Nejmenší státy podle počtu obyvatel? Toto jsou ony

Jak je na tom Česká republika s ohledem na počet obyvatel? Aktuálně na našem území žije zhruba 10,5 milionu lidí. To nás řadí přibližně na 80. místo v celkovém žebříčku. U něj zamíříme na samotný chvost a zaměříme se na to, jaké jsou nejmenší státy dle počtu obyvatel.

Pitcairnovy ostrovy

Jsou zámořským územím Velké Británie. Jedná se o skupiny 4 ostrovů, které se nacházejí v Tichém oceán. Poslední sčítání lidu zde proběhlo v roce 2013. Jaké informace přineslo? Na tomto území žije přesně 56 lidí. To je 0,00001 % z celkového počtu obyvatel celého světa.

Kokosové ostrovy

Pod tímto označením najdeme v Indickém oceánu dva atoly. Jde o území, které oficiálně patří Austrálii. Od té jsou Kokosovy ostrovy vzdáleny zhruba 2 200 kilometrů. A kolik zde žije lidí? Procentuálně je to 0,00002 % celkové světové populace. Konkrétně je to 550 lidí. Údaj je z posledního sčítání, které proběhlo v roce 550.

Vatikán

Jeden z nejznámějších malých států ve světě. Jedná se o takzvaný městský stát, který najdete v Itálii, konkrétně v Římě. Jeh rozloha je okolo 44 hektarů. My se však zaměříme na počet obyvatel. Jelikož zde oficiální sčítání neprobíhá, je třeba využít kvalifikovaných oficiálních odhadů. A ty říkají, že ve Vatikánu žije 836 obyvatel. V poměru k celé planetě to dělá 0,00002 %.

Tokelau

Jsou to tři tropické korálové atoly v jižní části Tichého oceánu. Oficiálně tato země patří k Novému Zélandu. Atoly se jmenují Atafu, Nukunonu a Fakaofo. Celkově na nich žije 1 411 obyvatel. Toto číslo bylo oficiálně potvrzeno při sčítání v roce 2011.

Niue

I tady mluvíme o korálovém ostrově v Tichém oceánu, který také patří Nové Zélandu. Od něho leží 2 400 kilometrů severo-východně. S ohledem na počet obyvatel je jenom mírně větší. Roční oficiální odhady říkají, že zde trvale žije 1 414 obyvatel. Podobně jako výše je to 0,00005 % světové populace.

Nejmenší státy podle počtu obyvatel? Toto jsou ony
Libí se vám článek?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.