Na Sardinii jako last minute: Ještě na konci léta stihnete navštívit tento zajímavý ostrov

Od | 7 září, 2021

Obsah

Ještě nejste rozhodnuti, kam letos vyrazíte na dovolenou? Máte nejvyšší čas si to rozmyslet. Léto nečeká a za chvíli bude končit. Na Sardinii ale zažijete zajímavé chvíle i nyní. Co tam na vás čeká?

Krásný a hornatý ostrov ve Středozemním moři

Jihozápadně od Itálie ve Středozemním moři mezi Španělském, Korsikou a Tuniskem naleznete na mapě ostrov Sardinii. V dávné minulosti byl častým cílem pirátů ze severu Afriky, ve středověku ho ovládala Aragonie, později se dostala součástí majetku savojského vévody. Pod italskou vládu se Sardinie dostala až se vznikem Italského království. Na Sardinii se z hlediska turistiky vypraví hlavně ten, kdo miluje hory. Tento ostrov je totiž hodně hornatý s členitým pobřežím. Je tu ovšem i spousta památek, a to dokonce až ze starověku. Jedná se typické kamenné věže ve tvaru komolého kužele. Těch najdete na ostrově na sedm tisíc. Last minute dovolená Sardinie vám zprostředkuje vše, co lze na ostrově zažít.

Co si zabalit s sebou na dovolenou?

Na Sardinii turisté jezdí zejména kvůli skalnaté oblasti Aggius, kde jsou až stometrové oblé monolity. Vyžití tu tedy najdou horolezci. Sbalit si zavazadlo na dovolenou na tento ostrov nebude nic složitého. Nejvíce využijete kraťasy, které jsou pohodlné a praktické. Důležité je s sebou mít i dostatek triček, mikiny a bundu, kdyby se náhodou změnilo počasí k horšímu. A nezapomeňte si vzít i digitální fotoaparát s paměťovou kartou, abyste si mohli pořídit snímky míst, která na ostrově navštívíte.

Náplně do tiskáren

Není nad to, když si člověk může sám doma vytisknout fotografie z dovolené. To ale chce mít zásobu náplně do tiskáren, abyste nebyli nemile překvapeni. Barevné fotky jsou milou vzpomínkou, jež vám připomene vaše zážitky ze Sardinie.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.