patří k Novému Zélandu. Atoly se jmenují Atafu, Nukunonu a Fakaofo. Celkově na nich žije 1 411 obyvatel. Toto číslo bylo oficiálně potvrzeno při sčítání v roce 2011.

Niue

I tady mluvíme o korálovém ostrově v Tichém oceánu, který také patří Nové Zélandu. Od něho leží 2 400 kilometrů severo-východně. S ohledem na počet obyvatel je jenom mírně větší. Roční oficiální odhady říkají, že zde trvale žije 1 414 obyvatel. Podobně jako výše je to 0,00005 % světové populace.

One thought on “Nejmenší státy podle počtu obyvatel? Toto jsou ony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.