Letiště Bratislava (BTS)

Od | 11 října, 2022

Obsah

Základní informace o letišti M. R. Štefánika Bratislava

Letiště Milana Rastislava Štefánika, známé také jako letiště Bratislava je největším letištěm na Slovensku a používá zkratku BTS. V před-covidové době letiště odbavilo více než 2 miliony cestujících. Letiště se dělí mezi 3 terminály. Pro účely veřejnosti slouží však pouze terminál 1 (lety v rámci Schengenu) a terminál 2 (lety mimo Schengen). 

Nejsilnější pozici na tomto letišti má nízkonákladová společnost Ryanair, které sekunduje společnost Wizz Air. V sezóně zde provozuje charterové lety Smartwings.  

Letiště Bratislava

Levné letenky z letiště Bratislava

Letiště Bratislava nabízí pár zajímavých destinací, které je možné navštívit. Nejlevněji můžete letět se společnostmi Ryanair a Wizz Air. Z letiště Bratislava se dostanete levně do spousty zajímavých destinací v rámci Evropy. 

Přílety a odlety letiště z letiště Bratislava

Přílety na letiště Bratislava a odlety z letiště Bratislava vás budou pravděpodobně zajímat, pokud bude cestovat někdo z vašich příbuzných. Můžete zkontrolovat, zda v pořádku doletěl. Pokud poletíte vy sami, je vhodné přílety a odlety také sledovat například z důvodu zpoždění. Pokud vlastníte platební kartu Revolut (přečtěte si také naši Revolut recenzi), tak by se vám hodinové zpoždění mohlo i hodit. V takovém případě byste získali vstup do letištního salonku zdarma. 

Nezapomeňte, že v případě zpoždění vašeho letu o více než tři hodiny, můžete mít nárok na kompenzaci až ve výši 600 euro. Žádost o kompenzaci za zpožděný/zrušený let doporučujeme podat přes společnost ClaimCloud

Přílety na letiště Bratislava, stejně tak jako odlety z letiště Bratislava můžete sledovat na tomto odkazu

Jak se dostat na/z letiště Bratislava

Jak se dostat do Bratislavy z České republiky

Do Bratislavy se dostanete buďto autobusy, nebo vlakem. Doba jízdy je podobná, takže výběr necháme na vás – jak se vám to bude nejvíce hodit. Vlaky mívají často zpoždění, nicméně nabízí větší komfort proti autobusům. 

Spoje můžete hledat na IDOSu a rezervovat pak u dopravců, případně na webu OMIO, kde získáte 10 euro slevu při nákupu nad 40 eur s využitím našeho slevového kódu

Jak se dostat na letiště Bratislava z vlakového nádraží v Bratislavě

Na letiště v Bratislavě jezdí linka autobusu 61 z hlavního vlakového nádraží v Bratislavě, autobus jezdí každých 8-20 minut a jízda trvá 20 minut. Jízdenka stojí 90 centů. 

Pro přesun můžete samozřejmě využívat také i mobilní aplikace, cesta z/na letiště by měla trvat kolem 15 minut z hlavního vlakového nádraží:

  • LIFTAGO –  cesta by měla vyjít od 6,5 eur, s využitím promo kódu FILIP16204 získáte slevu ve výši 150 Kč na první jízdu s Liftagem 

Parkování na letišti Bratislava  

Expresní parkování 

Expresní parkování u letiště využijete v případě že někoho na letiště odvážíte, případně vyzvedáváte. Expres parkování v Bratislavě na letišti je zdarma na 15 minut. Jen si raději pospěšte, pokud překročíte limit, budete muset zaplatit 5 eur. 

Krátkodobé parkování

Krátkodobé parkování u letiště využijete v případě, že své blízké chcete doprovodit k odletu, nebo je uvítat už v letištní hale. Parkování stojí 5 eur za každou započatou hodinu. 

Dlouhodobé parkování

Parkování na delší dobu u letiště využijete, pokud sami letíte na dovolenou a potřebujete někde nechat své auto. Dlouhodobé parkování v Bratislavě na letišti pořídíte za 55 eur na 8-12 dní. Každý další den vychází na 20 eur. Parkování není možné rezervovat online.

Služby na letišti Bratislava 

Letiště v Bratislavě nabízí celou řadu služeb, nejvíce vás pravděpodobně bude zajímat internetové připojení, to je pokryté po celém letišti a je zdarma.

Letiště nabízí také celou řadu restaurací, které můžete využít. Na letišti nenajdete žádné z klasických rychlých občerstvení (McDonalds, KFC, atp). Ve veřejné části letiště můžete zamířit do Delia potravin a nakoupit si jídlo do letadla. Obchod nabízí také i slovenské farmářské výrobky. 

Salonky na letišti Bratislava  

Pro pohodlné cestování doporučujeme také využití letištních salonků. Na letišti Milana Rastislava Štefánika naleznete pouze 1 letištní salonek – MasterCard Lounge Caproni. 

Letištní salonky slouží převážně k odpočinku a nabízí internetové připojení, denní tisk, all-inclusive občerstvení, sprchy, dětský koutek a tablety k zapůjčení. K dostání je také široká nabídka alkoholických nápojů. 

Jak již bylo zmíněno výše v tomto článku, přístup do letištních salonků zdarma v případě zpoždění většího než je jedna hodina nabízí aplikace Revolut v placeném členství. V případě, že vlastníte Premium účet, může do salonku s vámi jedna osoba, pokud máte Metal účet, můžete s sebou vzít až tři spolucestující. Aplikaci si můžete zřídit přes následující odkaz

Přístupy do salonků můžete mít i levněji skrze Priority Pass, který zakoupíte ve třech různých balíčcích. Balíček Standard je poměrně zbytečný, protože nenabízí žádný vstup do salonku, pouze slevu s kterou pořídíte vstup za 28 eur. Jedná se však o běžnou cenu, za kterou si vstup do salonku můžete pořídit i v aplikaci Revolut

Zajímavé začínají však být balíčky Standard Plus a Prestige. První zmiňovaný vás vyjde při využití naši slevy ve výši 35 % na 168 euro během prvního roku a zajistí vám 10 vstupů do salonku. Pokud cestujete pravidelněji, bude pro vás zajímavější balíček Prestige, který vám za 399 eur na rok zajistí vstupy do všech salonků zdarma. 
Access 1000 airport lounges

Půjčovna aut na letišti Bratislava 

S největší pravděpodobností se vás tato možnost týkat nebude, avšak i na letišti v Bratislavě si můžete pronajmout automobil. Ceny pronájmu se pohybují již od 850 korun na den. Auto na letišti Bratislava doporučujeme pronajmout na webech našich partnerů: RentalCars a DiscoverCars, kde naleznete širokou nabídku vozů. 

Ubytování na letišti Bratislava

Bohužel přímo v budově bratislavského letiště nenaleznete žádný hotel, nejblíže od letiště se nachází hotel Aviator Garni Hotel. Hotel disponuje 24-hodinovu recepcí a je tak nejlepším řešení v případě ranního letu. Cena za ubytování v tomto hotelu vychází na 1 444 Kč na noc pro dvě osoby. 

Můžete vyhledávat také nabídku hotelů v centru Bratislavy a pak se na letiště dostat rána taxíkem, či městskou dopravou. 

Spaní na letišti Bratislava

Spaní na letišti v Bratislavě není příliš pohodlné. Ve veřejné části letiště narazíte alespoň křesla, která nemají opěrku na ruku a ty vám nebudou ve spánku překážet. To je však nejlepší možnost pro přenocování na letišti v Bratislavě. U sedaček naleznete také zásuvky. 

One thought on “Letiště Bratislava (BTS)

  1. Chet

    Great work! This is the kind of info that are supposed
    to be shared across the internet. Shame on the seek engines for now not positioning
    this post upper! Come on over and visit my site . Thank
    you =)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.