Která místa Evropy patří mezi nejpopulárnější?

Od | 17 května, 2022

Obsah

Znáte Lonely Planet? Kolem tohoto známého průvodce je velmi početná komunita cestovatelů. A právě díky nim je možné zmapovat celý svět do posledního detailu. Pokud hledáte místa, která patří mezi TOP, a zároveň chcete zůstávat v Evropě, podívejte se na lokality, které nesmí ve vašem itineráři chybět.

Emilia-Romagna

Tento region je nejčastěji navštěvován těmi, kteří milují gastronomii. Právě v této oblasti totiž vznikla celá řada populárních pokrmů, které jsou vyhlášené po celém světě. Samozřejmostí je zde důraz na tradiční přípravu a výrobu a zachování původní chuti. Italská kuchyně v tom nejlepším autentickém pojetí.

Kantábrie

Oblast, která je vyhlášená krásnými zelenými loukami, unikátními plážemi, stejně jako řadou vysokých útesů. Toto všechno může nabídnout Španělsko, pokud se vaším cílem stane právě tato konkrétní lokalita. K tomu všemu je třeba přidat i nádhernou architekturu, kterou reprezentují staré a často téměř zapomenuté kostely.

Frísko

Název této oblasti není až tak úplně známý. Když Frísko navštívíte, tak si buďte jisti tím, že si ho budete pamatovat ještě dlouho. Najdete ho v Nizozemsku, v oblasti okolo města Leeurwarden. Největším lákadlem jsou především četné kanály, romanticky vypadající domy, ale i místní folklór, který je spojený s celou řadou kulturních událostí.

Kosovo

Nyní nemluvíme o konkrétní oblasti, ale o celé zemi. I proto, že Kosovo není nijak výrazně velkou zemí. Vzhledem k možným rizikům bylo často opomíjené, což se nyní samozřejmě mění. Začíná lákat turisty stále více. Navíc se pro ně stává něčím novým a unikátním. A to hlavně v souvislosti s místním životem, zajímavou architekturou, ale také v souvislosti se zvyky, nebo krásnou přírodou, kterou se Kosovo také pyšní.

Provence

Pro toho, kdo hled více jistotu, než něco nového a unikátního, je Provence rozhodně jasnou volbou. Jak v samotné Francii, tak i v celé Evropě se jedná o oblast, která je vyhlášena hned několika věcmi. Pokud jde o přírodu, tak zaujmou lány levandule. Pokud jde o pohodu, jsou to zaručeně přímořské kavárny. Dále nelze zapomínat ani na typické umění spojené se zařízením místních interiérů.

Dundee

Místo, kde se setkává historie s moderním světem. Oblast známou jako Dundee najdete ve Skotsku. Stejnojmenné město zaujme jak svou původní historickou částí, tak i novými moderními stavbami. Takovými, které jsou spojeny s oceněním UNESCO City of Design Awards. Toto už je dobrý důvod pro návštěvu. Zvláště, když vás nelákají nutně jenom tradiční věci.

Malé Kyklady

Lákadlo určené hlavně pro milovníky nezapomenutelné letní dovolené. Malé Kyklady jsou řeckým souostrovím v Egejském moři. A i když je celé Řecko doslova založena na turistickém ruchu, je třeba říci, že tato oblast stále ještě není spojena s tak masivním zájmem klasických turistů, kteří dají hlavně na nabídku cestovních kanceláří. A ideální místo? Ostrovy Iraklia, Schinousa a Donousa.

Vilnius

Další z celkem opomíjených míst, které se může mezi zajímavé tipy zařadit i díky velké komunitě cestovatelů a díky tomu, že ti neváhají podělit se o své zkušenosti. Vilnius najdete v Litvě, která i přes ne úplně pozitivní historii ukazuje zajímavý přístup místních k životu. Zajímavá architektura, unikátní umělecké čtvrti, nebo příjemné kavárny a restaurace.

Vipavské údolí

Najdete ho ve Slovinsku a mnoha cestovatelům připomíná vyhlášené italské oblasti. To už samo o sobě ukazuje na fakt, že Vipavské údolí je a bude unikátní. Hlavním lákadlem zde je a také bude příroda. A to nejenom obyčejná. Tato oblast je známá také pro produkci vína. To se zde nejenom pěstuje, ale také se zde vyrábí. Není nic příjemnějšího, než se přes den kochat krásami a večer si odpočinout při sklence nebo lahvi červeného nebo bílého vína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.