Nejlepší aquaparky v Chorvatsku

Od | 30 prosince, 2022

Obsah

I když do Chorvatska jezdíme nejčastěji zejména kvůli moři, během dovolené přijde vhod návštěva aquaparku. V tomto článku naleznete tipy na nejlepší aquaparky v Chorvatsku.

Aquapark Dalmatia

Lokalita: Hotely Solaris 86, 22000, Šibenik
Web: www.aquapark-dalmatia.com
Vstupné: 50-80 Kn
Otevírací doba: 11:00 – 18:00
Kapacita: 1000 lidí
Nejlepší atrakce: 200 metrů dlouhá líná řeka, dešťová pevnost, jaccuzy

Aquapark Dalmatia je známý jako jeden z nejoblíbenějších aquaparků v Chorvatsku. Je to první tematický aquapark v Chorvatsku a nabízí řadu tobogánů, vodopádů, trysek jiných atrakcí. 200 metrů dlouhá „líná řeka“ protékající parkem je úžasným místem k plavání či odpočinku na nafukovačce. Dešťová pevnost je s výškou 13,5 metru nejvyšším bodem aquaparku. Na vrchu pevnosti je umístěn velký sud, který se vylévá každých pár minut a osvěží všechny pod ním. Aquapark je vhodný zejména pro rodiny s malými dětmi a děti se mohou těšit na dětskou zónu s barevnou jeskyní, přes kterou lze projít a v aquaparku jsou i různé veselé postavičky.

Pokud budete na dovolené v blízkosti Šibeniku, určitě sem přijedete strávit den. Nebo alespoň část dne.

Aquapark Istralandia

Lokalita: Ul. Ronki 1, 52474, Nova Vas
Web: https://www.istralandia.hr/
Vstupné: 160-230 Kn
Otevírací doba: 10:00 – 18:00
Nejlepší atrakce: volný pád, hydromasážní bazén

Aquapark Istralandia se nachází na poloostrově Istrie nedaleko města Novigrad. Park je obklopen hustými lesy a patří mezi nejlepší aquaparky v Chorvatsku. Istralandia nabízí přes 24 tobogánů, masážní bazény, bazény s vlnami, dětský bazén a vodní hrady. V aquaparku Istralandia je největší bazén s vlnami v celém středomořském regionu.

Aquacolors Poreč

Lokalita: Molindrio 18, 52440 Poreč, Chorvatsko
Web: https://www.aquacolors.eu/
Vstupné: dospělí od 180 Kn; děti od 130 Kn
Otevírací doba: květen, červen a září 10:00 – 18:00; červenec a srpen 10:00 – 19:00
Nejlepší atrakce: bazén s pláží a vlnobitím, Crocodile Bay – nejkrásnější bazén v Evropě

Aquacolors Poreč

Aquacolors Poreč

V aquaparku Aquacolors u Poreče 2 km od moře je na jednom místě nejvíce vodních atrakcí na poloostrově Istrie. Aquapark nabízí strmé a velmi rychlé tobogány, 500 metrovou línou řeku, 7000 m2 vodní plochy bazénů včetně bazénu s oblázkovou pláží a vlnobitím či nejkrásnějšího bazénu v Evropě Crocodile Bay se 140-ti luxusními masážními lavicemi obklopeným umělou skálou krokodýlí hlavy.

Milovníci rychlé adrenalinové jízdy si vychutnají tobogán Freefall, který navodí pocit volného pádu. Tobogán Blackhole vás zase provede barevnými úseky střídanými s černočernou tmou. Ve vysokém zeleném tobogánu Turbolance se svezete sérií svižných zatáček a nakonec vyletíte vstříc modré obloze do výšky, odkud sjedete vysokou rychlostí do série vln až na závěr tobogánu.

Kromě zmíněných nabízí aquapark v Poreči mnohé jiné zajímavé adrenalinové i odpočinkové atrakce. Aquapark je baby friendly a je zde několik přebalovacích pultů a také skluzavky pro malé děti.

Aquapark Čikat

Lokalita: Čikat 6a, 51550 Mali Lošinj, ostrov Lošinj
Web: https://www.camp-cikat.com/aquapark-in-cikat.aspx
Vstupné: ubytování v kempu zdarma; děti do 7 let 70 Kn; osoby nad 7 let od 100 Kn
Otevírací doba: květen, červen a září 11:00 – 19:00; červenec a srpen 10:00 – 20:00
Nejlepší atrakce: bazén s hydromasážními tryskami

Aquapark Čikat

Aquapark Čikat

Vodní park Čikat se nachází na ostrově Lošinj, 2 km od města Mali Lošinj, v kempu obklopeném hustým borovým lesem. Nepatří sice mezi největší aquaparky v Chorvatsku, ale díky okolnímu lesu je zde velmi příjemně. Celková rozloha je 6300 m2. Z toho 2 400 m2 zabírají vodní plochy bazénů. Aquapark Čikat je navržen tak, aby poskytoval zábavu a relaxaci celé rodině.

Zvláštností aquaparku Čikat je, že všechny bazény jsou výhradně naplněny mořskou vodou. Nemusíte tak litovat, že jste u moře a celý den jste strávili v bazénech. Je zde 5 různých bazénů, které se liší velikostí a hloubkou. Nacházejí se zde jak bazény pro malé děti (vodní hrad v podobě plachetnice) s různými tryskami, fontánami a skluzavkami, tak i bazény pro dospělé s vodním barem.

One thought on “Nejlepší aquaparky v Chorvatsku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.