Kam za teplem v podzimních měsících?

Od | 6 dubna, 2023

Obsah

Sezona dovolených oficiálně skončila. Nezávislí cestovatelé ji však nijak výrazně nerespektují a místo data v kalendáři hledí hlavně na podnebí dané země. Kdo má rád teplo, tomu přinášíme několik tipů na to, kam vyrazit na podzim.

Kypr

Hlavním unikátem této zem je její rozdělení na severní a jižní část. Turisté mohou samozřejmě zamířit do obou lokalit. Během září a října se teploty stále pohybují okolo třicítek. V období listopadu začnou klesat na hranici 25 stupňů, což je celkem příjemná teplota i pro poznávání místních přírodních a také historických zajímavostí.

Kanárské ostrovy

Pro neznalé luxusní a unikátní destinace. Pro zkušenější cestovatele nejenom cenově dostupná lokalita, kde se po celý podzim drží denní teploty v rozmezí 26 – 28 stupňů Celsia. Zkušeným cestovatelům nemusíme jednotlivé ostrovy popisovat. Pro ty, kteří Kanárské ostrovy teprve poznávají, však tato informace užitečná bude. Nejznámější je východní část souostroví, a to konkrétně trojice:

  • Gran Canaria
  • Lanzarote
  • Fuerteventura

Tunisko

Země, která si opět získává na popularitě. Tunisko leží na severu Afriky, což jenom potvrzuje, že se jedná o ideální volbu minimálně do poloviny října. Kromě kvalitních pláží a čistého moře láká celá řada zajímavých památek. Mezi osvědčené lokality patří Sousse, nebo Hammamet. I přes několik dřívějších teroristických útoků lze zemi považovat za celkem bezpečnou destinaci

Egypt

Nejenom, že se jedná o osvědčenou volbu s ohledem na příjemné teploty vzduchu a vody v podzimním období. Právě pro Egypt je podzim spíše tím obdobím, kdy zde začíná být snesitelněji. Zatímco v době července a srpna teploty atakují čtyřicítku, nyní nastává doba příjemných třicítek. Země není zajímavá jenom pro své památky, ale hlavně pro krásy skrývající-se pod vodní hladinou. Je skvělou destinací pro milovníky potápění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.